Jump to content
Българският форум за музиканти

Teo 1

Как да изравня нивата на MP3 и WAV files

Recommended Posts

Здравейте,

имам музикалния акомпанимент на аудио файлове, но са на различни нива.Как да изравня нивата на MP3 и   WAV files  с  Adobe Audition 1.5. - по възможност, или някоя друга версия , по-нова версия на тази програма- да бъдат акомпаниментите на приблизително равно , еднакво ниво. Поздрави

Edited by Teo 1

Нищо не ти се разбра от въпроса! Да гадаем! Ако имаш два аудио файла с различно ниво, на единия вдигни нивото или на другия го намали и така нивата ще се изравнят. Няма значение, дали са мп3 или уейв. С цитираната от теб програма става, като заредиш двата файла в мултитраковия режим и ги сложиш в два различини трака. Ако обаче имаш едно парче на отделни тракове, барабани отделно, бас отделно, китари, вокали клавир и т.н., тогава три трябва не изравняване на нивата, а смесване, което е съвсем различно и има достатъчно инфо във форума!

Точно това искам да направя- файловете са с различна сила, да се опитам да ги изравня горе-долу. Понеже съм аматьор в тези звукозаписни програми, ако можете да ми посочите с коя функция се сваля и вдига силата, нивото.Аз ще се до-образовам с Ютуб-университет.

Поздрави

Същото е и във версия 1.5

Успех

Благодаря,ще пробвам да видя какво ще сътворя.Поздрави

Трудно ще изравниш "силата" на звучене, въпреки равните нива!

Преди  време гледах един DJ  как  по време на работа свали един песни от един диск с песни, и ги обработи, изравни с програмата NERO. До колкото си спомням, ги направи равни, почти с математическа точност.

Добре

• Like 1

Който си е майстор...и с ножица даже може да ги изравни. :greenball:

• Like 3

Ще се уча, не мога да се срамувам от невежството си. Ще наблюдавам нивото, силата на скалата на Adobe Audition и ще свалям  ще вдигам. Предполагам,че качеството няма да  се промени от обработването с програмата ? 

за ю-тюб университета - първо разбери следното понятие: loudness equalization

• Like 1

presly ​   Колега, малко ме надценяваш, аз съм само един консервативен потребител. Моля те да ми подскажеш с някакъв жокер. как мога да приложа   тези две странни думи loudness equalization . Като гледам в ютубе -там  има за Windows, и други някакви. Благодаря

Аз ще ти дам жокер - колегата има предвид, че няма как да изравниш с нормализация слуховите нива на 2 разнородни парчета. Веднага ти давам пример с една съвременна песен и едно класическо изпълнение. Когато нормализираш и двете, Бруно Марс отново ще си звучи много по силно от Бетовен, защото ако и двете да показват максимума от 0 децибела, средното ниво на Бетовен ще е далеч по-ниско от това на Бруно Марс. Цъкни на двата скрийншота долу и гледай там дето са стойностите Peak и RMS.

0ee16f8a53a69c7e.jpg 9592845a84388f63.jpg

• Like 2

yamaha​   Ще карам две напред..едно назад..и едно на място....в кръг.....и отново същото. Това за нормализацията все ще ми свърши работа......няма да ми пишат оценка,я .....ще вдигам по малко, на Adobe Audution 1.5. има нормализаци на проценти....ще насосвам докато стане нещо за употребление. Другото с волюма ще нормализирам.

Идеята при изравняването на слухови нива е да работиш с RMS-а, а не с peak-а.

• Like 1