Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно неграмотното писане


Recommended Posts

До безпаметност съм поправял правописни грешки, но без резултат в мисленето на този, който ги е допускал. За жалост това важи за всеки един от модераторския екип и надали ще седнем на ръка да оправяме това, което някой е пропуснал да научи в училище. Би било прекрасно, но уви не мога да отделям и такъв тип внимание на коментарите повреме на модерирането им. Това ще значи да се "врежа" в първата тема, която погледна и да видя, че има 40 страници ужас и безумие под формата на грешки, които само нас чакат да поправим. :) Ако някой иска да пише грамотно, да го прави. Ако не иска, да не се сърди, че хората му правят забележки, а да се хване в ръце, защото някой ден ще отгледа едно крайно просто поколение, което ще продължи тази му прекрасна семейна черта, а това ще е жалка гледка!

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Именно! Мисля че ако искаме форумът да има по-приветлив и интелигентен вид (и съдържание) всеки от грамотните съфорумници трябва да има активно участие в решаването на проблема, а модераторите да се занимават с техните си преки задължения.

Това е все едно жителите в една кооперация да решат, че им е писнало от мръсотия. Всеки носи отговорност да пази чисто, а проява на търпение спрямо външни замърсители няма. Да си обират боклуците и по пътя.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чужди снимки! Никнеймове.... :slap:

Няма как да познаем, с какъв човек общуваме?! Граматиката и подредбата на мисълта, подсказват мъничко за него! :singer:

Например, лично аз не споря със съфорумник, ако поста му е "бъкан" с грешки или прозира злоба в изказа му!

То и за това най-често се навъртам в джема.... Дрънкаш и бегаш!

 

Сигурно си личи, че имам 3 на матурата по български?! ... ама от първия път! :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как някои хора отговарят на съфорумник, който е имал наглостта да им направи забележка за правописните грешки:

-аве смешник ходи се скрии някаде и недей писа тука тъпо комплексирано лапе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Морфологичен разбор няма да правя. :D

От тази тема е, но това едва ли е от значение, защото тя е малко старичка, а и бяха взети мерки. Просто цитирах пример. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не го прекръстите направо на "Форум за български език и литература", едва ли ще има голяма разлика.

 

:thumbs_up:

 

понякога в желанието си да размахат показалец, някой колеги издребняват със забележките

 

е, и фрапиращи случаи има, където е нужно да се направи забележка :tomato:

 

аз пък не чета постове, когато нямат интервали и пренасяне на нов ред

 

също така не се натоварвам с "преекспонирането" на латински символи

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си една мечта... Децата да се учат като едно време и да се забавляват като днес. Така ще може да се постигне едно златно поколение от разкрепостени ЕнтеУегенти, които да движат нещата напред с гъвкав ум. Към този момент се вижда тотален назадък и ако трябва да се репчим на всеки, който прави грешки, просто само това ще ни стане задължение по цял ден...

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

децата не се учат като "едно време", именно защото се забавляват като "днес".

 

аз бих предпочел да се учат както приляга на днес, а да се забавляват като едно време.

 

но това е все едно. тия неща искат да се преобрази света, а виж, една пробна политика седмица-две да се трият неграмотните постове, това е нещо тук и сега. и ще е по-полезно според мене от заключването на темите "начинаещ съм, каква китара да си купя"... :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за една група във Фейса...

Тая група се казваше "За премахването на пълния член от БГ езика"

 

Позволих си да им напиша на стената, че няма как да стане това, а те ме контрираха, че БГ езика раиш'ли еволюирал и така, както се развивал преди и достигнал сегашния си опростен вид, за разлика от другите славянски езици, тъй днеска мож премахна пълен член, за да ни е по-лесно :surprise: . При последващия ми пост гласящ, че няма да можем да се разберем кой е главното действащо лице в сценария ( изречение ), ми биде отговорено, че съм с остарели възгледи, не съм напредничав и зарад' хора като мен, раиш'ли, наш'та държава не прогресира!!! :no::blink::unsure::wacko:

Та, някой от тия ненаучени тийнове ще е учител по БГ език ( както се изразяват ) на моето дете. И когато на класната работа му задраска пълния член с червена химикалка, как да му обЯсниш, че детето ми не е в грешка...???... :help: :help: :help:

 

Освен всичко в споровете се бяха включили и разни професорета, та беше много разгорещено. Не знам какво е станало с тая група

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хахаха това да не е група на нашия любим всезнаен съфорумник Ивайло hysterical.gif, той имаше такива революционни идеи.

 

Шегата на страна, голямата племеница беше получила много интересна поправка на един преразказ. Думата хобот й беше поправена на ху бот от учителката...

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За неграмотното писане не ми се говори повече, но бих искал да предложа подобен вид "прочистване" на форума, само че от неграмотни свирачи. Не видях някой да споменава огромното количество мазнЯ, която се излива всяка седмица в разделите за свирене. Но иначе кирилицата и неграмотните постове ви пречат...

Добре, че не съм модератор. :butcher:

 

Специално за Вяра: племенница, настрана (една дума)

 

Аре стига глупости вече...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е официална страница на звукозаписна компания, в която да има завършени продукти.

Та за прочистването на свиренето не знам как да го оценя като предложение (т.е. знам, но не звучи добре :) ). Все пак една от основните идеи на форума е да се учим и да си помагаме (или поне такава беше една от основните идеи преди доста вече години).

 

А относно неграмотното писане - вярвам, че всеки прави някакви грешки, било то в пунктуацията, граматиката или правописа.

Въпросът не е да пишеш като професионален редактор, а просто да се отделя малко повече внимание на изключително грубите грешки, поне в правописа.

Има направо нечитаеми мнения.

  • Like 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.