Jump to content
Българският форум за музиканти

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично

  1. Днес
  2. И това как да го изгледаме? Изцъках на всеки надпис, който можеше да бъде линк и нищо...0 files - в youtube нямаш ли го?
  3. Тhe Two Notes C.A.B. is a powerful stompbox that provides players with multi-faceted functionality for amp simulation, power amp simulation, EQ, compression, reverb, and even moreandmdash;all from your standard pedalboard. Players can choose to go direct to the FOH for simulated cab performance (32 Wall of Sound virtual cabinets are provided for free) on a silent stage or make it a hybrid by adding a cab to your setup for stage volume. The C.A.B. features variable ins/outs, is MIDI-capable, and USB-connectable. Работи ок. Предлага се както е на снимката, те без захранване.- или го захранвате по USB или с 12 DC/300 mA адаптер. Баертер за сет адаптери - Dimarzio Joe PAF and FRED Set Mo'Joe View the full article
  4. ^ Приемам забележката и си отбелязвам Факт е обаче, че има фейк томан - дори може би не е един. Много често ми се появява като реклама в социалните мрежи. Сайта си изглежда супер истински, само че цените са... примерно ESP (не LTD) Снейкбайт за 800 лева...
  5. https://www.kompoz.com/studio/collaboration/1492773
  6. С аудиото определено ти е по-евтино. А то дори да излезем от темата за AI, с аудио по принцип се работи доста по-лесно и бързо за разлика от работата с видео. Казвам го от личен опит, защото освен основната ми работа с аудио съм работил и върху доста видеоклипове и всяка "движеща се картина" си изисква още куп други съобразявания, понеже вече нямаш нещо, което го възприемаш само през ушите, а имаш уши+очи, а хората на картинките си се разхождат където им скимне и не може където ти е кеф да резнеш някъде аудиото и да го снадиш, защото през това време на картината се случват съвсем други неща. П.П. Горе като споменах за липсинка, на клип с 30fps, дори и 1fps да не ти е на място, вече се вижда. С някои по-стари версии на Filmora имах подобен проблем, понеже винаги деля аудиото от видеото, за да мога да си го редактирам отделно и докато съм в редакциите всичко беше идеално, но при рендеринга винаги имаше 1 фрейм закъснение на видеото (вероятно нещо от драйвера на видеото), та се налагаше да го изпреварвам с 1 спрямо аудиото още при редакциите, че после да се уравни след рендеринга.
  7. Дължината не е заради кредитите. Просто текстовете, които слагах, са по-кратки. Взима по 10 кредита на трак, който може да е до 8 минути. Аз пък от видео нищо не вдявам. Иначе исках да ги кача в ютюб, ама точно заради липсата на видео се отказах.
  8. Да, знам че е на абонамент - имам такъв, но за видео и докато взаимно се изучим и напаснем - аз с промтовете, а той с разбирането какво ми трябва, мина известно време и хвръкнаха доста кредити. Абонаментът включва брой кредити, но както каза, с всяка проба-грешка те си вървят и по някое време свършват и за да не чакаш да дойде следващия месец, си купуваш допълнително за месеца. А за дължината сигурен съм, че също знаеш - колкото по-дълъг откъс генерираш (5, 10, 15 сек...), толкова повече кредити вървят. П.П. В интерес на истината с AI-аудиото е по-лесно и малко по-различно от AI-видеото, понеже с картина трябва и липсинк, да го преобличаш в други дрехи, да го местиш на друго място, да залепваш последния кадър на генерирания откъс с нов първи от следващата генерация и разни други условности.
  9. Няма такова нещо с кредити на секунди. 20 кинта на месец се плаща и ти дава кредити за 500 песни. Но всеки вариант или преправяне се води за бройка. А неправилните ударения на думите в повечето случаи се преодоляват с изписването на думата на срички с тирета.
