Jump to content
Българският форум за музиканти

TC Electronic TonePrint


ciriljhonson

Recommended Posts

Здравейте,

Не отдавна в моето полезрение попаднаха новите играчки на TC Electronic, серията от ефект/педали Tone Print.

 

За някои от вас може би това няма да е новост, но пък съм сигурен, че ще има хора на които ще им е интересно да научат нещо ново.

 

И така, тук ще стане въпрос за едно от тези педалчета, а именно за Tone Print Hall Of Fame Reverb, което пристигна при мен преди няколко дни и все още не мога да му се нарадвам.

TC Electronic е синоним на едни от най-добрите ехо ефекти, и тук са се представили на ниво.TonePrint Hall Of Fame Reverb е събрал своеобразна колекция от 10 класически и не толкова бленди, в едно компактно и много симпатично като дизайн педалче.

 

Впечатление прави, тарикатският достъп до батериятa. Задният капак е с един голям винт, а платката, която се очаква да се вижда след отварянето му е покрита с предпазител. Единственото нещо което е достъпно са два джъмпера, с които можеш да променяш True Bypass, Buffered Bypass или Kill-Dry on/off. Доста полезно и практично в много случаи, свързано с построяването на индивидуален звук, при всеки китарист.

 

Hall Of Fame Reverb има моно, съответно и стерео вход/изход.

Контролите(копчетата) са стандартни за такъв тип ефект:

1.FX level control - ниво на силата на ефекта

2.Decay time control - ниво/време на затихване

3.Tone control - тук мисля, че е ясно(става въпрос за treble/bass)

4.Reverb type selector - смяна на десетте вградени бленди

5.Pre Delay short/long - ЦК ключе, което контролира забавянето м/у директния звук и ехото.(не знам как по-точно да го обясня)

 

И не на последно място защо TonePrint ?

Ефекта има USB B) . Идеята тук е човек да може съвсем безплатно, да сваля готови бленди, разработени съвмесно м/у TC Electronic и водещи световно известни музиканти.

Колекцията от бленди непрекъснато расте и се обогатява, така че това е една много готина опция- зарибявка.

Звукът е прекрасен, чист, богат, без шумове и оцветяване. Като цяло, както казах по-горе много прилично педалче, което всъшност не е и много скъпо за такъв вид ефекти.

 

http://www.youtube.com/watch?v=RhtCcKDvVIA

 

Надявам се в бъдеще да се появят ревюта и за другите от серията, мисля че заслужават внимание.

Дано ви е било полезно и интересно

Поздрави, Кирил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна съм му хвърлил око на ревърба и ме сърбят ръцете да го поръчам. От няколко седмици насам всеки ден следя за нови ревюта на Hall of fame-a из тубата, но продължават да са съвсем малко. Поздравления за ревюто ти, ни ми се иска да разбера ти самият как го намираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mitkoe

Абе времето ще покаже.Въпреки че е TC не бързайте да ги хвалите толкова.Даже в HarmonyCentral дават съвет да мине 1-2 седмици от покупката за да се "наситите" и тогава да пишете ревю.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.