Jump to content
Българският форум за музиканти

Tehanox

Малко Огън от мен :)

Recommended Posts

Как е пичове, топъл материал споделям, ще се радвам ако му хвърлите едно ухо, всякакво мнение търся... тъй че не се стеснявайте ??? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва - усещам го като филмова музика, с подходящият клип направо ще залепне! :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или за компютърна игра със съответния сюжет. :)

@Tehanox, би ли споделил с какво е правено?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е че има съвпадение колеги!  ^_^  Като саундтрак го мислех, както и подхождах по-свободно, малко като "ландскейп" - имам в предвид че идеята за такт на моменти е по-плаваща и органична.

Daw-a ми е Reaper и инструменти за симфоничен оркестър заредени чрез Kontakt основно Berlin Strings, Bones, малко East West и прочие.

Най голяма играчка е да зазвучат с желаните от мен артикулации и експресии, като някои се управляват само с velocity, но повечето с енвелопи съответно мапнати за съответния канал. Тук се ограничих само с 16-те канала, като съм си направил лично workspace-а да мога да ги избирам лесно. Ето един скрийншот на композицията да видиш процеса  :) някои от нотите все едно удрям секунди, ама това е легато.

2018_03_05_231024.png
Редактирано от Tehanox
  • Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкефи ме! Това е музика за компютърна игра, може и за някакъв по-специфичен филмов жанр. 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо по-светло: Арфа, две флейти и струнни за обща хармония  :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото е много добро. Както са писали преди мен, звучи като от саундтрак. Нямам забележки, перфектно е за целта. Вероятно би ми се искало да е по-оформено, да има мотиви, развитие и малко по-класически вид, но тогава ще излезе от рамките на лендскейп музиката, а ти сигурно си го мислил така все пак. Това второто ми е ОК, но не ми действа така, по-малко картини ми създава в главата и малко повече ми е самоцелно. Във всички случаи имаш доста напредък от това, което последно съм слушал от теб. Особено първото парче си е професионална работа според мен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добре си забелязал проблема. С формата на първото се чувствам уверен тъй като всичко е плаващо, чувствам се свободно, леко като "саунд дизайнер", докато подхода ми за това с арфата и флейтите е по-дърводелски - най-вече се фокусирам в модулациите и хармонията като по едно време леко забравям какво трябва да значат. Но ако спра процеса заради нещо подобно - въпреки че и го разпознавам докато го върша - няма да напредвам, а често да завърша нещо до край е самата победа, че иначе не ми дава мира  :cheers:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро е, харесва ми. Има някои места, на които за момент излиза от меланхоличното и като че ли леко “поевтинява”, но е рядко. И пак напомня за саундтрак, одобрявам тази насока в композициите ти :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти да го кажеш  ^_^  Ако не друго все по-бързо пиша поне...

Ето това пиано го написах тази нощ, малко повече жега може би има вътре, принципа е че лудея и джамвам пък квото стане...

Концентрирам се добре като заредя две пиана и ги pan-на малко в повече за различните канали, може да има недоволни  :music336:

Редактирано от Tehanox

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как е пичове  :metalist: ето едно (по класическо?) чудо - канонче на октава от мен, състои се от три части - първата е нещо като темата, после следва нещо като джаз(прас) канон в който се насладих на повечко дисонанси, после преход който свърза втората част с повтаряне не отново на темата

Редактирано от Tehanox

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полифоничното много ми харесва :) Другото по-малко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е амиго, има такава вероятност...

Зарибих се тези дни с идеята да направя още един канон... иииии ето го него; малко облаци  :P

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.