Jump to content
Българският форум за музиканти

herflik

Питане за Gibson

Recommended Posts

Доколкото съм запознат gibson не се внасят в България нали така?

Ако сам прав как ще ги продават ей в тоя музикален магазин

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...amp;language=bg

че пише че има и на лизинг чак.....

Разликата е, че това е он-лайн/виртуален магазин. Т.е. поръчваш и ти внасят китарата от странство. Начинът на уреждане на плащанията (напр. лизинг) няма нищо общо с наличността.

Освен това твърдението "Gibson не се внасят в България" не е вярно. Просто нямат официален вносител/представител, иначе всеки може да си внесе единични бройки.

А най - близкото място, където могат, да се пипнат и пробват, доколкото съм чувал, е в Солун (поправете ме, ако греша?). Поздрави!

Edited by Vasil Pavlov

:greenangel::girl_witch:

ако случайно има някоя бройка в момента..

:girl_witch: :girl_witch:

В Солун преди година имаше много Епифони,Гибсън не видях,имат дистрибутор на Фендер,които бяха по-зле заредени от РФ.

Най хубавия магазин е в една забутана уличка близо до центъра -трябва да питаш някой млад човек да ти го покаже,повечето говорят английски свободно.

Там имаше много ампове като Енгл,Ориндж и страшни бас-китари,но само Епифон СГ и Леспол,аз Гибсъна си го взех от Мюзикстор.де - без проблеми,много са точни хората.

според страницата на Gibson, дилър има и в Нови сад, Сърбия.

моя Les Paul го взех от Musicstore, дойде за 1 седмица. имаше българка на работа там, изключително любезна.

не бях пипал/пробвал Gibson, но като дойде и скъсах найлоните, разбрах защо са толкова скъпи.

:greenball::music336::rocker::music336::girl_cray2::music336:

Gibson вече и в БГ - муз. къща "Фактор" внесоха! :punk_guitar:

хммм. ако си разгледал, дай някакви подробности моля

^^На сайта им все още и помен няма за някакви отношения с Гибсън ... ще отида утре да ги преслушам на място.

П.С. Така или иначе, надценката вероятно ще е умопомрачителна, но дано да не съм прав!

Edited by sevenstring

Цените ги определят Гибсън.

да, но ако си разгледал кажи моля те какви модели са внесли

ПП а аз някак си не вярвам да си видял и да не си разгледал

Edited by billymilano

^всякакви и..скъпи :greenangel: ходи и виж

А,и Епи-та има.

Edited by Hillbilly

Отидох, гледах, питах, пипах ... и нищо не купих, естествено :greenball:, но пък да ви разкажа накратко ...

На Гибсън имат 6-7 Лес Пол-а, 2-3 СГ-та ... и може-би имаше и Експлорър някакъв, ама аз, като фиксирам Лес Пол, и съм дотам, та ще ме простите ... Лес Пол-овете, ако не пропускам нещо, са 1 червено Студио, 1 Гери Мур БФГ, 1 Стандард Про (50's neck, ако не се лъжа), 1 черен Custom и 3, които бяха нещо от рода на Custom / Vintage / Classic / Reissue ... абе таковали си таковата. С изключение на първите две, както се сещате, останалите са главоотнасящи инструменти за сериозни парици.

На Епифон има само един Лес Пол (и тук може да имало китари от други линии, ама ...), който е модел Ултра, корейски. Хич не беше зле като за фактори сетъп.

В общи линии, положението е, че на този етап са внесли, каквото са могли. Дано по-натам да покрият и пълната гама!

За надценките мисля, че дължа извинение - съотношенията са по-скоро нормални за българския пазар. Това в относителен план. В абсолютна стойност ... е, това е Гибсън:).

Edited by sevenstring

:):greenball:

Позволиха ли да ги изпробваш?

:rolleyes::)