Jump to content
Българският форум за музиканти

Каменни перца


Recommended Posts

Аз също съм заинтересован от такива перца и действително ли е такава фрапантна разликата в звука, изкаран от такова перце и от пластмасово ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Разликата е доста осезаема!

Всичко беше описано по-назад в темата.

Но пак ще повторя.

Звукът е по-звънлив, с повече високи. При по-добрите апаратури се чува ясно всеки удар в/у струната като почукване и при определен стил на свирене е доста приянто. Динамаката се придава 1:1 от ръката. Аз го смятам за голямо предимство. Все пак искам да се чува това, което правя с ръката, която държи перото.

Съпротивлението със струните е възмжно най-ниско, което според мен е предимство!

Единственият дискомфорт, поне при мен, беше липсата на еластичност ,с която свикнах за 2 дена.

Иначе перата са доста здрави, аз имам 2 бр. по 1.1 мм., от най-тънките, които се предлагат и както казах преди, свиря с едното от година, без да има следи от употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е,че няма как да се изпробват тук,все пак не са евтини.Повечето сте доволни,но примерно на Кольо К не му допадат точно..,деа и Бананистан-а,нищо по различно от азиатски боклуци няма из магазините..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен липсата на еластичност не е проблем, даже е плюс, защото предпочитам да свиря с твърди перца.

Само трябва да видя, как да си поръчам такива :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми явно ще трябва да напазарувам пак, че се събраха 4-5 фена. :)

Писах на фена, дано си ме спомни с претенциите и изискванията и да ги удовлетвори пак. Ако стане работата ще ви пиша какви са ми условията. Инак всеки може да си поръча и сам, няма нищо тайно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джони ми отговори, можем да напазаруваме. Който го устройват условията по-долу нека да ми пише РМ за подробности:

1. Избирате си перо от САЙТА и ми пращате линка на РМ.

2. Изпращате ми предварително парите за перото по банков или електронен път (ЦКБ/ПИБ/еПей/ПейПал), като смятаме цената по днешен курс 1.51 лева за долар.

3. Пазарувам и след като дойдат разпращам с куриер или по пощата. Цената на шипинга до вас може да платите предварително заедно с перото или при самата доставка от куриера.

Досега съм действал по тази схема и работи. :rocker:

 

Важно 1: Обявените размерите не са 100% еднакви с тези на пристигащите пера. Може да има разлика от + 0,3-0,5 мм. Примерно поръчвате 1.0, идва 1.3-1.5.

Важно 2: Поради спецификата на материала и съпротивлението при триене, ако сте свикнали с перо 1.0, спокойно може да свирите с каменно 1.5. По-тънките са и по-трошливи и избягват да ги правят ненормално тънки.

 

Едит: Събирам поръчките до петък, 06-08-2010 г., 17:00 часа, след което правя заявка при фена и като имам потвърждение събираме парите. Ще си пишем на РМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Всички изявили желание ми изпратиха кинти и вече платих запазените от мен бройки.

Оттук насетне очакваме да ги пратят (вероятно още днес) и като дойдат ще се похвалим. До скоро! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Ех... как да посмея да си взема такова, като ги пръсвам навсякъде из къщи и губя по две на свирня... :)

Добър начин да спреш да губиш :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам и аз да се зарибявам по тия камъчета - страхотно изглеждат. Гледам, че предлагат 1.5 мм и 1.0 мм (даже искат доплащане за тях) и 2 мм - другите 'дето са по-дебели не ме интересуват. Вие какви дебелини ползвате и как се свиква?

Аз например ползвам тортекс .88 само и нищо друго. И свиря малко като Пит Таунсенд - не с такъв размах, но със същата сила да речем. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.