Jump to content
Българският форум за музиканти

Светът е за двама


BlueZone

Recommended Posts

Много истински и музикално изпято.Записа на гласовете наистина може да е по добър,но за мен това няма никакво значение.Изслушах го с удоволствие :):rocker:;)

 

п.п.Бекинг трака е супер.Страшно готина и естетически издържана свирня. :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много истински и музикално изпято.Записа на гласовете наистина може да е по добър,но за мен това няма никакво значение.Изслушах го с удоволствие :):bravo::bravo:

 

п.п.Бекинг трака е супер.Страшно готина и естетически издържана свирня. :pray:

 

 

:headbang::ok: страхотна идея за кавър версии и страхотен бекинг трак! Не съм певец, но съм фен на всички които се пробват защото парчето е яко - поздравявам първият участник!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много истински и музикално изпято.Записа на гласовете наистина може да е по добър,но за мен това няма никакво значение.Изслушах го с удоволствие :):bravo::bravo:

 

п.п.Бекинг трака е супер.Страшно готина и естетически издържана свирня. :pray:

 

 

Много ти благодаря !!! :headbang: На такъв бек трак е страшно удоволствие да пееш!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много истински и музикално изпято.Записа на гласовете наистина може да е по добър,но за мен това няма никакво значение.Изслушах го с удоволствие :):bravo::bravo:

 

п.п.Бекинг трака е супер.Страшно готина и естетически издържана свирня. :pray:

 

 

:headbang::ok: страхотна идея за кавър версии и страхотен бекинг трак! Не съм певец, но съм фен на всички които се пробват защото парчето е яко - поздравявам първият участник!

 

 

Мерси!

 

Нещо почва срам да ме хваща, че окепазих тоя хубав инструментален запис. Ако имах време бих отишъл студио сериозно да го изпея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, моля те човеко не се сърди... ама реших да изпея и аз това парче, щото си направих една слушалка тука на микрофон

само за да го помъча да го изпея. Накрая нещо много мъчно ми дойде и за това много глупаво си се смея на глупавото

несъобразяване с тоналността! Знам, че си супер перфекционист и те моля за извинение :headbang:

 

Светът е за двама, па и аз да се набутам

 

П.П. Не знам как да експортвам с това Нуендо и го смесих в Рийзъна. Другата седмица пак ще го запиша, по-сериозно... сега отивам на Юръп!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adXok - в началото много хубавко си го започнал, ама по-нататък...кантото стига до ми бемол на втора октава...това и на някои мацки им идва зорлем ;)

Ако го изпееш там да е на някакъв интервал - примерно терца по-ниско или нещо такова, мисля, че ще стане интересно. Имаш готини попадения в тоновете на втория куплет :) Дерзай и чакаме пълния вариант.

 

Като цяло гледам, че почва португалски привкус да се дава на парчето, което си е доста приятно :)

 

Благодарско на постаралите се :thumbs_up:

 

 

Сега би било чудесно и някой от дамския състав на форума да се изяви...тръпна в очакване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предположих, че несигурните ми опит за импровизация може да ти допаднат, но трябва да призная, че песента е много трудна... поне за мен. Пък и това са ми първите опити за пеене след 8 години пауза от ерата на грънджа и якия метъл!

То е видно, че стила на кавъра граничи с боса-новата, но трудното си е трудно.

 

За съжаление вариантите за импровизация, която след това да се запише са много. Така като си я пея... налучквам някои последования, които са хармонични, но се бяга от основната мелодия. Това, което ги свързва си истава текста и последованията в хармонията като отношения. Та, ако си по-снизходителен, може да дадеш нещо по-лесничко :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то куцото в тоя вариант е, че доминантата съм я направил минорна девятка, както и втората степен не е полу-умалена, ами е минор 7, което автоматически изисква дорийски лад. Естествено има и разни други функционални замени, но те не влияят на кантото.

 

Всъщност реално погледнато хармонията съм я мислил така, че да не налага промени в мелодията на пеенето, ама ако се тръгне да се импровизира, вече е по-друга работата.

 

adXok - давай смело. То с по-лесното всеки знае. Я фани се напъни малко - сигурен съм, че ще стане готино :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФТОПИК:

АдХок се прави на тарикат и ще има дългосрочни проблеми с влизането в този форум. Така, че си намерете друг начин да комуникирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Брей че трудно в тази тоналност! :) Обаче си е добър тракът, благодарности на Chrysalid!

 

Светът е за двама (дамска версия)

 

Как ви се струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ronia - моите почитания :punk_guitar:

 

Справила си се блестящо :cheers2:

 

Страхотни нюанси в пеенто и много приятен джазменски подход.

 

В този вариант даже вече не ми липсват бекове. Супер е. Много благодаря за старанието ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.