Jump to content
Българският форум за музиканти

Shure Beta58a


Jordan_J

Recommended Posts

Оня ден се опитвах да отворя решетката на микрофона и му скъсах кабелите без да искам, понеже шпулата се пови и разкъса единия от двата кабела (който отиват директнмом към канона на изхода).

 

После отворих микрофона и запоих скъсания кабел (връзката се падаше посредата на кабела някъде), но тъй като микрофонното тяло е много тясно - кабелите със спойката не можаха да се приберат обратно както трябва и съвсем се откъснаха от самата шпула - както е не снимката.

 

Някой знае ли със сигурност кой кабел къде трябва да е запоен (жълт и син кабел) - които идват направо от канона на микрофона. Някой ако има и знае - ще е супер. А най-добре ще е, ако някой ми снима същия микрофон (моя е оригинален, а не някоя жълта серия) отвътре капсулата с кабелите на нея, за да знам как да възстановя моята. Много ме е яд за небрежноста ми и затова, че го повредих, но това е положението.

 

Много ще съм задължен за всякакво инфо по въпроса... :punk_guitar:

 

Ето и как изглежда шпулата с изводите за кабелите:

 

beta58a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той това би трябвало да си го има и в книжката с микрофона (ако го е купувал от магазин)....аз махнах шапката на моя, за да го снимам, но няма визия до проводниците, които го интересуват, а не ми се ще да правя груби интервенции вътре, че не съм много сръчен... :thumbdown:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай малко резултат от чичко Гугъл:

http://www.shure.com/stellent/groups/publi..._beta58a_ug.pdf

Успех!

 

Това ясно то ама, не ми помага. Как да разбера кои пин (от снимката) за кой кабел е ? Това ми е въпроса ...

 

^^ Като хванеш шпулата с мембраната нагоре - има два пина - ляв и десен. Кой цвят кабел - за кой пин е ? Нищо 4е няма директна визия до спойката на кабела. то се вижда кой цвят къде отива - в ляво или дясно. Виж моля те и ми кажи. Мерси предварително !!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай темата ми за откриване на изводите на адаптер в "изработка и ремон".

 

По подобен начин ще разбереш фазата на микрофона.

Като кажеш "П" пред микрофона, ако пика отива нагоре значи е ОК, ако отива надолу занчи размени жиците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.