Така, имам малко свободно време и пиша.
Ако съм на твое място бих пробвал "стъпков" вариант на монтаж, тоест, правиш нещо, пробваш, ако не ти хареса, добавяш и така нататък...
Какво имам предвид: истински добра кабина можеш да си направиш само на принципа "стая в стая". От друга страна, звукоизолация на вокал не е толкова тежка като бас, барабани или дори електрическа китара, по обясними причини, затова според мен си струва да опиташ. Прикачам една бърза скица на примерна кабинка, като за носеща конструкция се ползват някакви бичмета/греди. Сложил съм произволен размер 120х50мм, само че сега се усещам че за да ползваш стандартни дебелини на вата следва да са 100х50мм. Както и да е, идеята ще я схванеш, а размерите могат да се променят, не ми се прерисува. Стандартните вати (задължително на пана, не рулонни) са с размери на паната 1200х600мм. тоест редиш примерно конструкция така че между колонките да имаш светло разстояние 600мм и слагаш паната на ватата вертикално. Ако ватата е на пана, можеш да я натиснеш между колонките и тя да остане там благодарение на сцеплението с дървото. Даже е разумно вместо 600мм, да оставиш примерно 590мм светло и като я напъхаш, тя се запъва и няма да се свлече. Търси каменна вата с обемно тегло около 50кг/м3. Аз ползвах стъклена, но не се продава масово, въпреки че е по-добра за конкретната цел и няма да можеш да намериш правилната. Отново: в никакъв случай не взимай стандартната, лека, рулонна, с обемно тегло 9-11кг/м3, тя е прах в очите и не върши никаква работа. Дебелината на предлаганата вата по магазините обикновено е 50мм. Ако ползваш бичмета 100х50мм, слагаш два слоя вата (2х50мм). Не ти препоръчвам бичмета под 100мм, (респективно един слой вата), защото според мен ще стане много паянтова конструкция.
На скицата съм си представил че слагаш кабинката в ъгъла на стаята (не знам с какви размери е стаята). Ако ми пратиш някакво грубо заснемане, ще пробвам да ти спретна някакво по-читаво чертежче. Та - правиш коснтрукцията. Две от "външните страни" са истинските стени на стаята. Другите две могат да са гипскартон или ПДЧ. Аз бих те посъветвал да пробваш с ПДЧ. По-леко е, реже се лесно, по чисто е. Отвътре оставяш видимата вата, като си готов, влизаш вътре и пееш. Ако изолацията е ОК по твоите критерии, опъваш по стените отвътре някакъв плат. Платът се преценява просто: трябва да можеш да дишаш свободно през него. Ако не можеш, не става, защото ще отразява звука, а не това е целта. Какво постигаш по този начин: някаква звукоизолация (каква, не мога да преценя честно казано) + готови звукопоглъщащи плоскости отвътре. Гарантирам ти че с толкова вата ще имаш "мъртва кабина" и никакви отражения. Затова е хубаво да си направиш тавана отвътре с ПДЧ, хем ще имаш отразяваща повърхност, хем ватата в тавана няма да ти падне на главата, хем можеш да си вградиш 1-2 луни за осветление. Тавана и вратата ще отразяват звук и ще дадат на кабинката някакъв "живот". Ако не те кефи - слагаш им "пирамидки" и имаш безехова камера
Вратата: по стандарт доколкото знам за преминаване на инвалидна количка ти трябват 800мм минимум (широчина). Можеш да импровизираш със стара налична врата, каквато и да е. Имай предвид само че изолацията е равна на най-слабата част. Представи си, че звукът е въздух - там където минава въздух, минава и звук. Значи, вратата - с колкото можеш повече уплътнения (гумени) - крило към каса, под и т.н.
Ако след като си го направил изолацията не е достатъчна - слой картон/ ПДЧ и отвътре, и върху него пирамидки, вече за абсорбция (звукопоглъщане). Това според мен е пътя.
Това е много общо, но засега толкова мога да измисля. Питай всичко каквото те интересува. Детайли и сглобки могат да се измислят всякакви, включително с демонтиране на отделни панели. Аз се занимавам с дърводелстване и ми е лесно. Ти си намери обаче някой можещ, никак не е трудно, ако имаш базови инструменти и желание. Последно: 300 лева няма да стигнат. МОже да се пресметне груб бюджет, но за целта трябва да се избистри някаква концепция.