Jump to content
Българският форум за музиканти

Външна звукова карта за лаптоп.


SACRED

Recommended Posts

Предложете някой модел външна звукова карта, ако може да е директно със аудио(микрофон) и миди ин - без пулт смятам да работя. Ще я използвам на лаптоп или десктоп, ако се сещате за по-добър вариянт кажете!

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Mackie Onyx Satellite

 

И цената е добра. Стига да имаш firewire.

 

Прости на невежия, но би ли ми обяснил какво имаш предвид със firewire? Аз си харесах няколко модела на M-audio кой от тях бихте препоръчали? На цена 100 - 400 лв

Редактирано от SACRED
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FireWire

 

Аз го приемам като интерфейс, който е по-бърз и надежден от USB 2. . . По този въпрос съм чувал различни мнения, така че го приеми като мое лично убеждение.

 

За да може да използваш тази саунд карта трябва да имаш IEEE 1394 порт на компютъра си, иначе не става. Ако нямаш такъв порт, възможно е да го инсталираш допълнително чрез PCI / PCMCI карта.

 

Оттук нататък картата на местността (поне за мен) е осеяна с черни петна, така че за смислено обяснение трябва да питаш някой специалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не знам. Ориентирай се към модел, който си има. Или искай да ти сложат.

 

Потърси тук из форума, мисля че има и други подобни теми. За съжаление аз не мога да помогна с друго (леймър съм). :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам да си купя скоро лаптоп дали им слагат по default такива входове?

Принципно firewire вече се предлага серийно поне на по сериозните машини като HP и DELL, всъщност на там ти препоръчвам да се насочиш. По въпроса за аудио интерфейса - ако можеш да си позволиш T.C. Electronic изобшо не се замисляй. Ако си се ориентирал към M-Audio тичай в магазина да пробваш и сам прецени какво би ти вършило най добре работа. Ако можеш първо да си купиш лаптопа и с него да идеш, даже ще бъде още по-добре. Момчетата в магазина YAMAHA на искърско шосе ще ти помогнат в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре би било Firewire-а на лаптопа да е Texas Instruments (T.I.). Освен това Dell-овете имаха в една сравнително скорошна серия лаптопи сериозни проблеми с ползването аудио карти през firewire - при тях firewire-а има проблеми ако в същият момент се ползва безжичната карта или блутуута тъй като са реализирани с общ чипсет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има ли модел карта PCI с Texas Instruments (T.I.). в БГ и на каква цена ?

Фирма, онлайн шоп?

 

От скоро съм с МАК ОС на Кордуото и цъкам Лоджик аудио и не смятам да се връщам в Уина...

Та ако си купя аудио на фиревире...ще ми трябва с Texas Instruments (T.I.)....

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не съм мяркал такова животно.

 

Стига с тея ябълки бе хора :thumbs_up: Преди няколко седмици си играх с едно чисто новичко Mac Book Air, като изключим размера, теглото и дизайна, нищо друго не успя да ме впечатли, особено линуксоподобната мак ос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно PCI карта имах в предвид - сетих се, че си с Gigabyte дъно, а те имат навика да слагат какъвто им падне Firewire, за разлика от Asus които често слагат T.I.

 

За съжаление производителите на лаптопи рядко си правят труда да обявят с какви чипове е Firewire-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам за проблемите на Дел с Фаиъруаиъра, предния ми лаптоп ми скоси живота. Иначе и по мои наблюдения, съдейки от няколкото външни карти които съм имал Фаиъруаиъра се представя значително по добре от УСБ 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.