Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно неграмотното писане


Recommended Posts

^^Мерси за поправката, виждаш ли, че и ти можеш да си полезен с нещо в този форумgreen_angel.gif.

По повод на мазнята ТИ специално кога за последно си коментирал като си чул мазня?

И като умееш да свириш НЕмазня кога за последно си говорил с хората с мазнята да им обясниш защо според теб е мазня и как може да стане по-малко мазня?

Ако може с линкове към конкретни постове и имена, на хора, с които си говорил.

 

п.п. И да, добре че не си модератор, че трябваше да намираме някой да те модерира теб. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ХМ... <_< чета и ми се струва, че го обърнахме на мерене на п**ки вече... Да, и аз не си спомням някои правила на писане, но се старая. Когато цъкна на някоя тема, която за 16 реда няма нито една точка и запетая, тогава ми се иска да съм модератор. Изписахте 3 страници с офтопици...

 

Предложение към модераторите:

 

Видите ли някой пост без точки и запетаи - директно трийте, за да не ставаме свидетели на безумни подигравки и опит от страна на пусналия темата да се спаси с нападки тип "колко сме зле". То и малко шоу трябва да има, ама все пак...

 

Да не говорим, че и тук трябва с метлата да се подкара :D

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

децата не се учат като "едно време", именно защото се забавляват като "днес".

 

аз бих предпочел да се учат както приляга на днес, а да се забавляват като едно време.

 

но това е все едно. тия неща искат да се преобрази света, а виж, една пробна политика седмица-две да се трият неграмотните постове, това е нещо тук и сега. и ще е по-полезно според мене от заключването на темите "начинаещ съм, каква китара да си купя"... :)

 

 

Аз ще мога да съчетая и двете, ако се наложи. ;) От мига, в който започнах да затварям теми, които показват нежелание да се прочете, просто настъпи една лека тишина и липса на такъв тип питащи. ;) Много ще ми е драго да започна да жъна и теми и коментари с неграмотни писания, но това ще разпокъса доста нещата. Някои от тези коментари имат съдържание, което би имало полза, колкото и нелепо да са написани. Опитвал съм се навремето да правя подобно нещо, но повярвай отнема ужасно много време, защото смислово темите губят значение. Няма среден вариант. НО!

 

За онези, които пълнят форума с "мазня" като свирене няма какво да се направи. Всеки пробва, всеки свири или дрънка онова, което му харесва или смята, че звучи фантастично. Би било крайно да залети секирата по всеки, който не ни кефи зарадии това, което е пуснал като негово творение. Повече толеранс трябва да има.

 

Doomguy_, за невероятните коментари, които си изписал във форума, доста смело цъкаш минуси на хората в тема, в която дори не си написал и ред. Кажи какво не ти хареса от написаното и какво е твоето мнение, за да получим обективна представа за несъгласието ти. Очаквам включването ти с обосновка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вяра, съгласен съм, че не всеки има условия/умения/знания да забива подобаващо, но също така сматям, че раздел "Авторска Музика" не е за неритмични импровизации, недообмислени идеи (или просто идеи: "ей така бе, да не ги забравя") и като за цяло полу-парчета. Изобщо звук не се коментира тук, това няма значение и Synchu е прав, че не всеки разполага със звукозаписно студио. Но за насрана полу-изсвирена музика какво друго да кажа? Поне като ще се пуска песен в Авторска Музика, да гледат да има някаква позавършена форма, иначе става пълнеж с "е ся тва го записах набързо преди да си легна, я го чуйте и кажете как да го подобря". От къде да го почнеш да му "помагаш"? <_< Някой пъпеш току-що научил Ла минор пентатоник и седнал да си подрънка. Пък и се сърдят след тва.

 

Какво стана с юзъри като Delyan, DeathZone, pepislang, Vision Dann, Nalbantov, Geo, jFog, don_pepinio, stratocaster и още куп други, които си бяха доста активни? Естествено, че има причина да не искат да пишат повече. Така и не мога да разбера в момента идеята на това място каква е.

 

П.П. За да не е офф-топик, някой може да оправи пунктуацията на това словоизлияние. Peace and love!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ми аз отдавна май бях казал, че "пясъчник"-ът (някой сеща ли се, че има такова нещо?) трябва да бъде цял раздел, а не една темичка. и то вече си мисля, че не трябва да е подраздел на "авторска", ами да й е равностоен... като има ясно означено място за недовършени идеи, разделението само ще си дойде. от друга страна това действа и възпитателно - като има пясъчник, хората няма да са толкова склонни да пускат недомислени неща, по-често в действие ще влизат тяхната сдържаност и склонност да се замислят, и ето че току-виж и по-грамотно почнали да пишат.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но за насрана полу-изсвирена музика какво друго да кажа? Поне като ще се пуска песен в Авторска Музика, да гледат да има някаква позавършена форма, иначе става пълнеж с "е ся тва го записах набързо преди да си легна, я го чуйте и кажете как да го подобря". От къде да го почнеш да му "помагаш"? <_>

 

Да, разбирам какво имаш предвид - и то не е в сила само за Авторска. В кавъри също е пълно с какво ли не. И там се сърдят.

