Jump to content
Българският форум за музиканти

Red Label Distortion by shtur4o


Recommended Posts

Здравейте,

 

След като намерих ( си направих) перфектния овърдрайв педал за моите нужди - Blue Label ( OCD), ми се искаше да направя и един по-хай гейн ефект като едно продължение на серията Label-и ;) Дълго умувах каква схема да бъде. Искаше ми се хай геин Маршал симулация, защото повечето от нас, които сме преди набор '80, сме си деформирани малко и сме закърмени с Маршал :hysterical: Та така, имаше голяма вероятност да е BSIAB, но тъй като колегата bluelemon ме изпревари ( шегувам се) се насочих към друга схема. Истинската причина е, че ми се искаше да направя педал, който вече не може да си купи човек, демек, спрян от производство. Спрях се на Lovepedal Purple Plexi 800 - един сравнително прост , но много добре звучащ ефект.

Схемата е базирана на LM386 чип и е типичния пример, че често простите схемни решения са с доста добри резултати ако идеята е хубава. Позволих си само да направя един лек мод на оригиналната схема - лек бууст режим чрез ц-к ключе, за да се запази визуалната и функционална прилика с Blue Label-a.

Като цяло съм много доволен - ефектчето звучи като Маршал ( е, почти де.. ;) ). Нещо което много ми допада е че прекрасно реагира на волюма на китарата без никакжа загуба на честоти.

Иначе визуално няма изненади - исках да са серийка с Blue Label-a, така че ето го новия:

 

023770047-big.jpg?r=0

 

 

023770050-big.jpg?r=0

 

Ето едно кратко семпълче направено с максимален гейн от ефекта и много игра с волюма на китарата - всички бленди са без да се пипат настройките на ефекта, само волюм пот-а на китарата.

 

http://www.4shared.com/audio/sP4S88qf/Red_Label_1.html

 

Та това е. Надявам се да ви хареса. Ако някой има интерес мога да му направя такова ефектче, имам няколко платки още.

Всякакви въпроси, критики, хвалби и т.н. са добре дошли. :)

 

И една шеговита снимка за финал:

 

023770062-big.jpg?r=0

 

Наздраве на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ххахаха...:hysterical: .

Цецо, винаги ме кефиш колко си краен, приятелю.

 

Бях обяснил подробно за врътките в темата за Blue Label-a. А и си е въпрос на вкус освен другите им предимства.

Аз лично ги предпочитам.

Иначе се радвам, че ти харесва...другото :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

That's me, I'm disgusting... :oops:

 

Бях си купил аз едни метални врътки, като за китарата дето са. Мега-яки са, но излизат едва ли не по-скъпо от всичко друго по ефекта... :rolleyes:

 

Кутийката прахово боядисана + лазерно гравирани надписи ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, кутийката е прахово боядисана и гравирана с лазер. Ако се разрови назад в темите и се погледне един стар мой проект - Voice Of Rock ( Zvex BoR) - там ситуацията беше същата, но дълбочината на лазера беше настроена така, че да стига до алуминия отдолу. Тук, както и при Blue Label-a, реших да го направя малко по-интересно и различно, като лазера не прорязва целия слой боя. Получава се ефектно според мен - гравираното става по-светъл цвят на базовия такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало ефекчето.И аз си купих същите врътки (просто ми харесаха).Жалко че моите кутийки няма как да ги гравирам.Няма такава екстра в нашия град а много ми харесаха надписите.

Да си го ползваш със здраве :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,чудесно звучи ефекта!

Струва ми се,че ако размениш капачките на потенциометрите на двата ефекта ще подобриш визията им.

Изядохме те за тия капачки,ей! :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата колеги за последните коментари.

 

Valeri_pj - радвам се, че още някой е харесал капачките на този свят .... освен мен. Има надежда :)

Относно надписите - не знам откъде си, но ако имате там поне една рекламна агенция или фирма занимаваща се с табелки, надписи по пощенски кутии и т.н. си заслужава да провериш.

 

рахата - не съм съгласен, мисля че оранжевото повече подхожда на синьото ;) И да, изядохте ме с тези капачки :hysterical:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.