Към съдържанието

Снимка

Китарни слушалки?

• Please log in to reply
4 отговора на тази тема

#1 svet.k

svet.k

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 06 юли 2017 - 22:53

Понеже е почти 00 часа а на мен ми се иска да си пусна усилвателя, но все пак гледам да спазвам някво благоприличие а изхода за слушалки на ампа ми не е емулиран... както на голяма част от усилвателите. Има ли такова чудо? Слушалки, които да са с честотен диапазон като на китарен говорител, съответно и в Бг и дали си струва?

Казват че имало два вида рибари, дет' разбират от такъми и такива дето разбират от риба.

www.svetlinkolev.free.bg

#2 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10452 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 07 юли 2017 - 09:14

Може да се скалъпи един лоу-пас филтър с кондензер+резистор за криво-ляво използване. Един път бях вградил такова в хай-фай спийкър и далеч не беше трагично.

#3 Хот Родед

Хот Родед

Ослушващ се

• Shit listed
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Инструмент:Правя свирки без пари

Публикувано 07 юли 2017 - 11:04

...Слушалки, които да са с честотен диапазон като на китарен говорител...

В случая това няма да помогне, защото слушалките, каквито и да са те, не могат да създадат същия психоакустичен ефект, който се създава от китарния кабинет. Към момента най-актуалният начин за свирене със слушалки е да се използ Two Notes Torpedo Live за емулация на китарен кабинет.

#4 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6815 Мнения:

Публикувано 07 юли 2017 - 12:56

Торпедото е супер за целта, но е доста скъпо. Има различни варианти. Ако имаш звукова карта можеш да ползваш кабинетните симулации на някой софтуер. Другия вариант е да си вземеш процесор, който има симулации но трябва да има сенд-ретърн.

Най-добре ако ме питаш мен е да ползваш изцяло софтуер за 12 през нощта. Всичко друго е по-скъпо и като резултат не съм сигурен колко ще е по-добро. Аз примерно имам на телефона Jam Up Pro и си джиткам където и да отида. Но това е само за Apple телефони.

Има и слушалки на Вокс, които имат симулация на определен усилвател. Това също е евтино и удобно.

Product-Page_Hero_IMG-AMPHONES_1920x500.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#5 svet.k

svet.k

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Мнения:

Публикувано 09 юли 2017 - 10:09

Тия Вокс слушалки изглеждат интересно, предполагам че емулират различни кабинети. За процесорите и софтуерите е ясно, направил съм симулации, които звучат доста близко, даже разликите са в положителна насока. Беше ми интересно дали има нещо "плъг ен' плей", което да запазва характера на усилвателя. Благодаря за отговорите!

Казват че имало два вида рибари, дет' разбират от такъми и такива дето разбират от риба.

www.svetlinkolev.free.bg

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни