Jump to content
Българският форум за музиканти

Black Metal звук? Как?!


Recommended Posts

Здравейте. Искам да попитам как мога да постигна блек метъл звука на ранните творби на Дарктрон,Бурзум,Майхем. Ето и пример:

Имам кубе 15W но в момента нямам възможност да си купя дисторжън педал....Ако някой знае как може да се постигне що горе блек метъл звука на тези групи нека бъде така добър да сподели.Благодаря Предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ТРВЕ блек метъл звука е всичко на мах :D Пробвай с повече Treble и Presence (ако имаш), а гейн, баси и среди си ги нагоди по вкус. С 15 вата кубенце (Fender, предполагам) няма да ти се получи нещо кой знае какво. Ако ще оставаш с него, трябва ти дисторшън педал. Препоръчвам ти този http://telesound.bg/product.php?id_product=21 или кое да е читаво копие на BOSS HM-2, а защо не и оригинала (намира се трудничко). Пълна дъскорезница е :metalist:

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като записваш - в гората, с микрофона по-далеч от кубето. :thumbs_up:

За по-напреднали: Seymour Duncan Twin Tube Mayhem. Специално насочено към любителите на екстремната музика. Но ти трябва по-хубаво кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би било добре да дадеш снимка на комбото си и то по-отблизо за да се види с какви корекции разполага

 

а другото имай предвид, че звука, който се опитваш да постигнеш е постигнат с усилватели за хилядарки в долари, големи и яки кабинети за много долари + доста солиден набор от ефекти

 

струва ми се, че от линка на бандата, която си дал има включен/и модулиращ/и ефект/и

 

преслучай това и кажи доближава ли се до идеята ти за звук

 

http://www.myspace.com/music/player

 

 

ако се приближава, ще ти кажа как точно е постигнат

 

може да пишеш на ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано мен силно ме съмнява техниката на Darkthrone (Фенриз е пощальон, така че смятайте колко е богат), Burzum (Варг Викернес признава, че е записвал с мега-скапания микрофон) или ранните Mayhem да струва хиляди долари. Иначе Treble на макс го дай, поне аз така правя, не знам колко е блек-метълско, знам че реже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

а другото имай предвид, че звука, който се опитваш да постигнеш е постигнат с усилватели за хилядарки в долари, големи и яки кабинети за много долари + доста солиден набор от ефекти

 

:hysterical::hysterical::godbless:

 

но като изключим това ... микрофона далече от кубето и така на тъмно по време на лунно затъмнение ... ако може и всичко на мах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкъщи съм свирил с какво ли не, и мога да ти кажа, че 15 ватово кубе с вградения си драйв е напълно достатъчно да извадиш звук като на първите 3 Мейхема и всичките Дарктрони. Настройваш му тон корекциите и бичиш здраво. Дистерите за по 100 лв. няма да извадят по хубав кривоч, бъди сигурен. Пускаш си семпъл с барабани от компа и почваш да изливаш злина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, блек метъл саунда не е саунда от Черния албум.

Блека е музикален нихилизъм, китарния саунд отразява точно това.

Ако нечия представа за блек се върти около гранд продукциите на Диму Боргир и COF, реалността е съвсем друга. :)

За ъндърграунд, примитивен блек, нещата ще станат и с метълзон в конзолата.

Звукът няма да е хубав, но изобщо не му е това идеята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм особен фен на Блек-а, но си мисля че за този стил си трябва 7 струнка или 6-струнна баритонка с корабни въжета :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички.Намерих звук който отговаря на изискванията ми. :))Намерих и ето това http://www.youtube.com/watch?v=HKzByA2DHxo Какво мислите за него.Да събирам ли пари за това или... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.