Jump to content
Българският форум за музиканти

emosms

избор и монтаж на двуточково тремоло

Recommended Posts

Аз не мога да разбера цялото това упражнение за какво ти е и какво очакваш да се получи? Между другото въпросното тремоло на "Gotoh" е брутално добро. Пипал съм такова монтирано на Ibanez RG и останах доста впечатлен. Като начало е доста качествено от към изработка, отделно е много добре балансирано, това което не ми харесва, е че ръчката е от този тип монтаж "висящ" и не може, като си я нагласиш някъде да си остане там без да се завърти на долу, а аз съм си свикнал така...

Edited by lyu_records

Ами AXL страт китарката, като изключим труда, откъм части е евтина преработка, за упражнение.

Китайската я взех за 200 лв чисто нова, и се надявам отвора за заключващото тремоло да пасне...
Иначе, за втория проект са вложени повече пари за части. Gotoh тремолото струва колкото цялата китара.
Самата китарка, звука ме изненада честно казано. Мислих да сменям сърцевините на адаптерите с алнико, но няма нужда.

Освен втора употреба, и то с много голям късмет да хванеш нещо изгодно (масово се иска почти цена като ново в базарите), НЕ може да купиш китара със свестен флойд за 400-500 лв.

За справка - оригиналния floyd rose има детайли (седла и т.н.), които са от не стоманена сплав...
Не искам в един момент да имам елементарни проблеми с изпускане на резби и тем подобни глупости, защото маркетинговите отдели на фирмите за китарен хардуеър са решили произвеждат лайна, на супер надути цени.

Edited by emosms

Е поне,когато си купуваш истинска китара с тремоло ще знаеш какво да гледаш.Далеч съм от мисълта,че каквото и да правиш китарата ти ще се доближи до някое ЕСП м1000 примерно.