Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Dilian Nedev

Esp или Ibanez

Коя е по-добра  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ако е до 580 лв поне да е без флойд ...викам аз де...

Знам , че принципно флойда не е хубаво нещо , ама аз точно заради него ще си вземам друга китара .

Мисля че Бай Фог имаше предвид че за тия пари с флойд ...иде реч за мнооого евтини други части. Виж ако беше с fixed bridge за около 600 лв. може да има я махагоново тяло, я някой по-сестен адаптер... :)

Но ти си решавай де,аз лично от двете бих взеееееел :think: ...

Ibanez RGT 42 DXFM :)

rgt42dxfmtlf.jpg

esp -то брато тоа ibanez е кекав ефтините ibanez са пълна боза много сам ги патил.

Аре вицове сега... Евтините "Ibanez" да не би да са по-лоши от другите евтини серии на други марки? Личния ми съвет е - виж в "Купувам-Предлагам" имаше оферта за един "Samick" за 450 лв - ако се продава още,налазвай веднага,удря ги и двете предложени алтернативи в земята... :)

esp -то брато тоа ibanez е кекав ефтините ibanez са пълна боза много сам ги патил.

Пипал съм и двете китари,абсолютно същите модели.

Няма никаква разлика от към хардуер и изработка( сглбяване :)powered by Synchu). Абсолятно идентични китари от към ценови клас и качество. Според мен въпроса опира до личен вкус и визия най-вече...и не на последно място късмет с избора! :)

Бе и аз съм ги пробвал и двете , наистина , клонях повече към ESP-то , обаче исках да чуя някакви забележки ако има към някой от моделите . Щом няма нищо казано (смислено) досега , май наистина ще си взема ESP-то и ще ми е мирна главата .

А за SAMICK-а - ми ... не ме кефи пък

Аз използвам темата за да не пускам нова - това тук струва ли си 1200та лева с доставката? :cheers:

P.S. Под Vibrato хората от въпросния сайт разбират Флойд :cheers:

Бе и аз съм ги пробвал и двете , наистина , клонях повече към ESP-то , обаче исках да чуя някакви забележки ако има към някой от моделите . Щом няма нищо казано (смислено) досега , май наистина ще си взема ESP-то и ще ми е мирна главата .

А за SAMICK-а - ми ... не ме кефи пък

Ти си знаеш - аз съм далеч от мисълта да ти давам упорито акъл.Само искам да уточня - нямам никаква връзка с човека,продаващ "Samick"-a,просто е много яка китара и ако имах парите налични (което е сложно,че след като взех "Yamaha"-та и "Trace Elliot"-a съм затънал до ушите)веднага я отнасях като ИФА син домат на магистрала.Сам каза,че искаш да свириш тежка музика - китарата е neck-through, т.е. ще разцепиш от състейн,с адаптери "Infinity" е,които се слагат на по-високите серии "Ibanez"(don_pepinio си взе скоро RG350 с такива адаптери и китарата маже)- превъзхожда и двата ти варианта като звук,освен това е от махагон - и "ESP"-то,и "Ibanez" са едва ли не най-ниските възможни серии - адаптери се сменят,ама дървото?

Хайде стига съм философствал - взимай тази,която те кефи повече и да си я ползваш със здраве! :cheers:

ПРИ КОНКРЕТНИЯ СЛУЧАЙ - ВЗЕМИ ESP

аз лично бих се спрял на RG370DXBK E-

за какъвто пита SomeoneElseдали си струва -

645 франка= 774 лв

доставка 50 евро.100 лв

дотук 874 - за да изпратиш парите от банката ще ти вземат такса50-60 минимум

ДДС на 774 - 193 лв

някъде 1130

значи поискай отбивка 70 лв - и си ОК

А бре тоя Ибанец съвсем не е толкоз лош колкото говорите ... имам го вече 4 месеца и мн си ме кефи ... а иначе RockMan земи Jackson-a на Роската (DeathZone) мисля че е по-добре и от двете китари :cheers:

ESP са много яка марка, но като става въпрос за по-скъпи модели. Аз съм свирил на такова (тва им е най-евтиния модел) и според мен е страшна пръчка- не е удобен, въпреки че това е доста субективно, а и няма тон- звучи доста плоско. Иначе точно тоя ибанез не съм го тествал. Но верно ония Самик, дето се продаваше е най-добрият вариант.

всичко е което не е ибанец или джаксън и най-вече самик е по-добре. гласувам с две ръце и три крака за ESP.