Jump to content
Българският форум за музиканти

Бързо свирене


borilcheto

Recommended Posts

Само на мен ли ми се струва че мнооого бавното (ритмично )свирене е не по малко трудно от много бързото :)

Пробвайте да нагласите метронома на съвсем бавно темпо и да изсвирите нещо , което в умерено темпо ви е лесничко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пича попита как може да си подобри техниката/скоростта на свирене
това също са различни неща,да направиш вибрато на един тон не е по-лесно като техника от изсвирване на няколко тона бързичко..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пича попита как може да си подобри техниката/скоростта на свирене
това също са различни неща,да направиш вибрато на един тон не е по-лесно като техника от изсвирване на няколко тона бързичко..

 

Съгласен съм, вибратото е много трудна техника

 

 

 

:topicsux:

 

Обърнахте темата от сорта на "Как по-ми харесва да се свири според мен" или "Степени на трудност на техниката", браво...

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростта е едно от нещата които и да не я тренираш специално пак се развива, според мен. Свиква се със иснтрумента просто, става като продължение на ръцете. Но бендовете, легатото... много по-определящи са за звука на музиканта. Алън Холдсуърд например казва, че не обича китарата и докато свири винаги ще се опитва да я кара да звучи като нещо друго, например като любимия му саксофон. Също така казва, както винаги леко язвително, че смята за жалки китаристи които много обичат китарата, а я карат да звучи като синтезатор с всичкото това тапване и свръх скоростите. И според мен електрическата китарата звучи като китара в ръцете на китаристи с готино вибрато и бендове.

Ето го моя съвет за скорост, все пак - вземи някое от упражненията на Боян и го свири една седмица с метроном на темпо 40-60. Бъди критичен, гледай да не правиш излишни движения от китката или лакътя, прави равни, точни удари с равна сила и гледай всяка нота да прозвучава чисто, даже музикално. след това започни да качваш постепенно. Различно време отнема на всеки, но като стигнеш темпо на което вече си изтърбушваш пръстите пробвай пак тва соло на металика и ще ти е много по-лесно. Най-вече свири с метроном! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пича попита как може да си подобри техниката/скоростта на свирене
това също са различни неща,да направиш вибрато на един тон не е по-лесно като техника от изсвирване на няколко тона бързичко..

Абсолютно вярно.Въобще при свиренето на китара,лесно няма.

Например вибратото,питч бенда както и невероятният контрол и изчистено соло на Ерик Клептън са страшно трудни за изпълнение и са `тера инкогнита` за едно 80% от китаристите.Аз въпреки ,че свиря почти редовно,все още не мога да възпроизведа техниката му достатъчно убедително.Но със практика всичко се постига.Ето едно ценно видео:

И едно на въпросното парче на Металика (да се надъхва автора на темата) :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва че мнооого бавното (ритмично )свирене е не по малко трудно от много бързото :)

Пробвайте да нагласите метронома на съвсем бавно темпо и да изсвирите нещо , което в умерено темпо ви е лесничко ;)

Да аз като свиря нещо по-бавно и по навик забързвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това е пускано и обсъждано.

ДО 230 бпм има смисъл и звучи като музика.

на 260 -вече почва да губи музикалност.

280, 300 - просто е безумие.

Ок че ги постига тези скорости, ама за какво е цялото пънене?

Да влезне в някаква си книга.

Да го заковеш Бръмбара на 230 - повече не ти трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20-тина години, когато си бях купил вече страхотната китарка Орфей Соло, езин познат ме снабди с учебни помагала за хеви метъл китара, написани от някой си Трой Стетина (Troy Stetina) - тогава не бях чувал за него, но сега е известен като един от най-добрите педагози по рок и метъл китара.В нета вече има качени много негови помагала, но специално за бързо свирене(шрединг) мога да ти препоръчам ето тези:

 

Troy Stetina: Guitar Shred DVD Training

http://ebookee.org/Troy-Stetina-Guitar-Shred-DVD-Training_435131.html

 

Troy Stetina - Speed Mechanics For Lead Guitar (Book+MP3)

http://isohunt.com/torrent_details/106596373/Troy+Stetina+Speed+Mechanics?tab=summary

 

Troy Stetina - Metal Lead Guitar Vol. 1 (Book+MP3)

http://isohunt.com/torrent_details/106596385/troy+stetina?tab=summary

 

Troy Stetina - Metal Lead Guitar Vol. 2 (Book+MP3)

http://isohunt.com/torrent_details/106596377/troy+stetina?tab=summary

 

 

Дано да съм ти бил полезен! :rockon:

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши се по възможност на видео, дори с уеб-камера, за да видим къде са ти проблемите! А, иначе нормално е за две години свирене да се затрудняваш с по-бързи сола! ok.gif

П.П. А това соло на Fade to black е толкова скучно и банално изтъркано клише, че не си губи времето с него! Научи нещо бързо щом искаш бързо, но с по-изразена мелодичност. rockon.gif

Всъщност това е доста правилен избор за соло, ако иска да се научи на бързина. Все пак там се повтарят групи тонове, движейки се нагоре по грифа. Или поне така го чувам аз.

 

Иначе не се впрягайте за бързината. Толкова хора са постигнали много без нея и толкова хора са постигнали нищо с нея - примерите са безкрайни.

 

Най-добрия ти приятел в случая тук се казва "мускулна памет" между другото. Съвет от мен е да го научиш добре, изсвириш няколко пъти и да зарежеш китарата за един ден. Трябва да има значително подобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това е пускано и обсъждано.

ДО 230 бпм има смисъл и звучи като музика.

на 260 -вече почва да губи музикалност.

280, 300 - просто е безумие.

Ок че ги постига тези скорости, ама за какво е цялото пънене?

Да влезне в някаква си книга.

Да го заковеш Бръмбара на 230 - повече не ти трябва :)

 

Най-добро изпълненине на "Полетът на бръмбара" засега си остава на Manowar.Петручи също се опитва да го свири, но ако вече си чул това на Manowar,интерпретацията на Петручи звучи доста слабо,според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.