Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose


Steve_Vai

Какво мислите за използването на Floyd Rose или друго заключващо тремоло?  

154 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аве Митак, не си прав много за имитацията!!! Без да съм много опитен си мисля, че е доста трудно... поне аз се сещам за това да свириш по-нисък тон с prebend и тн... НО айде имитирай флойд на power chord :D))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахахахахаха

добавяйте поне по едно тремоло след "не мога без Флойд", "Флойд Роуз е супер".....

се пак Флойд Роуз е име на човек и малко тъка леко "гейски" звучи хахахахаха :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахахахахаха

добавяйте поне по едно тремоло след "не мога без Флойд", "Флойд Роуз е супер".....

се пак Флойд Роуз е име на човек и малко тъка леко "гейски" звучи хахахахаха :rolleyes:

като добавиш

Използвам го функционално е!

Мога и без него но....

може да се имитира с пръсти!

но доста ме улеснява!

:godbless::godbless::godbless: и жените могат да използват Флойд Роуз хехехехехе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами де да знам. Аз имам такова и не ми е особен проблем - особено след като сложиш 4та пружина и 10ки струни, всичко си е на 6 :godbless:

 

Но пък не го ползвам толкова. А и си е доказано, че китари с fixed bridge/string-thru-body имат по-добър и продължителен тон. Струни се сменят по-трудоемко, скъсаш ли една по време на концерт - бая кофти !

 

Ако сега трябваше да си купувам китара - по-скоро бих си взел такава без FL, най-много с Wilkinson тремоло. По-скоро бих искал neck-thru/set-neck конструкция и задължително махагоново тяло :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но пък не го ползвам толкова. А и си е доказано, че китари с fixed bridge/string-thru-body имат по-добър и продължителен тон.

Абсолютно си прав!

Но нищо не може да замени убийствения ефект от стилното и умело използване на коментираната машинка, признай! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм. Първата ми китара имаше Флойд. Не съм видял кой знае какви проблеми с поддръжката - освен дето отначало ми трябваше половин ден докато сменя струните. Но сега като сравня звука с другата ми китара - която е string-through body наистина има по-малко sustain. Но пък имам на разположение и едно RG на Ibanez - там звукът е същият като на string-through body китарата..... :) Така че може би по-скоро значение имат адаптерите???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм. Първата ми китара имаше Флойд. Не съм видял кой знае какви проблеми с поддръжката - освен дето отначало ми трябваше половин ден докато сменя струните. Но сега като сравня звука с другата ми китара - която е string-through body наистина има по-малко sustain. Но пък имам на разположение и едно RG на Ibanez - там звукът е същият като на string-through body китарата..... :) Така че може би по-скоро значение имат адаптерите???

ОПРЕДЕЛЕНО.

Иначе и аз имам Флойд на РГ Ибанез и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като един леймър много се радвам на заключването на Флойд-а :) Така и така нямам ръчка и освен да натискам с ръката по него не става... та относно не разстройването на китарата - това ме радва адски много, но като скъсаш струба ба концерта и отиде и строя отиде и жабата в реката и ... :)

е После ти казват че до края на песента си звучал авантгардно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като един леймър много се радвам на заключването на Флойд-а :) Така и така нямам ръчка и освен да натискам с ръката по него не става... та относно не разстройването на китарата - това ме радва адски много, но като скъсаш струба ба концерта и отиде и строя отиде и жабата в реката и ... :)

е После ти казват че до края на песента си звучал авантгардно :)

:)

Мдам, е, т'ва е джаз, а? :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A koй е измислил Флйд роуза и от коя банда е китариста ? А китаристи знаете ли:))))

А-м-и-с-е-г-а!? :P

 

п.п.защо задаваш отговори? :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.