Jump to content
Българският форум за музиканти

Yngwie Malmsteen - Trilogy Suite Op. 5


След колко време според вас ще свиря това парче?  

78 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Така!

 

От утре започвам да уча въпросната песен на Ингви Малмстийн -

 

Свиря от има-няма 3 месеца, почти не мога да правя alternate picking, даже понякога натискам грешно и прагчетата.

Но докато го гледах това клипче ме осени, че ако мога да изсвиря това - ще мога да изсвиря и 98% от всичко, което е писано някога за електрическа китара.

 

Аз лично си давам 8-9 месеца ежедневни упражнения и ще мога да го свиря по същия начин като цар Малмстийн.

 

А вие колко ми давате?Използвайте анкетата.Ако искате, можете да си направите и някакви залагания, няма да ви се сърдя. :hysterical:

 

Почвам от утре :offtopic-001:

 

П.С. И моля ви споделете вашето лично мнение към това ми начинание, ще ми бъде наистина от полза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ти давам една нощ в изтрезвителя, 10 часа обществено полезен труд и вечерен час. Ако не подейства - детска педагогическа стая :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, но нямаш кой знае колко голям шанс. Малко хора се научават да свирят като Малмстиин. И между другото, ако научиш въпросното парче перфектно, това ни най малко не значи че ще можеш да свириш и малка част от писаното за електрическа китара. Давай по спокойно.

 

Колкото до срока, ако бачкаш много, ама много ( и ако те бива разбира се ) за около 3 години ще вземеш да се доближаваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал след като си начинаещ да усвоиш първо основните неща като почнеш с бавни солца, скали и такива работи. Когато напреднеш вече както каза kolio_k със здраво бачкане за около 3 години може и да стане. Но недей още в началото да се хвърляш на Ингви. той не е за всеки. Китарата се учи постепенно от по-просто към по-сложно. Ако веднага тръгнеш да летиш към сложното си обречен на провал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти свири всеки ден а пък то ще си стане когато е готово. Съвет (без да ме питат - извинете за което :offtopic-001:): научи се да го свириш добре в бавно темпо - колкото по-прецизно толкова по-добре. Колкото по-бавно свириш - толкова по-бързо ще се научиш да го свириш бързо. Успех. И да кажеш когато стане или се откажеш , че вече залагаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен и 3 години ми се виждат малко,но кой знае,може пък да си мега талант.Иначе Kolio_k ти го каза,ако го изсвириш перфектно(само него) ще можеш да свириш може би 0.98 % от нещата за ел. китара,а и според мен това е от най-"лесните" неща на Ингви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече давам ти 1-макс 2 седмици до отказа ти от това парче.Не смятам че ще проявиш упоритостта необходима за него.Голям фен съм на Малмстийн и неговите неща изискват ужасен ежедневен труд.По-лесно е да се каже от колкото да се направи.Според мен твърде високо си дигаш летвата а това за 98% от нещата писани за китара няма да го коментирам защото щом момче на твоята възраст с 3 месеца опит зад гърба си смята че след половин година ще може да свири всичко какво остава за хората занимаващи се с това цял живот ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от вота :greenball:

Давайте да гласуваме, за 1 месец и ще разберем дали, когато хората масово искат нещо, то се случва :)

 

Чукопад, успех!(съвсем сериозно ти пожелавам) :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до срока, ако бачкаш много, ама много ( и ако те бива разбира се ) за около 3 години ще вземеш да се доближаваш

 

Това е много относително

В Бургас навремето имаше един,които за около година свиреше целият концерт на Malmsteen в Ленинград 1:1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Винаги има изключения от правилото, но принципно за да овладееш Малмстийн се изисква адски много време и труд. Аз веднъж реших да опитам и познайте... :curse: На втората минута се отказах :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни с нещо по-лесно. Не знам колко добре си подготвен теоретично и как точно разучаваш едно произведение, но ако действаш както повечето нови собственици на китара - да четеш по табове, няма да имаш никаква полза, след като го "научиш". Никакви 98%, това го могат само китаристи с изключително богат дългогодишен опит.

Редактирано от Flame
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до срока, ако бачкаш много, ама много ( и ако те бива разбира се ) за около 3 години ще вземеш да се доближаваш

 

Това е много относително

В Бургас навремето имаше един,които за около година свиреше целият концерт на Malmsteen в Ленинград 1:1

 

Много внимавам като използвам сравнение от типа за 1:1 в такива случаи, не за друго, но ако искаме хората да ни вземат на сериозно, трябва да сме реалисти все пак. Вече самият Малмстиин си е много далеч от онова ниво. Това е доста сериозно изказване и би следвало да се подкрепи с материали.

Иначе и аз познавам хора, които много бързо правят завидна техника, но от това, до свирене наистина на нивото на Малмстиин има страшно много път ( който между другото далеч не е нужно да се извървява, напротив, но решилите да се развиват в тази посока е хубаво да го имат предвид)

 

П.С. Ако имаш предвид , че е изсвирвал парчетата (и солата в тях) ,е това вече го вярвам. И аз познавам един такъв, навремето го докарваше прилично за около 2 години работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да копаеш едно и също ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще ти омръзне. Моят съвет е да го имаш като цел изсвирването на това произведение, но да минеш по някой по-утъпкан път. Може в един момент да откриеш, че Малмстийм вече не те кефи и съответно няма смисъл да го учиш. :huh: Целите ти може и ще се променят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.