Jump to content
Българският форум за музиканти

Untitled


Recommended Posts

Откъде я извади тая композиция, бе човек?

Супер!

Цялата форма ти е уплътнена от свирене (имам чувството, че няма да си ти, ако не попълниш всичките "кьошета" ;)). Нема да те анализирам технически, но ми харесват ДИАЛОЗИТЕ в китарите, жестокият синхрон, фактът, че всичко е изсвирено с живец и мноооогото работа не го е изсушила, а също, че не прозирам "генезиса на измислянето" (много съществен ПЛЮС)! :)

Ох и още едно детайлче, което много ме изкефи (и ми беше една от идеите на мозъка по повод на участието ти в джема на Боби): между първата тема и втората интродукция си обадил едно контрапунктче, където в блендата на китарите има мекота и "въздух". Чудех се с какво да ти илюстрирам представата си точно за такова звучене и изнамерих това:

<<

>>.

И други неща съм събрала като примери, за да те насоча към повече баланс между лириката в темите (щото мелодиите ти са много лирични) и експанзивното (даже войнстващо) звучене на плъгнатите китари.

Обаче това парче ме изненада много приятно - като набор от изразни средства и баланса помежду им!

(Попадала съм и на други твои неща, но са ми звучали твърдичко и... съм се въздържала да коментирам, щото от един предел нататък не разбирам и става тъпо. Приеми, че това е мое ограничение.)

Браво! Айде, чакам заглавие и окончателния вариант! (Като ти дойде музата, де...)

:pray::):bravo::bravo:

 

П.П. И ако си смениш аватара още веднъж, ще ти е за първи път... :ok::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Култ, as always :cheers2::ok: Кога ще правиш албум, че да си го купим?

 

@Angelina - много интересен аналог с Jeff Beck - Nadia правиш. Интересен, поради това че преди доста време мисля направих и аз точно един такъв за едно друго парче на Delyan (http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=35383), но беше по-скоро към стила на свирене :)

Мисля е много добре това, защото това е един от най-уникалните откъм звукоизвличане и най-идейни откъм композиция китаристи.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко!Ама за мен няма общо с Джеф Бек освен малко звученето,технически си е Пол Гилбърт,ясно е че при толкова много измислена музика всяко нещо прилича на друго ,ама айде стига сме говорили тва е като онова.Яко е седнал си имал си идея записал си я! :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна идея.Може ли да споделиш как си записвал китарите (като цяло мисля, че може да се вкара малко повече плътност на касите и баса)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко!Ама за мен няма общо с Джеф Бек освен малко звученето,технически си е Пол Гилбърт,ясно е че при толкова много измислена музика всяко нещо прилича на друго ,ама айде стига сме говорили тва е като онова.Яко е седнал си имал си идея записал си я! :ok:

При всички случаи с най-позитивни намерения правя аналогията - музиката си е уникална. Стила на звукоизвличане просто ми прави страхотно впечатление и е много трудно да се постигне - ефала :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:girl_cray2::girl_cray2::girl_cray2: тва парче ме размаза, много яка композиция, уникално свирене и както викаше един френд : "Олееее тва парче е олииииииииииии майкоуууууууууууууууу"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко! Освен само добра техника(както много често се случва в произведенията на доста музиканти),тук звучи мелодия,има мисъл-кара те да изпиташ особено чувство.Това е защото музиката излиза от тебе а не само техниката,която се заучава.Желая ти много успехи!

П.П.Много харесвам групата"Vanden Plas"-има нещо подобно като звучене-просто повей. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо БЛАГОДАРЯ на всички за отделеното време и много се радвам, че ви е допаднало.

 

@Angelina, @synchu

щом и двамата не просто пишете за Jeff Beck, ами и за едно и също парче ... :) ще да има нещо

 

@zwero - китарките са записвани само през едно Peavey Rage 158 от най-първите. Относно смесването съм напълно съгласен, че има доста какво да се желае ... много знания не ми достигат още в тази област.

 

Наздраве!

:offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че когато музиката говори, няма какво да кажа... пък и е трудно с паднало чене...

Още пазя на компа едни твой малки семпли и винаги си ги слушкам с кеф!!!

 

Респект!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.