  10. Здравейте! Търсим басист! Групата е от София и ориентирана изцяло към авторска музика. Туй може да чуете две от песните ни https://music.youtube.com/channel/UCyUXbU_bVoxjCwriuvyK2Eg За връзка оставям ФБ профил https://www.facebook.com/banbulgaria и телефон 0899162008 - Бисер
  11. Е ми много добре са се справили с промптовете, даже акцент в произнасянето на думите практически нямаше дори и в основния вокал. Абе заподозрях аз още когато го слушах, че може и да има AI-генерация, понеже кой реален музикант ще тръгне да прави 2-минутни песни, а там (при генерирането) кредитите летят на всеки 10-15 секунди генерация и гледаш да ги спестиш малко. Отделно, макар и доста чисто като цяло, забелязах известно омазване и характерната AI-компресия в някои от инструментите в инструментала, ама не ми се вярваше, че всичко е 'от-до'. Да, от естетическа гледна точка малко стерилно ми идваше на места, ама през живота си толкова глупости, сътворени от хора съм изслушал, че това си ми дойде съвсем прилично като музика и изпълнение.
  12. Цялото е AI, но с една камара промптове, за стил, за темпо, за глас, за тоналности, за използвани инструменти, плюс стихове на Яворов, Дебелянов и Смирненски, че са минали повече от 70г, откакто са починали и са за свободно ползване. 🤣.
  13. Което пък води до логичния извод, че трябва да му се правят отчисления "авторски права" за всички нас, щот' сме го изучили. П.П. А в онова горното R&B на бат' Емо не знам дали дали е припявал някой AI-беквокал, но ми хареса...и даже не ми беше скучно.
  14. Вчера
  15. MXR Blue Box M103 (octave fuzz) Продавам аналогов ефект MXR Blue Box, който представлява фъз с октавер (2 октави надолу спрямо оригиналния сигнал). Чрез "Blend" контрола може да се смесва фъза с октавера и да се определя баланса между двете опции. А чрез "Output" контрола се определя общото изходно ниво на ефекта. Устройството се захранва се с 9VDC адаптер или батерия. При продажба получавате ефекта. Няма кутия, но ще го опаковам добре, ако се наложи да го пратя по куриер. Състояние: 9/10 (козметични забележки) Цена: 150лв Ефектът се намира в София и може да бъде пробван на място. Възможно е да го пратя по Еконт/Спиди, ако се намирате извън столицата. Не приемам бартери. Телефон за връзка: 08... View the full article
  16. 👍Съгласен съм и затова бих променил заглавието на темата "Само на мен ли ми писна от банални клишета в стил пентатоника?" То и затова изкуственият интелект е досаден, учи се от масовият вкус.
  17. Здравейте, доста четох и от толкова информация пак не успях да се ориентирам към какво да се насоча. Моля да ми помогнете в избора на дигитално пиано за дъщеря ми, която е на 8 год и е начинаеща /вече ходи на уроци и искаме вкъщи да се упражнява/, тъй като има голямо желание и ентусиазъм да се научи и да стане учителка по пиано. Стигам до извода, че трябва: да е с три педала, Хамър полифония 192 или повече, технология на клавиатурата hammer, изход за слушалки, usb, сигурно има и други, за които ще съм благодарна да споделите съвет. Като сума можем да отделим около 2000 лв. Ако се сещате и за нещо друго, което е от значение и ще ми е от помощ отново ще съм ви благодарна.
  18. Зависи от гледната точка. По-добре е да се експериментира с новото, отколкото 40г някой да ми свири на живо "Стълба към небето" например. Това за мен е по-голямо клише.
  19. Още много години преди да се появи изкуственият интелект такива банално скучни клишета с пентатоника, вече наводниха музикалното пространство по света и у нас.
