Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сега пак някой ще се изкаже как е намерил китари за $200, дето свирят ПОНЕ колкото ibanez за 900 или мексикански fender, ама само трябвало да се оправят прагчетата :godbless:

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обективност на ревюта и кого да слушаме като си избираме китара:

 

Не бихте ли се съгласили, че китарата е прекалено деликатен инструмент и макар серийно произведена, всяка е доста индивидуална? Ако тръгнем от тази безспорна истина, тогава ревюто за една китара никога няма да е за моята, дето ще си взема. Онази, от ревюто може да е била различна...

 

Защо да отдаваме тогава толкова внимание на ревютата?

 

Те са много по-полезни за индустриални продукти от хомогенни и стандартизирани материали (механика, електроника), произведени с минимум ръчни операции. В китарния свят такива продукти са кабелите, педалите, процесорите и полупорводниковите усилватели (при ламповите вече се появяват разлики от бройка до бройка, при говорителите също). Такива силно стандартизирани продукти смело могат да се купуват от разстояние (каталожна търговия, Интернет) - и тогава ревютата са важна информация в избора ни. Особено ревютата от потребители (а не от 'светила' на които, не се съмнявайте, се плаща какво да напишат). Потребителите, които вече са си купили същия продукт ще ни кажат всичко, което фирмата не ни е казала в каталога или на сайта. Спецификациите сме ги чели, ама като врътнеш копчето 'на 6' какво се чува? А 'на 11'? Ами изпада ли капачката при транспорт с раздрънкан бус? И пр. и пр. - безкрайно полезна информация.

 

Китарата, обаче е друга работа, индивидуална - дори най-евтината (даже именно тя!). Дървото е 'жив' материал, няма две еднакви дъски дори от същия дънер. Пипа и много човешка ръка (не винаги еднакво сръчна и опитна). От една и съща серия и фабрична партида, две бройки могат да се различават като от земята до небето. Аз лично бих избягвал безкрайно да купувам китара от разстояние, без да я пипна и чуя.

 

В тоя ред на мисли, не е ли по-полезно да отделим време за посещение на повече магазини и пробване на повече китари, отколкото за четене на ревюта (които са писани за други китари, не за тези дето ще купим)?

 

Някой ще каже, че ревютата ще помогнат да стесним кръга на пробите. Но той е вече стеснен достатъчно от (а)ценовия диапазон към който сме се ориентирали, и (б) избора в магазините - в радиус до който сме склонни да пътуваме за покупката си. Някои също са го стеснили от стереотипите в любимия им музикален стил (китари, които приличат на използваните от нашите герои). Повече не бива да си стесняваме избора, а напротив - да опитаме колкото може повече модели и екземпляри (силно насърчавам опитването на поне два екземпляра от модел). Така може да открием оня рядък инструмент, който ще е най-удобен в ръцете ни и ще звучи най-добре (за бюджета ни)...

- - - -

 

Просто няколко разсеяни мисли, лично мнение. Не казам, че всички препоръки по-горе в темата са безполезни, а само подчертавам колко е по-добре да си вземем китара 'на вкус' и по мярка, а не по рецепта от разстояние.

 

.

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

абе най-общо казано - не се купува китара по визия и спецификации. ако имах средствата и PRS 513 бих искал да пробвам преди да я купя най-малкото защото може да не ми допадне по звук или просто да не ми е удобна за свирене, да ми е дебел грифа и прочее. а дървото, марката на адаптрите, бриджа и това как е закачен грифа никога не гарантират че като отвориш задния капак няма да попаднеш на някоя Флинтстоун система, сет нека да е залепен с кале, махагона да е махагонов шперплат (кой знае кво може да се измисли :) ) и тн.

 

око да види, ръка да пипне. така трябва да се купува музикален инструмент по моето скромно мнение :godbless: не говоря за ТТМ ами въобще.

 

а относно ревютата нека не забравяме че те са за определена серия китари TTM. никой не е казал че един модел с EMG-та няма да се окаже хубава китара. яд ме е че за AcePro в Harmony Central има смао едно ревю. може да е хубаво но пак само с едно мнение не може да се изгради представа за експириънс :)

 

edit хаха Бицев ме изпревари :cheers2:

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на Аria МАС-45 има ли някакви мнения за тази марка или модел цената на новата е доста приемлива за първа ел.китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобна MAC 30, китарата не е нищо особено, но я бива за първа китара и изработката и доста добра за цената, значително по кадърна от Скуаиър, а и е направена от някакъв Алдър , а не от обичайните за ценовия диапазон чворове. Аз я използвм за Слайд китара от време на време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе най-общо казано - не се купува китара по визия и спецификации. ако имах средствата и PRS 513 бих искал да пробвам преди да я купя най-малкото защото може да не ми допадне по звук или просто да не ми е удобна за свирене, да ми е дебел грифа и прочее. а дървото, марката на адаптрите, бриджа и това как е закачен грифа никога не гарантират че като отвориш задния капак няма да попаднеш на някоя Флинтстоун система, сет нека да е залепен с кале, махагона да е махагонов шперплат (кой знае кво може да се измисли :drummer: ) и тн.

 

око да види, ръка да пипне. така трябва да се купува музикален инструмент по моето скромно мнение :icon_shithappens: не говоря за ТТМ ами въобще.

 

а относно ревютата нека не забравяме че те са за определена серия китари TTM. никой не е казал че един модел с EMG-та няма да се окаже хубава китара. яд ме е че за AcePro в Harmony Central има смао едно ревю. може да е хубаво но пак само с едно мнение не може да се изгради представа за експириънс :rockon:

 

edit хаха Бицев ме изпревари :)

 

Tва е лошото, че няма как да се пробва китарата.

Иначе на описание и ревю изглежда добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Ebay има една марка Agile. Вървят по 350-400 долара, изглеждат доста добре, но не пътуват до Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефтиме,пробвах Блейд,не са лоши наистина,но Корт ми харесаха повече,Имаше там (в Фактор) само една която ми допадна най-вече,много приличат ей на тоя Cort, http://www.cortguitars.com/english/product...?product_id=107 но в крайна сметка Блейд звучеше доста по траш,та това е,този модел на Cort ще е,надявам се да съм направил добър избор с ваша помощ :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефтиме,пробвах Блейд,не са лоши наистина,но Корт ми харесаха повече...

 

E, не можеш да правиш генерални изводи за марката на базата на няколко китари и личния си вкус, но се радвам, че си си харесал китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле,прав си но до сега пробвах два ибанеца,уошбърн,джаксън и преди няколко месеца и един гретч,аа,всъшност и две ямахи,просто наистина този Корт ми даде звука в общи линии като се има предвид че не свиря все още,та той ми даде звука който търсех,освен това според възможностите ми е супер,само 550 кинта,така ще имам и за кубе,май към роланд ще се насоча,тука виждам че хората са доволни от марката,макар че аз мислех преди това за Маршъл,както и да е.Та това е,надявам се да се развия добре като китарист и да ви стана достоен колега тук :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.