Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

ако дс пита мен струните са стагг нали 25 кинта 4тери струнка е баса bc 300

Ами смени си магазина в четвъртък гледах същите струни 16лвл и това е без 7% намалението което аз ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чи как с времето станах професионалист :greenangel::greenball::thumbs_up:

Превод- Ако пита мене, струните са Стагг взех ги за 25лева за 4 струнен бас са.Баса е Stagg BC 300 BK

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре слагаме и ние (най-сетне) едни Еликсирчета на басеца. На китарата ги ползам ексклузивно вече 3 г. някъде, но за баса така и не съм пробвал. Не се и съмнявам, че ще се разцепя от кеф!!! :cheers2:

 

П.П. Специално ще тествам с РАТМ и РХЧП! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еликсирките са готини, вече една година карам с тях и нямат грешка, определено най-добрите които съм ползвал досега. Малко им помътня тона с времето но пък сърце не ми дава да ги варя/топя в спирт и т.н.... А и в по-басовия тон си има предимства :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да споделя малко впечатления.

 

От седмица свиря със струни Елексир и малко съм разочарован честно казано.

Като цяло тона на струните е доста хубав доста близки са по тон до Ърнибол, доста са приятни на пипане и тона им не е мръднал откакто ги взех.

До тук обаче с хубавите страни. Тона на стуните макар да е доста хубав се усеща липса на бараитнес, нещо няма достатъчно високи честоти, точно онзи хубав метален звук на едни нови струни някаде се губи.

Струните са с нано уеб покритие (по тънкото покритие) и за разлика от ДР сякаш струната е топена в полимера след като е била навита (най-вероятно заради това се губят и високите честоти). Перкусиите не излизат особенно добре поради същата причина.

Та явно ще минавам обратно към ДР, макр че не знам кой ще ми внесе в България 135'' ( аман вече с тоя бемолен строй ама кво да правиш като на китаристите явно им се свири на бас :girl_witch: )

Мисълта ми е че ако се кефите на повечко брайтнес и все пак искате струни с покритие минавайте на ДР макар че черните ДР-ки откровенно ме дразнят колко грозно се излющват и на пипане не са така гладички и приятни (при слайд направо палят пръсти както спомена вече един колега) тона си заслужава.

 

Да не ме разбере някой погрешно Елексир са страхотни струни дори бих казал че заедно с ДР и Ърнибол са най-добрите стуни на пазара, всичко е въпрос на вкус и това какъв тон търсите просто не са тона който търся аз.

 

малко инфо за стуните които съм ползвал до сега

 

Уаруик черен етикет- много брайтнес на тона идиални за Метал и свирене с перо. Най-твърдите и неприятни на пипане стуни с които съм свирил, но като цяло тона им не е лош ако се кефите на много високи и ръмжащи ниски среди.

 

ДР с черно покритие- много добре балансирани поне за мен честотно всичко си имат дето се вика. Покритието се излющва супер грозно, но за сметка на това издържат 2-3 месеца без да им мръдне тона. Усеща се съпротивление при слайдване, но в това отношение са далеч по-добре от Уаруик.

 

Ротосаунд- Имат конци по краищата което за мен е много гадно нещо, тона им е пренаситен с някакви високи среди и никите хич никакви ги няма. На пипане са добре приятно меки и гладки са.

 

Ърнибол- много пиятен тон с повечко среди в началото тона им е прекрасен можеби им липсват малко високи както е и при Елексир, но в по-малка степен (все пак са без покритие).

 

Елексир... да не се повтарям.

Редактирано от Coprophagus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, значи не само на мен Елексир ми звучат малко като ластици...

Досега не исках да пиша по въпроса, защото си мислех че проблема е само в моя "телевизор"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еликсир са моите струни. Адски удобни на пипане, звънлив (вярно, има около 80% от звънливостта на чисто нови обикновени струни) и издръжлив. Просто, от чисто икономична гледна точка, най-малкото, са жестока оферта.

 

А и аз лично мразя "твърди" струни. Много по-голямо удоволствие ми доставят по-"мазните", Еликсир :greenball:

Освен тва, звукът от обикновените струни на няколко месеца ми убива кефа от свиренето. Някъв супер погубен тон имат. Почистването (преваряване/спирт) както и да го погледнеш си е играчка, а самото сваляне на струните за по 1-2 дни на всеки 2 седмици не знам дали не се отразява зле на самия гриф.

 

Въпрос на предпочитание, в крайна сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така и не разбирам защо си варите струните вземете си по един Дънлоп за почистване на струни и не се занимавайте с глупости. Увеличава живота на струните поне двойно да не говорим че не е нужно да се свалят струни и така на татък... Ако си почиствате струниете преди и след свирене, един нормален комплект ще си държи тона поне месец всекидневно свирене и чак тогава ще започнете да усещате че тона помътнява (е и живота на струните с покритие удължава разбира се, но не ми беше това мисълта). Така че ако не сте пробвали препаратчето, пробвайте ще се изненадате приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, след доста експерименти вече не искам да слагам на баса си каквото и да било друго освен добрия стар никелов Ърни. За мен това са струните!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не харесвам Еликсир. Усещането при допир ме дразни, освен това тонът хич не ми е по вкуса - подчертани високи, а в малко по-ниския регистър на високите среди - нищо.

От десетина дни пробвам и новите струни с покритие на Ърни Бол. Първоначално ми прозвучаха отчайващо, но установих, че като намаля усилвателя и компенсирам със здраво дърпане звучат доста близко до "нормалния" Ърни Бол, недостатъкът е че се боря с баса като прасе с тиква за да изкарам тон, който ми харесва :happy: . Смятам да пробвам и ДР с покритие и ако и те не ми харесат ще си остана доживот с ДР Хай Бийм, Ърни Бол Слинки и подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... а аз имам 1 запитване:

 

Тва дънлоп спрейчето, с което напръсквате струните си преди (май и след) свирене - то дали ги "омазнява" - примерно, от 1 бърз слайд през половината гриф със струни Fender (тях най-не ги обичам) пръстът ми пак ли ще миришe на опърлено? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.