Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Сигурно от перцето :? А на докосване едва ли е по различно - покритието е супер тънко и само цвета пада предполагам, звученето не би трябвало да се променя.

Но си е кофти де... черни струни и тук там остъргано x_x ..

Иначе препоръчвам еликсир на всички! :) По-скъпи са, но си заслужават.. така или иначе изкарват с месеци повече от нормалните струни...

Между другото като си взех китарата, беше със D'adario EXP които също са доста добри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези цветни DR си вървят идеално с Teck-Pick-овете... покритието е пълен боклук и на двете.:ok: А каквото се остърже от тях се залепва за адаптерите. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера се случи преврат в живота ми и искам да го споделя с вас! Чувствам се като девственица открила секса! Смених си ърнитата (които уж имаха титаниеви нишки около главите за по голяма издържливост, а именно от там се скъсаха за около месец...) и реших да си купя по скъпи струни този път и да видя дали ще ми излезе по евтино в дългосрочен план. Е вярвайте ми такова оргазмично усещане след като инсталирах тея Elexir 9-42 на китарката не съм изпитвал... то тон, то еластичност, то мазнички да ти са лъзга ръчичката и да не прави шумченца направо... друга лига са просто от 10 левовите струни ! Благодаря за вниманието !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Слушайки акъла на synchu и невярвайки на твърденията, че са по-корави от Elixir, заръчах и аз едни такива:

 

13-52-home.jpg

Сложих ги преди 3 дни, засега са супер - много як тон и звънтеж, готини на пипане, не се разтеглят, не са потъмнели и не им е опадало покритието. Както няколко пъти вече ми се случва с разни прехвалени и прекалено скъпи марки. Ще видим колко ще изкарат, но засега съм доволен! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това наистина ще ми е интересно. Предполагам ще споделиш резултатите?

 

Резултатите са, че са си абсолютно същите :)

Иначе обмислям варианта да хакна едни 11-ки на страта, макар че ще ми изнемощеят пръстченцата с тия въжета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушайки акъла на synchu и невярвайки на твърденията, че са по-корави от Elixir, заръчах и аз едни такива:

 

13-52-home.jpg

Сложих ги преди 3 дни, засега са супер - много як тон и звънтеж, готини на пипане, не се разтеглят, не са потъмнели и не им е опадало покритието. Както няколко пъти вече ми се случва с разни прехвалени и прекалено скъпи марки. Ще видим колко ще изкарат, но засега съм доволен! :headbang:

 

Тези от къде ги поръча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от сайта им - с безплатна доставка :)

 

при мене май пак стана къде една година откак сменях струни, та оня ден най-после се наканих да сложа целия комплект дадарио 10-52, къде го зех за 8 кинта от мюзикуърлд, а не само първата. бахти зора само докато ги сложа, нема връзване братче. иначе лошо не съм видял от тях, ама аз толкова и посвирвам, де... друго си е с нови струни, зазвучах почти като истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.