А Пясъчникът не се ползва - това все едно да има група "начинаещи" и да трябва "юзърите" сами да се определят дали са или не такива green_flying.gif.

 

Все си мисля, че нещата са взаимосвързани. Въпрос на култура, която се възпитава в крайна сметка.

Значи, нека не се лъжем, шансовете някой, който не прави разлика на какъв език пише(въобще дали съществува такъв език) да изсвири нещо, различно от описаното от теб не са много големи.

Абсолютно съм съгласна, че трябва да има коментари както на писане/грамотност, така и на (да го наречем) музикално изразяване.

Аз лично съм попадала на не малко хора дето се сърдят, обиждат, държат ти сметка кой си и колко издадени албума имаш, та да коментираш... Но впечатлението ми е, че хората, които имат преценка за възможностите си, разбират много добре за какво им се говори.

Освен това, всички усещаме разликата между " не ставаш" и "така, както го правиш не става, защото ...".

Т.е. ок, боза е, но

1.ти му кажи на човека, че за теб това е боза(защото за него може да е върха) и кое го прави боза според теб

2.а.той може да продължи да си харесва бозата и тя за него никога да не бъде боза-ок или

2.б.ако в него се прокрадват съмнения, че нещо не е както си го е представял - да се замисли, да пробва предложен вариант...

 

И на мен не ми е забавно да виждам поредна тема с Can't let you go или Here I go again и да предусещам болезнените конвулсии ако си я пусна, защото предварително мога да предположа какво задължително ще присъства във водещия вокал. Най-често не я пускам. Ако реша да я пусна обаче-задължително коментирам, защото не вярвам и за секунда, че някой пуска свои изпълнения на всеослушание "ей тъй". Всички искат коментари, колкото и да се правят, че са над тези нещаgreen_flying.gif. Дори ако щеш за сверяване на часовника - "Абе, и аз го чувам това, за което ми говориш..."

Доколко могат да оценят това, което Х или У ще ги посъветват си е за тях.

Много от нещата опират до това каква е наистина целта на форума. Ако е да се дава поле за изява, без "пускащите" да искат мнението на слушащите - тогава ситуацията е една. Ако целта е да се създаде атмосфера на взаимообучение/самообучение, с подминаване на темите с "боза" не може да стане, както не може да стане и с толериране на арогантно-неграмотни типове и типки. Но пак си мисля, че конкретно за свиренето не може да бъде въпрос на "модериране". По-скоро от значение е доколко съфорумниците са готови да се ангажират с коментари, даване на съвети и "риска" след отделеното време да отнесат няколко благословии, които вече да бъдат модерирани подобаващо.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Китара с кълъп!

Имаше една баба, която викаше "сурсуматул" вместо "трансформатор". Но тя поне ни даваше бонбони "Детска радост". :D

Редактирано от Lord Shredulous
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А Пясъчникът не се ползва - това все едно да има група "начинаещи" и да трябва "юзърите" сами да се определят дали са или не такива green_flying.gif.

ами че така си е най-правилно!

 

но в случая принципът на действие, така, както го виждам, е малко по-различен. аз не намирам хората за чак толкова тъпи, че да продължат масово да пускат глупости в "авторска", след като има такъв раздел. оставам на мнението си, че пясъчникът не се ползва именно защото е една мижава темичка. а има същия потенциал да бъде интересен раздел, какъвто имат "авторска", "кавъри" и "джем", стига да се представи по подходящ начин. според мен просто трябва да го има, за да балансира нещата. да свикнат хората на самокритичност - все пак тук пишат и много "тийнейджъри", пък и хора с акъл на такива...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е въпрос на тъпота.

По-скоро има хора, които примерно използват словосъчетанието"написах песен", когато всъщност за написали текст, измислили са мелодия или прогресия някаква...

Неопитността им не им позволява да знаят, че това дето са написали има нужда и от допълнителна работа, за да стане песен.

Такъв човек съвсем спокойно ще пусне 3 минути еднообразно дрънкане или тананикане в Авторска музика без дори да помисли, че "рожбата" му не е за там. Щото според него това не е идея, а си е песен green_angel.gif. Ако ще Пясъчник да е с еееееей такива букви и с 3 подраздела за текст, мелодия и хармония...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На знам как от неграмотното писане сте стигнали до неграмотното композиране свирене и джемене, обаче според мен нещата там, както са си в момента са добре. Няма как във форум, на който по голяма част от потребителите сме аматьорчета, раздела "Авторска музика " да бълва супер продукции и всичко да е перфектно изпипано. Не че се жалвам като потърпевш хехе...

Единствено лееко ме дразни в раздел Кавъри че, пускат клипчета , заснети със Скайп камера в спалнята и се свири на китара върху оригиналните записи на песни и на това му викат кавър ....'щото на мен ми бие на упражнение . Но и това не е чак толкова голяма болка. Младежта се занимава, свири, записва, снима.... ако ще казваме нещо , нека да не убиваме ентусиазма и да набиваме "канчето ", просто защото можем и е приятно, а да помогнем доколкото може ,тактично без сарказъм (въпреки че, аз едва се сдържам понякога)

 

Забелязал съм че няма закономерна пропорционалност между писмената и музикалната грамотност на потребителите на форума . Поне до колкото съм се задълбочавал в такива анализи ...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

дилея които предлагам е на фирмата BetaAvain по нищто не отстъпва на boss dd-2-3 намира се във софия скаипа мие .....

Моят герой и идол в писането в този форум :greenball:

Всички допускаме грешки, нормално е, проблем има само когато грешките са практика, а не изкл. Трябва да има корекции, защото става тъпо - изглежда, че модераторите, едва ли не, нямат време и не ги интересуват тези неща, но за толкова голям форум, мисля, че трябва да се назначи екип, който да отговаря за тази "прочистваща" дейност, а модовете не е като да са неграмотни. Просто не е работа за един човек само. И според мен това е супер важно - в един форум да се пише грамотно - защото иначе масово хората ще игнорират форума като видят колко неграмотни писания има вътре. Аз поне не съм се регистрирал в маса форуми поради тази причина, нека тук се опазим. Ако трябва да сформираме един екип и да "следим" за правописа, знам ли...Но със сигурност това е един от най-грамотните форуми за щастие! Радвйате се!

:offtopic-001: Пример: колежките ми в универса пращат писма на преподаватели на латиница с "4"-ки и "6"-ци...."Koga 6e ni e ispita?" :hysterical:

Идеята ми е, че, когато видя тук липсваща запетая, направо е професор този човек сравнен с масата.. То не са неграмотни журналисти, неграмотни преподаватели, неграмотна администрация...ако в даскалата и детските градини не работеха непрофесионалисти неподготвени не само педадогически, а и лингвистично, дори нямаше да има такива теми, Но...

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колежките ми в универса пращат писма на преподаватели на латиница с "4"-ки и "6"-ци...."Koga 6e ni e ispita?
:hysterical: Тия че земат Вишо образУвание..

Аз пък на фона на неграмотицата вкарвам диалекти - по забавно е,требе да се хилиме понекога,за децата е ясно,че не могат да пишат - 20 годишната стратегия за видиотяване на населението дава резултати.

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Doomguy_, за невероятните коментари, които си изписал във форума, доста смело цъкаш минуси на хората в тема, в която дори не си написал и ред. Кажи какво не ти хареса от написаното и какво е твоето мнение, за да получим обективна представа за несъгласието ти. Очаквам включването ти с обосновка.

Първо, каквото цъкам си е моя работа и не мисля, че трябва да давам каквото и да е обяснение... Още повече правилата на форума не забраняват даването на минуси.

 

Все пак разбирам, че не е приятно да се чете нещо написано на шльоковица, но когато се стига до крайности вече е тъпо... Някои стигат до мании в проверката на правописа, дразнят се за запетайка или малка буква. Е всеки греши, още повече това е просто един форум, не виждам защо правописа и словореда трябва да е перфектен и изчистен до съвършенство. Важно е съдържанието на мнението и дали е полезно то, поне за мен правописа е второстепенен фактор. Пак казвам, ненавиждам шльоковицата и то много, но повечето от вас изпадат в мании и избиват комплекси върху другите като им правят постоянно дребнави забележки и им поправят мненията с червено. А и не на всеки му се отдава. Това е все едно да се сърдиш на човек че е тъп. Еми тъп е, така се е родил... Мен лично повече ме дразни правоговора, не мога да понасям диалекти. Чи, тъй, мьекане.... Но не мога да правя забележка на всеки за това. То като знам какво е образованието в момента, правописа е малкия проблем.

 

п.п. Ако искайте ми търсете всяка една грешка и запетайка в поста, това няма да ви направи по-добри музиканти или хора... .!.

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Все пак разбирам, че не е приятно да се чете нещо написано на шльокавица, но когато се стига до крайности вече е тъпо... Някои стигат до мании в проверката на правописа, дразнят се за запетайка или малка буква. Е всеки греши, още повече това е просто един форум, не виждам защо правописът и словоредът трябва да са перфектни и изчистени до съвършенство. Важно е съдържанието на мнението и дали е полезно то, поне за мен правописът е второстепенен фактор. Пак казвам, ненавиждам шльокавицата и то много, но повечето от вас изпадат в мании и избиват комплекси върху другите като им правят постоянно дребнави забележки и им поправят мненията с червено. А и не на всеки му се отдава. Това е все едно да се сърдиш на човек че е тъп. Еми тъп е, така се е родил... Мен лично повече ме дразни правоговорът, не мога да понасям диалекти. Чи, тъй, мьекане.... Но не мога да правя забележка на всеки за това. То като знам какво е образованието в момента, правописът е (най-?)малкият проблем.

 

п.п. Ако искайте ми търсете всяка една грешка и запетайка в поста, това няма да ви направи по-добри музиканти или хора... .!.

 

 

:cheers2:

П.П: Моля колегите да проверят отново и за пунктуацията!

Редактирано от Lord Shredulous
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.