Jump to content
Българският форум за музиканти

Black Metal звук? Как?!


Recommended Posts

Искам да кажа нещо относно написаното от теб, но все звучи като заяждане, а не е това целта. Единственото за което съм съгласен с теб е, че за да свириш трябва да ти идва от душа. Всичко останало, което си написал граничи с едно невероятно безумие за свирене в домашни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще порастнеш и ще разбереш какво имам предвид. Опитай с гейн на 10, баси на 9 и среди на 2 да свириш на лампова апаратура и открий 10-те разлики. :) Пак казвам, че не искам да споря. Просто се шашвам как на моменти споделяте слабия си опит с такъв тон, че все едно от учебник сте го преписали. Покрай мои познати съм се нагледал и наслушал на това как се късат нерви със записи и постигане на правилен звук и мога да те уверя, че тези хора са попрочели и доста литература преди да ръчкат китарите в колоните и да бутат плъзгачите на пулта на макс, за да се изравни тона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето - най-гадния дисторшън, който можеш да намериш в комплект с гадно кубе :) Това е единственото, което ми наподобява на олдскул звуците в тоя стил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички свързват стила с кофти звученето и лошото оборудване ама идва въпросът на кого му е притрябвал лъскав,кристален кристален звук,изкаран през оборудване за десетки хиляди и бъкан с ефекти,които на брой са повече от нотите...............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така, основното е:

1. Настройката е стандарт или Drop D, в няколко интервюта с Ferniz(Darkthrone) той казва ,че китарата трябва да постига много височини. С баритон и 7 струни се свири Death Metal.

2. Високите и средите са на максимум, не трябва да има много бас даже и в баса. Еквалайзера трябва да се настрои ,така че да са особено отчетливи високите вълни.

3. Gain-a е почти на максимум, не на макс, защото тогава се замазва всичко напълно. Въпреки идеяа на хората за Black Metal-a ,там все пак звукът е отчетлив, въпреки че е остър.

4. Не се слага много Noise Gate...само се старай да не се чуват много писъци от адаптрите.

5. Микрофона се слага около 5 сантиметра от говорителя и обикновено е извън центъра. По-скоро към периферията.

6. Не обръщай голямо внимание как звучи всеки детайл, важно е свиренето и чувството.

Най-добри примери за такъв звук:

Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas

Burzum - Burzum

Behemoth - And the Forests Dream Eternally

Редактирано от bustard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Високите и средите са на максимум, не трябва да има много бас даже и в баса.

 

Напротив бас трябва да има в повече а пък средните да са по ниски ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да бъркаш класическия Black Metal с по-новите работи...дал съм примери, в които баса е на средата, а понякога и по-ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно наскоро четох едно интервю на бурзумеца в което той отговаряше на често задаваните му въпроси от фенове каква техника е използувал при записа на ранните си албуми. Отговора му беше - умишлено най евтината и долнопробна! Най- скапания микрофон които е имало в студиото. С някаква китара, купена на старо и най-евтиния бас, на който е попаднал в магазина, и на който даже не помни и марката. За един от албумите е използвал барабаните, останали в студиото на които предишния ден е записвала накаква джаз!!! група. И понеже всички "модерни" за времето си метъл банди са свители с усилватели "Маршал",той се е отказал даже и от това и е взел някаква куча марка. Така,че със постигането на подобен звук, едва ли ще имаш особени проблеми от към техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

ето тука малко олд скуул паган фолк блек метъл от смолян. тоя пич е бая true :metalist: българският варг.

 

може да го питаш как постига саунда, щото аз много съм се дивил и до сега не съм наясно...

 

едит: пропуснах само да отбележа, че клипът трябва да се гледа на качество 240р. за по-голяма автентичност. :greenball:

only cult in 240p дет се вика

Редактирано от kulov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За да не прерастне все пак темата в подигравка с този стил музика, нека или да изчистим всичкия офтопик или по-добре да добавим един по-сериозен.

 

Поздрав за хората, които намират блек метъла за гаражно забавление и дано им просветне:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Emperor са безспорните крале на Норвежкия блек метъл! Много над смешниците с гумени брони, шипове и смешен корпс пейнт.

Редактирано от Annonnymоus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.