Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ потребители

  1. In Amore Voci

    In Amore Voci

    новаци


    • Points

      1

    • Мнения

      2


  2. chris_barnes

    chris_barnes

    Members


    • Points

      1

    • Мнения

      829


  3. Бобо

    Бобо

    новаци


    • Points

      1

    • Мнения

      31


Най харесвано

Showing content with the highest reputation on 07/10/20 във всички области

  1. Здравейте колеги! Ние сме певческо дуо In Amore Voci (Влюбени Гласове) . Представям Ви част от нашето творчесто. Надяваме се ,че ще Ви хареса!!! Ако е така, може да разгледате нашия канал и да чуете още!? ?
    1 point
  2. Колегата Бобо е описал доста подробно нещата, поздравления. Да добавя моите 2 цента относно SG & Explorer. SG-тата имат няколко варианта: най-бюджетните са faded, където тялото е намазано с някакъв вид оцветител, няма лак. Грифовете са с точки и нямат обкантване. Има разни tribute версии, които са малко по-нагоре, боядисани/лакирани но без обкантване и все още (както при най-евтините) надписа на главата е боя. Следват Standard, които, както при Les Paul са със седеф и трапецоидни инкрустации по грифа. Има и къстъм вариант, с диамант на главата. Виждал съм SG-та с 57 Classic, Dirty Fingers, 496/498, EMG (да има редки варианти фабрично с EMG). Това е значително по-лека китара от Лес пол, има проблем с увисване на грифа (т.нар. neck dive), който се лекува с хубав широк колан + репозициониране на куката на колана. Тялото и грифа са от махагон. Има редки варианти с кленов гриф. Китарата звучи доста ярко и отворено, доста среднисто. Explorers...сериозната хава. Тук пак са няколко нива. Най-ниското се познава по това, че надписа Gibson на главата е боя, както при Studio вариантите на Les Paul. Следващото ниво е еквивалента на Les Paul/SG Standard - седефов надпис Gibson на главата. Има и Custom варианти, но са доста редки. Експлорърите (освен разни къстъм и signature series) нямат обкантване на грифа. Тази китара ТЕЖИ! (особено в нейния си куфар, който е бая огромен). Няма никакъв neck dive. Положението на грифа спрямо тялото на свирещия е малко по-различно. Или много ти допада, или адски те дразни. Моята фабрично дойде с 496R/500T които звучат добре. Китарата звучи доста мрачно, има много характерна ниска среда и много голям състейн.
    1 point
  3. Здравейте фенове Аз съм от скоро във форума и незнам дали тази темата за Гибсън китарите е приключила. Ще се опитам да вмъкна няколко пояснения базирани на моят опит с Гибсън Лес Пол Гибсън Лес Пол къстъм -освен козметичните разлики като двойно трислойно кантиране на тялото на китарата ,седефа на главата изобразяващ диамант, обозначенията на прагчетата и металните врътки на ключовете. Китарата в повечето случаи е изработена изцяло от махагон. Има и варианти на “Къстъм” с кленов топ. От няколко години насам Къстъм се изработва в Къстъм Шоп на Гибсън , където работят най- добрите лютиери в компанията Гибсън. Качествения контрол е на най-високо ниво и се набляга на фини детайли свързани с историята на китарата. До колкото съм чувал Лес Пол Къстъм модела е създаден да бъде по- луксозният вариант на китарата и да изглежда добре в ръцете на Китарист с костюм на черно- бял телевизор. Да не забравяме , че по това време популярните стилове музика са Рокабили и Джаз. ( лес пол е китара за джаз с малко плътно тяло. Позволява изпълнения на музикални творби пред голяма публика без неприятната микрофония на полу-акустичните китари). Лес пол стандард. До 2008г Лес пол стандард е емблематичната китара Гибсън лес пол с малко промени за около 50 години и се доближава най-близо до легендарните изработки от 1957-1960г. Накъде през средата на 80те започва целенасочено улекотяване на тялото поради липса на лек с ниска плътност манагон. (Пробиват се няколко дупки в тялото под кленовия топ) След 2008 започват издълбавания на големи кухини в тялото отново с цел улекотяване на иструмента. Започват и нови експерименти с китарата -роботизирани ключове за настройка, които не са добре приети от голяма част от феновете на Гибсън -разделяне на намотките на адаптерите -обръщане на поляритета на адаптерите на един спрямо друг, вграден няколко децибелов буст и т. н.т Всичко това е духът на лес пол - китара която носи със себе си иноваторство в новото време. Адаптери на стандард(от моя опит с китарата от края на 90) Края на 90те до (включително и)2001 490r and 498t 2002-2003 BurstBuckers 1 и 2 2004 - до тези дни BurstBuckers pro Гибсън лес пол традишанъл= Гибсън лес пол преди 2008 за тези фенове които не обичат промените по техния любим инструмент. Нашвил мост Адаптери classic 57 и 57+ до 2017 2017 до 2019 Abr -1 мост адаптери BurstBuckers 1 и 2 Средата на 2019 изтаботката на традишанъл е прекратена. Гибсън Лес Пол студио Оглозгана версия на Стандард и Традишанъл за хората с по- малък бюджет или без сериозни претенции за някои кичьозни детайли. Липсва окантиране около грива и тялото. Логото на главата е принтирано, за разлика от стандард и традишанъл където е изработено от седеф. Маркерите по грифа с малки кръгчета пластмаса . При по скъпите варианти трапецоиди. Топ от клен или махагон без шарки по ликото. Адаптери обикновено 490r and 498t Благодаря за вниманието Б
    1 point
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.