Jump to content
Българският форум за музиканти

Cubase vs Sonar vs Pro Tools vs Reaper


mytodoroff

Recommended Posts

аз съм дългогодишен потребител на кубейс, и с 2 ръце гласувам за сонар, от скоро минах на сонар... възможностите са в пъти повече от тези на кубейс, проблема ми е само че трудно свиквам, тей като имам бая стаж със кубейс... но слава богу мозъка е направен така че да забравя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си композирам нещо и се опитам да го запиша в Кюбейса минават години ...

 

Странно защо, но на мен ми отнема около час-два да запиша 5-минутна песен с 8 аудио и 2 миди трака...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който с каквото си е свикнал.От Кейк на Кюбейс и обратно си е шок при всички случаи.По различен начин са структурирани нещата.Затова нека всеки си кюта с кавото се е научил.Аз съм фен на Кейкуок, а той в комбинация с Саундфорч или Уейв лаб си става железен.Така че...Важното е да звучи крайния продукт добре а с какво го пишеш...

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сонар + Семплитюд тук. За МИДИ Сонара на мен ми е по-удобен. Щайнберг - не ми понасят. Още от времената на Атари с процесори Моторола 68000 - той Кюбейза и там успяваше да забива през 7 минути. Да не говорим за ранните му нескопосано портнати към Уиндоуз версии - трагедия. Но това е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ - познавам и съм приятел с хора, които успешно ползват Сонар за МИДИ и Нуендо за звук.

Въпреки, че като се пробват на Семплитюда - забравят тутакси за Нуендото... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за сега Cubase го ползвам само, да извлека семплите от там в wave формат, после всичко си правя в Adobe Audition... Sonar не съм ползвал до сега, само Cubase или Nuendo и то не новата версия 4 ами SX 3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с преминаването от един на друг софтуер едва ли е чак такъв голям проблем, ако човек е сериозен и методичен...поне при мен е така.

Аз примерно работя едновременно на 4 различни софта, което ми се е наложило вследствие на различните платформи - в нас съм на Mac OS X, поради което работя на GarageBand (по-рядко) и на Logic (по-често), а пък в студиото бачкам на Cubase, Nuendo и Pro Tools.

Засега единствено Pro Tools-а ми е малко тегав, щото отскоро се занимавам с него.

 

Иначе софтуери бол - всеки от тях има и предимства и недостатъци, така че избора на програма най-вече трябва да е съобразена с конкретния тип работа, който ще се върши. Аз понеже се занимавам основно с писане на музика посредством миди, както и с правене на реклами - за мен най-удачните софтуери за целта са съответно Logic и Cubase. Сонар в нас и да искам не мога да инсталирам, щото го има само за уиндоус, пък в студиото е напълно излишно да се купува още една програма, която ще върши сходна работа с останалите.

Pro Tools-a примерно е малко тромав за екстремно бързи задачки, но за сметка на това има други качества, полезни за правене и финализиране на музики разни и тем подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблем е повярвай

 

интересното в тази тема е че хората казват какво ползват без да правят съпоставка между двете програми... айде проверете какво включват програмите, и какви творчески инструменти имат, за да разберете колко назад са продуктите на щанйберг (казва го човек който 7-8 години ги е ползвал, и съвсем наскоро е минал на сонар, поради липса на развитие в лагера на щайнберг)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей !!!

Имам един вапрос а той е следния:

-значи става вапрос за TTS-1 т.е.

-като заредиш TTS-1 в Сонар нали ти излизат

един миди трак и 4-и аудио

-и незная как да задам примерно ако искам да има

ударни как всеки ударен да е на отделен аудио канал

сещаш ли се за кво те питам?

 

Благодаря Предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е въпроса за писане на миди файлове, мисля Cakewalk е по удачен, но за другото.. то който си разбира и на един разглобен магнетофон ще направи хубава продукция.... Cakewalk-а е по-гъвкъв за мидита, за свесването, толкова програми, човек работи с това с което най-много му подхожда, но не съм съгласен примерно, че Steinberg били толкова назад... Малко офтопик, защото темата е за Cakewalk срещу Steinberg, аз пък казвам, че за мастеринг и миксинг и изобщо обработка с аудио файлове, Audition e най-добър за мен... Лично мое мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен специално е от значение, софтуера да покрива нуждите ми достатъчно гъвкаво и начина на работа да ме удовлетворява от гледна точка бързина на постигане на исканите резултати, стабилност плюс качество на звука. Наименованието и производителя нямат значение. От значение обаче за мен е и поддръжката, която предоставя производителя, както и вслушването от негова страна в желанията на потребителите. Не ми се "забавлява" с откриване на бъгове и ровене по форуми. По-точно нямам време. Предпочитам да го използвам за дрънкане и записи.

Към момента използвам Samplitude by Magix.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.