Jump to content
Българският форум за музиканти

избор и монтаж на двуточково тремоло


Recommended Posts

Ето и фрезите, мисля че се водят твърдосплавни, рециклирани. Има ги в специализирани малки магазинчета:

IMG-20201205-125233-4.jpg

Ф5, 6, опашка Ф6. Без лагер, води се горе по шаблона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните "фрезери" са изключително неподходящи, това са металорежещи инструменти и хич не са за тая работа. Едно на ръка, че ще направят доста "чеплък" друго, че ще ги запалиш с оберфрезата на тия обороти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах евентуално да се включиш :).

Ами, честно казано, перфектен срез стана на другата китара, без грам накъртване.

По-хубави са от евтините фрези за дърво (боядисаните червено).

Друг момент е безлагерното водене, което позволява по-малък радиус на ъгъла. С метален шаблон не съм пробвал честно казано, но с текстолита става.

П.п. и текстолита режем с такива ..

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак неподходящо за текстолит, както виждаш инструментите са с жлеб на опашката и с няколко пера, това е направено за стопорни цанги и ниски обороти, за да може като го пуснеш да стърже стомана със 600 оборота да не превърта в цангата. При оберфрезите предназначени за дърво инструментите нямат нищо общо, там работиш с 8 000 / 25 000 оборота и този инструмент не реже...

Вместо да се мъчиш да я беше закарал на някой колега да ти я врътне на фрезата за 20мин. едно на ръка, че ще стане перфектно без нарушения по боята, друго че нямаше да се разпиляваш така във времето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето, снимка от предните постове:

https://ibb.co/b2G5jxY

IMG-20201123-194123-2.jpg

Може и по-фокусирана да направя, но среза е перфектен. С горните фрези, подбрал съм по-нови

 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават и такива тъпи бели

IMG-20201210-213934-3.jpg

Капака закрива дупките (не и изкъртената и залепена люспа), но няма да го ползвам

IMG-20201211-195556-2.jpg

Опорна планка за анкерите, поръчана на лазер:

IMG-20201211-194956-3.jpg

Остана да снимам в завършен вид

 

 

 

 

 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
On 11/23/2020 at 12:35 PM, Evtim Djerekarov said:

Аз не разбрах във времето - сменя ли оригиналния метален блок на тремолото или си остана с оригиналния?

On 11/23/2020 at 9:03 PM, emosms said:

Не съм го сменял. Не мога да го отвия, а и парчето месинг е по-тънко, и не мога да направя нов блок от него.

Оригиналния блок още не съм го разглобил - болтовете не се отвиват и ме е страх да напъвам.

Чудя се, ще има ли разлика с месингови седла само?

Гледах най различни клипове, на някои не чувам разлика, на други (особено с теле-та), месинговите наистина пеят, с една мекота, изразени по-високи среди но и една звънливост.

Телето няма пружини, глупости и стоманен блок, но дали ще има ефект?

Също, все още се чудя как да отвинтя блока - може би резбите са залепени с осигурител?
Ако е от най-здравия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Може би най-голямата простотия, която съм правил :D :D 

viber_image_2023-03-07_14-45-08-682.jpg.6617feff6be08b27d0b8ace4424d46aa.jpgviber_image_2023-03-07_14-45-08-529.jpg.64c0c70aefd02f71c34d239d869a8e33.jpgviber_image_2023-03-07_14-45-06-458.jpg.ed5c06a66819e7afe5f386a93e42c064.jpg

Шаблона не го донаправих, с метален водач отгоре, и станаха леко криви.
Но май доста пост-обработка по заглаждане ще има, и няма да личи толкова.
Като за one of проект (правиш нещо за пръв път, трябва да стане, и не повтаряш), бива :D :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.