Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Много интересно, но аз не съм го виждал това нито по кутийките, нито по сайтовете на тия две фирми. А съм го чел на гърба на друга марка. С валяк ме сгази, ма не се сещам в момента кои бяха... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на какво може да се дължи късане на 5-а струна два пъти на едно и също място по един и същ начин? След първия инцидент попитах един приятел дето е по-запознат и той каза, че струната е била дефектна. След като се скъса и втори път така, реших да проверя дали не се протрива при обтягането при тремолото (защото там се късат) - не намерих нищо. Става дума, че намотката остава цяла, а се къса сърцевината на струната. Един приятел ме базика, че жуля мнооого яко, но бая хора са ми казвали, че от жулене не се къса просто така. Ако някой има идея на какво може да се дължи, да каже. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно седлото й идва много остро, може да е производствен дефект. Ако не те мързи да си интонираш наново китарата, размени седлата на 5-та и 6-та струна. Ако почнеш да късаш 6-та, работата е ясна. И предполагам, че това ще се окаже проблемът. Ако беше лоша обща геометрия на сетъпа, щеше да късаш 3-та и 4-та най-напред. Така мисля аз, де. Затова бих пробвал с размяна на седлата първо.

 

БебеТомас, това навремето го бях чел в Интернет на някакъв китарно-образователен сайт. Нещо от рода на Уики, ма май не беше точно в Уики-то ... ще те излъжа. Много вода изтече оттогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя освен така, въпреки че точно за това оглеждах преди да сложа последната струна и нищо не видях. Само ако се окаже това проблемът, дали ще се оправи с по-яко минаване с шкурка или ще плаче за смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шкурката не знам, ама пилата ще ти свърши работа. Обаче това ще съсипе хромовото покритие. Аз бих си купил ново седло. Не би трябвало да са скъпи. Даже сигурно можеш да минеш на съвсем различен тип седла, ако тези не ти харесват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на парче или на комплект вървят? То ако се стигне до смяна, може и да са всичките де. Особено ако не намеря същите. Така де, китарата няма да мяса на ветеран от войната, закърпен с подръчни средства :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа със сигурност. :ok: Може и да ги продават в комплект с цялото тремоло. :lol: Провери в РФ или някой друг музикален магазин, да видиш какво ще ти кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бройка са, но такива дреболии май никъде нямат, поне за Айбънез така ми отговориха. Търсих суич, ръчка, стъдове...

 

Rammkopf, много интересно е, ще се разровя. Тенкс за инфото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, чакай...

Ако проблемът е в седлото и не е видим за невъоръжено око ще се оправиш с леко минаване с по-финна шкурка. Не с пила и не със замах, моля :godbless:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, по темата, ползвам еликсир 10ки, доста железни са. Пазят тона доста дълго, а не е като да ги поддържам усилено :cheers2: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесват три марки: Rotosound, D'Addario и Fender (Super Bullets). И от трите използвам размер 10-46. Китарата си я настройвам с половин тон по-ниско, понеже обичам струните да са по-високи, защото така не бръждят при вдиганията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с Boston от Капъша - приятно звънливи струни. 10 кинта с резервна 1-ва и 2-ра. Най-често 9-42, по-рядко 10-46.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.