Jump to content
Българският форум за музиканти

Black Metal звук? Как?!


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

според мене заложи на хубава firewire или usb звукова карта (200-300 лв), запали свещи и бичи еднолични блек продукции на компа. можеш и да потърсиш реверб импулси (impulse responses) от разни пещеристи и кладенчови помещения. :thumbs_up:

 

и от личен опит да ти кажа - с компютър трудно се постига хубав гаден звук. има един плъгин ferrictds, който симулира динамиката на касетка - ако го използваш обилно и с екстремни настройки, може да ти облагороди нечистия саунд.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте. Искам да попитам как мога да постигна блек метъл звука на ранните творби на Дарктрон,Бурзум,Майхем.

 

Ако кубето ти е Fender 15G си купи реверб (много са скъпи).

Ако е Fender 15R - си вече в джаза.

 

BOSS MT-2 според мен не става за целта, както някой ти предложи, защото нещата които цитираш като концепция за звук, се свирят предимно с "отворени" тонове и пълни акорди, нещо което е слабото место на Metal Zone, който макар и да е пригоден за заглушени рифове, за друго не става изобщо.По въпроса за дебелината на струните - ако свириш в МИ - 9ки, ако свириш в РЕ - 10ки.

 

За твоя вариант и един бустер преди мръсния канал на усилвателя ще ти върши работа.Разсейва звука, напомпва презенс-а и обогатява гейн-а. :thumbs_up:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за лаишкия въпрос, но ми се иска да използвам темата за да си изясня:

 

Каква всъщност характеризира добрия BM звук, какво се преследва като цел? Моето впечатление, от това което съм чувал, е, че се търси общо взето недефиниран (неясен, не знам как да се изразя) саунд с много гейн и много високи, като китарата е на заден план в микса, зад барабаните. Правилно ли ги разбирам или нещо ми убягва? Ако е така, не би ли трябвало всеки добър дисторшън с повече гейн и EQ зад него, ако си няма собствено ( с което да отрежем средите и част от ниските и да вдигнем подходящите високи), съчетан с подходящия начин на свирене, да даде нужния саунд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще ти цитирам едно изказване на един голям човек, музикант и поет, който ни напусна през 2006 година.

Става въпрос за QUORTHON - идеолога на Шведската група BATHORY.

Изказването е по повод техния първи албум от 1982 година:

"- Ние бяхме три хлапета обсебени от ентусиазъм.Искахме да създаваме музика съчетаваща звученето на Venom, ритъма на Motorhead и атмосферата от филмите на ужасите".

 

Между другото, не е необходимо използвания кривоч, непременно да бъде с много гейн, дори по-шумен овърдрайв би свършил работа, стига да е усилен достатъчно.Еталонът за блек метъл звук е по-скоро мрачно звучене отколкото тежко.

 

Тежък, мачкащ звук е характерен за банди като Messugah, Fear Factory e.t.c., които нямат нищо общо с блек метъл атмосферата.

 

За съжаление много изпълнители от този жанр, го направиха откровено смешен, тъй като при тях се размива границата между музика и популизъм.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Digitech Death Metal?

мисля, че с малко настройки може да послужи като добър дисторшън ефект за блек

пък и е доста евтин

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-великите настрйки за black metal звук----------------------------->Всичко на 10

 

:offtopic-001:

 

Наистина мисля, че трябва малко повече да се въздържаш от писането във форума. И не става дума само за този ти коментар, по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TNBM! :blink:

 

А бе, ей! Що пишете, като даже не знаете за какво говорите?! Бурзум е записвал с 10-ватово маршалче. Аре-е-е-е!

Това е отношение! Най-малкото.

Interview with Varg Vikernes

 

Спирам, че ми е чувствителна темата и внимавайте ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен за да постигнеш добро БМ звучене трябва да си умопомрачен психопат, да чустваш злобата, омразата

и мистиката на тайнствените и свръх естествени сили идващи от дълбините и да влееш тези настроения в китарните рифове. :D

Или ако не си поне да го почустваш.

 

Относно оборудването предполагам, че повечето групи свирят с една техника на записи , с друга на лайв, с трета на репетиции и с четвърта вкъщи :)

Редактирано от ljbomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за да постигнеш добро БМ звучене трябва да си умопомрачен психопат, да чустваш злобата, омразата

и мистиката на тайнствените и свръх естествени сили идващи от дълбините и да влееш тези настроения в китарните рифове. :D

Или ако не си поне да го почустваш.

 

Относно оборудването предполагам, че повечето групи свирят с една техника на записи , с друга на лайв, с трета на репетиции и с четвърта вкъщи :)

 

 

Между другото по едно време имах един дистър на line6 - uber metal , който ми звучеше блекметалски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре ще да е почувстваш музиката.Вдишвай от пликче пълно с останки от мъртво пиле .. така е правил стария вокал на Mayhem .. може музата да ти дойде :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Може да е малко късно ама искам и аз да се набутам в тая тема,защото 99% от музиката,която свиря си е чист стар блек.Имам най-мразения,познат на всички,скуайър със един humbucker и два сингъл адаптера.Имам 10 ватово кубе Fender Frontman 10G.Няма дистъри,хоруси,тюб скриймъри,на баба ти хвърчилото нз си кво...Просто правя така:Експортирам барабани,бас и когато се случи клавир от гитар про.Правя си ги на МП3 и следва китарата:За едната китара настройката ми е Gain - 9 Treble - 8 Bass - 10.Това най-често е китарата с главната мелодия.Втората е - Treble - 3 Gain 8.2(3 така ми се вижда г/д) Бас - 10 ест...След като ги запиша с аудасити едната китара й давам да свири 40-50% в лявата,а другата в дясната колона,изравнявам им звука,изравнявам ги с другите инструменти и мога да кажа,че се получава перфектен блек с фендерско оборудване за начинаещи - най-евтиното намерено в xxxx.И най-важното...блека не са големите маршъли,Б.С. ричовете,шиповете и корпс пейнта...и рязането на китки.Блека ако не идва от душата и оборудването на Йеронимус да имаш (което е било доста скъпо) пак нищо няма да направиш.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.