  20. Използван, но работещ безпроблемно. Продава се без Boss psa захранващ адаптер. Но с нов сет батерии. Предимства - добре звучи като всички бос ефекти), компактен е и лесно преносим, има всичко необходимо като ефекти. Леки очуквания по боята на страничните и долният панел. Общо взето изглежда прилично за ползван. 50 ефектите са същите, като от педалите на Босс@ излиза, че купувате 50 ефекта за по лева единият! The Boss ME -50 guitar multi-effects processor offers a variety of high-quality effects for guitarists. With its rugged design and ease of use, it's ideal for live performances and studio recordings. The compact unit combines distortion, modulation, delay and more in a convenient pedalboard format that can be easily integrated into any setup. A versatile tool for guitarists looking for creative sound possibilities. View the full article
  21. Предлагам за продажба бас китара Jandamp;D струнна. Оригинални адаптери. Активна трилентова електроника. Всичко е оригинално по нея! Няма забележки, пукане, скърцане. Бас китарата не е от най-евтината серия, която се предлага за по 100 евра. Не е и от класа на басовете на Марк Кинг. Среден клас е. Струни Elixir, не са нови, но имат още живот! Купувате от басист, а не от търговец! Контакти на съобщение или на тел. о878 86 195о. На тел САМО в работен ден 14-18 часа. View the full article
  22. Последната седмица
  23. Предлагам за продажба пружинен реверб от VERMONA-REGENT GERMANY. Вермона-Регент. Пружината става и за лампов усилвател, с подходящ трансформатор. Съпротивление на бобинките, 10 ома, 300 ома. Размери на пружината 41/5 см. Схеми има в Нет-а. Мога да пратя линк. Контакти на тел.o878 86 19 5o, само в работен ден от 15-20 часа или на лично. View the full article
  24. It's nowhere near as good as a Kemper tone-wise andamp; flexibility-wise, but it 1/4 of the price. Have to say I'm impressed by the tones and effects in this unit. I've played through just about every modeling amp that's come down the pike in the last 12 years- Line 6, Vox Valvetronix, Boss Cube, Yamaha THR, Marshall Code, and Boss Katana and this unit outshines them in terms of versatility, amp models, and quality and variety of effects. And it does so while lending great playing feel and dynamics through the guitar. You can actually feel the crispness ,sizzle and bite in the distortion of the higher gain amp models like Bogner, modded Marshall, and 5150 clones. Or the sponginess and sag of the Recto models full out. Atomic Amplifiers Amplifire can be thought of as two units in one andmdash; it's both a full-blown tube-amp modeller and a well-specified digital effects unit, when its entire amplifier/cabinet modelling is disabled. As a digital effects unit it can't really be faulted and has to be given major bonus points for the amount of control that it offers, especially over its echo and reverb functions. As a tube-amp modeller, the Amplifire is extremely impressive. Its touch_s... View the full article
  25. Педал борд Pedalbay 60 с доработка. Пригодено е гнездо, в което може да се монтира някаква техника в размер 19" рак единица. На снимките може да видите как е направено и как е монтиран един лампов предусилвател. Също може да видите как са изработени удължители на крачетата на борда. От дясната страна на гнездото са два свързани женски жака за вход, а от лявата са свързани два по два за стерео изход от веригата с ефекти. Ще получите следните неща: 1. Педал борда с доработките, 2. Оригиналният сак за пренос и съхранение, 3. Ключето за манипулация на борда 4. Остатъчната велкро лента за залепване на ефектите И всичко това добре опаковано в оригиналният кашон с който е ... View the full article
  26. Listen to R&B, a playlist by Бате Емо on #SoundCloud https://on.soundcloud.com/n1BHwOqKFDAOSrv8V5 Не знам за вас,но аз изключително много се забавлявам.
  27. Спомен от един любим инструментал...
  28. Предлагам за продажба НОВА 3-лентова електроника за бас китара. Моделът е ARTEC SE-3. Bass +/-12dB at 80 Hz, Middle +/-12 dB at 800 Hz Treble +/- 12 dB at 4kHz. Current 0.32mA, Voltage range 6V-22V. MADE in KOREA. Контакти на о878 86 195о САМО в работен ден от 15-20 часа или на лично. View the full article
  1. Зареди още активност
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.