Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Recommended Posts

  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

личното ми мнение е че Амунките не струват , нито за парите си , нито нищо ... прекалено "светли" , безхарактерна атака , никакъв уникален оттенък ... наблюденията ми са в/у 10" сплеш , 16 и 18" медиум крашове . за любителите на този тип звук препоръчвам АРХ на сейбиън , те са звучат много повече като чинели , абе направо си отнасят глави сравнение с немските тенекета . Доскоро пазарувах от тук !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ме мисля че си много прав. за теб братле ако струват за много струват! че тук знаем Paiste,Zildjian,Sabian и друго всичко едва ли не неструва е много тъпо! Пробвай да кажем Meinl Soundcaster те също ще ти скъсат тиквата от звук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ме мисля че си много прав. за теб братле ако струват за много струват! че тук знаем Paiste,Zildjian,Sabian и друго всичко едва ли не неструва е много тъпо! Пробвай да кажем Meinl Soundcaster те също ще ти скъсат тиквата от звук!

 

ооо споко и тия съм ги пробвал , еми не ме впечатлиха крашовете ама изобщо, единственото което ми хареса беше 13"-ка фус Саундкастер къстъм с накривеният долен капак, не му запомних точният модел ... за цените си които са еквивалентни на ААХ или АА , няма какво да говорим .. никога не бих си взел Мейнл. Нещата ги гледам, чувам и ги взимам от UK . Някой ще ме контрира ,че в БГ нямало официален дистрибутор на Сейбиън и т.н. То като има пък на меинл все едно динакорд вкарва цялата гама продукти и линии . . пък и интернет е навсякъде и пазаруване от там е елементарно дори за нашите условия. може да изглеждам като твърд фен на сейбиън .. ДА ТАКЪВ СЪМ !!!! притежателите на ламарини с този надпис знаят защо. амунките може ида не са лоши , но просто си звучат евтино

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Драги съфорумци... почти събрах пари да си взема чинели (тъй като съм начинаещ барабанист) и в момента съм с едни временни фус и райд (райда е Стагг SH Handmade 20' Medium Regular, а на фуса не се знае марката защото е доста старичък) ... както и да е, исках да попитам дали има начин да намаля (с лепенка или друго нещо) кънтенето,или дължината на звука (, не знам точно как му е наименованието) на райда ... много е разлят и направо ми къса нервите :cheers2: а като имате напредвид ,че съм го затегнал на макс на стойката.. даже накрая затягах с клещи, че не можех с ръце :cheers2:

 

Благодаря ви предварително !

Редактирано от Miky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лепенка отдолу на чинела, колкото по- към ръба, толкова повече състейн намаляваш и колкото повече лепенки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Точно затова можеш да го счупиш. Не си ли учил механика, действие противодействие? Колкото повече го стягаш толкова по-голямо е натоварването. От друга страна по-добре да счупиш нещо гадно, до като се научиш, та да те е яд по-малко :). Успех!

Редактирано от Monni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми там е работата, че съм на 15 и предстои да я уча :)

както и да е, ква точно лепенка трябва да е? като тези които се слагат на кожите на томовете - с лек връх?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някаква по-дебела, лично аз бях си облепил един райд Сейбиън отдолу с изолирбанд, не от най дебелия, 4 лепенки сложени по края, образуващи квадрат ако ги продължиш мислено.

 

имай пред вид, че малко или много ще загубиш по този начин от атаката на самия чинел и от "пинга", демек самия звън на чинела при удар с палка ще намалее, идеята е да експериментираш, да намериш точния баланс и звука, който теб те кефи и да имаш пред вид, че малко или много това си е компромис - ако искаш различен звук, купуваш различен(не непременно скъп!) чинел по принцип :), сори ама трудно ще избягаш от това.

 

вместо изолирбанд, може и с гафер, но според мен си намери по-тесничък. с тиксо определено няма да стане добре. и пак напомняне - отдолу на чинела :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни си купих 12" Istanbul Mehmet Samatya splash и 18" Zildjian ZBT Crash и съм доволен, въпреки негативните коментари, на които попаднах относно ZBT сериите.

 

Като единствен минус (поне засега) мога да посоча само продължителността на звука, която е една идея по-дълга. :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Най-накрая се престраших да си взема легендарните Planet Z пакет, но се оказа че някой ме е изпреварил и си е взел краш отделно и сега няма за мен :) :) :) Някой знае ли откъде на друго място мога да си взема такива? (Исках да ги взема от от Райзинга в София)

 

П.П. Да не са на старо :surprise:

 

Благодаря на всеки който изкаже мнение!

Редактирано от Miky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.