Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор на дисторшън


levaka

Recommended Posts

Здравейте. Искам да си взема някакъв дисторшън, ама не знам какъв. Честно казано, нов съм в тая китарна сфера и досега само си дрънчах на инструмента, ама нещо ми порасна работата напоследък, та реших да поъпгрейдна малко звука. :blink: Та китарата ми е мексикански fender strat, а ампа- маршъл MG 30 DFX, някой може ли да ми препоръча някакъв дист за София, та да стигна някакво по-хард звучене. Нещо в порядъка на 100-120 лева, понеже нито знам магазините къде се намират, нито успявам да намеря нещо в интернет.

 

Гледам, че тука в тази тема се предлагат някакви дистове, някой може ли да ми каже нещо относно тях? Струват ли си, как са, понеже, както вече споменах, съм новак- http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=10377 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз съм за СансАмпа, мозхе и БОСС МТ-2, ама е по-скъп.

Може и някое от Берингер - В-Тоне (копие на СансАмп, аз имам такова и съм много доволен)- 92лв. или Ултра Метал - 49лв. май бяха, от Динакорд...

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти спретна един МТ-2 Metalzone mod. Звука му може да се променя в широки граници, от лек до доста тежък. Правя ги доста добре, ако искаш, пиши едно ЛС, и пиши и мейл, да ти пратя семпли. Цената не е хич висока(85 лв).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Sansamp GT2 на N-Audio и няма да сбъркаш!

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=7622

подкрепям с две ръце, пробвах ефекта много изкефи и определено е в пъти по-добър вариант от ниския клас на зуум(не включвам G-серията, не съм ги пробвал) :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zoom 505 мисля че вървят по 150 лв някъде.

зоом 505 и 707 са пълни болкуци (според мен де, някой може и да си ги харесва). ВИж новите модели са хубави, но са 300лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми Цар Борис 117 отиди и 6е разгледа6.има много ефекти за прили4ни цени.

там 6е ги пробва6 и 6е прецени6 кои е твоя звук(в смисъл кои наи-много ти допада).ако не аз мога да ти продам един BEHRINGER мултиефект процесор за 120 лв 4исто нов.модела му е XV-AMP.виж го някъде по търса4ките ако има6 интерес.

respect!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zoom 505 мисля че вървят по 150 лв някъде.

зоом 505 и 707 са пълни болкуци (според мен де, някой може и да си ги харесва). ВИж новите модели са хубави, но са 300лв

Аз пък като слушам новите и старите модели и не забелязвам да има особенно подобрение, чистите неща звучат малко по добре заради подобрената динамика, но жиците са същите, само дето са сменили имената на ефектите с тези които са по извесни в момента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той човека иска май .. само дист. а не мултиефект. ма както и да е.

Аз препоръчвам :

 

top_M.jpgtop_M.jpg

 

абсолютната класика в дисторжън историята.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм за Сансамп, защото има много повече гъвкавост от ДС1, а дс1 е най прост дистер с 2 клипинг диода - частите нямат и 10лв. Сансампа може и самостоятелно да се ползва, е не е както с кубе, ама е в пъти по добро от един гол дистер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.