Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Хе-хе помня беше отдавна , на концерта на Стив Вай тука в София . Пича които озвучаваше сцената от централния пулт в зала 1 на НДК се оказа голям фен и ни подари на мен и на още 2 приятели по 2 перца . Оригинални на Steve Vai и Billy Sheehan :punk_guitar: Беше голям кеф и късмет че седяхме точно зад него . Иначе свирия стандартно 1.14 мм , 2.00 мм и 3.00 мм - Jim Dunlop USA :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender - 0,88 1,00

Dunlop - 2.00

Alice - 1,20 1,50

 

За кухарката някои по-тънки на Fender, Dunlop, Stagg...

 

И бонус - перце от Marcel Schmier от концерта на Destruction в София. Пича ми го даде след Life Without Sense.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък с Dunlop Ultex 1.0. Материалът е ... много фино грапав ли, порест ли, не знам как да се изразя, но със сигурност дава много по-добро сцепление от обикновените пластмасови перца. Също така е малко по-твърд и лек и тоноизвличането е по-чисто и ясно, което се отразява добре на китарите ми с по-дълбок или мътен звук (махагон и липа). По същата причина обаче изглежда не са подходящи за китари с по-тънък и звънтящ звук, поне доколко съдя по страт копието, което имам.

 

Не съм ги виждал в България, миналата година си го поръчах от Щатите ... а може и да ги има вече ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 2-3 години открих едни перца на Planet Waves - Duralin 0.84 mm, дето така ми паснаха, че не ги сменям за никакви други:

 

 

d548_1_sbl.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното ми откритие! (последното вдясно)

spike.jpg

 

Най-яката за мен ултем материя, .80 дебелина, джаз размер... ПЪРФЕКТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@BabyThomas и @BlueZone

Тез изглждат доооста добри, особено избора на томас, няк'ви идеаи откъде мога да си набавя такива?

Иначе копам с едно Jazz3 XXL, което за ососбено бързи пасажи не става, защото е с прекалено голяма площ (или на мен поне така ми идва :greenball: ).

Обичам си и стандартните Jazz3, ама ги изпогубих някъде в дебрите на стаята си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.