Jump to content
Българският форум за музиканти

Левичари


stratevcaster2

Recommended Posts

може и да не е истина но съм чел че левичарите са гениални китаристи - както ти каза свързано е с мозъка а лявата част пи6е че при левичарите е по силно развита ,а в нея се състои мисловната деиност (горд съм че съм левичар)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като мисловната дейност да е само в едното полукълбо.

 

Просто дясното е свързано с рационалното мислене - конкретни понятия, цифри, триизмерно мислене, логика, а лявото е ирационално мислене - абстракции, въображение, творчество, нестандартно мислене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност левичарството е мн по-разпространено отколкото забелязваме ние тук, в БГ. Спомням си, че до преди не много отдавна в училищата писането с лява ръка беше третирано едва ли не като грях или болест, а доколкото знам през онези предни годинки, в които за щастие не съм прекарал голяма съзнателна част от живота си, да си левичар е било все едно да си престъпник- една наша семейна позната са я били в у-ще, докато се научила да пише с дясна ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stratevcaster2 Както си го написал излиза, че ако си леворък си гениален китарист :greenball:

Редактирано от metalmorphosis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мое щастие, моито родители специално ходеха и наплашваха даскалите, че ако ме принуждават да пиша с дяснята ръка... ...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва е просто немислимо добре че не съм живял в тези години ,Подучух един слух че при несиметричните китари ако ги обърнеш зада свириш с лява ръка се променя едва недоловимо звука .Примерно stratocaster ,telecaster ,дори showmaster , но при jackson например ако обърнеш лястовицата немисля че ще има промяна тя е симетрична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да тои хендрикс е свирил на нормална китара ,въпреки че е можел да си позволи всяка една китара в left hand формат но това е отделен въпрос защо не го прави ? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да тои хендрикс е свирил на нормална китара ,въпреки че е можел да си позволи всяка една китара в left hand формат но това е отделен въпрос защо не го прави ? :D

Защото така му е било удобно... Не е имало някакви потенциометри, които да му пречат да се подпира с пръстите и тем подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тогава май не са се правили много-много лефт хендид, да не казвам никак - ползвал е и левичарска флайн-в - потенциметрите са където си трябва но май е само за него правена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз тва казвам тои е бил толкова богат , и за него е можело да се направи по поръчка каквато и да е китара , но явно така наистина му е било удобно,представяте ли си колко му е било трудно в началото !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

В тази тема може да направим преброяване на всички левичари китаристи(все пак раздела е китарата)

Защо сме левичари(причина или просто навик)?Един Бог знае :P

Знаем колко сме ощетени като музиканти,заради малкото бройки леви китари,които се произвеждат и малкото търсене и продаване.Това,че не можеш да отидеш в магазина и да кажеш-искам да пробвам "ей тая китара" :yahoo:

Всичко си има и предимства и недостатъци,ето една интересна статия:

 

Левичарите или леваците са хора, които главно използват лявата си ръка повече от дясната. Левичарите използват лявата си ръка за повечето неща - например готвене. Ръката, с която човек пише, не е единственият и най-точният индикатор — някои левичари пишат с дясната ръка, но ползват лявата за всичко останало.

Малко статистика:

Около 10% от населението на земята е левичари. Има и хора, които могат да си служат еднакво добре с двете ръце (амбидекстрите), въпреки че е рядко срещано. Има повече мъже левичари, отколкото жени левичари (5,24% мъже, 4,76% жени). Около 1/3 от близнаците има шанс да са левичари. Статистически, близнакът на левичар има 76% шанс да бъде левичар.

 

Аз съм чувал,че едни от най-големите творци в света са левичари,с което можем да се гордеем :)

Можете да споделите на какви китари свирите и колко китари имате.От къде сте ги купили?

Свирили ли сте някога на китара със струните на обратно,или на китара с нормално подредени струни,но за дясна ръка?Личните Ви впечатления от дадения модел китара са добре дошли :)

Има още къп въпроси най-вероятно... Дано темата се окаже полезна на бъдещите поколения :)

 

Лично аз имах ставен проблем с дясната ръка и започнах да използвам повече лявата,та затова съм на това положение.Свиря на лютиерска китара,не много добра именно от незнание :bravo:

Поздрави Десо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лоша тема, колега,

левичарите си имате достатъчно имена в света на китарата, с които можете да се гордеете. Jimi Hendrix, Kurt Cobain. Все незаменими хора :punk_guitar: Когато "приключите" с темата може да се направи един battle левичарите с/у нас. Ще стане интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дик Дейл също е левичар, но той не е особено популярен по нашите ширини. Разбирам да свириш с "обратна" китара, но се чудя защо е обърнал и струните?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.