Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Перцето с което свириш или ще те забие или ще ти е приятно. Ти трябва да намериш твоето.

Поздрави/Драго Блондо...или поне аз така търся до ден днешен.Има огромен смисъл.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм намерил моето перо или по точно - направих си го. Материалът е чинел  :punk_guitar: NvbJWDl.jpg?1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз както аграрно пиквам ако използвам метално (особено такова ръбесто) ще остържа Еликсирите за половин час... :greenball:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еликсирите здържат около месец и половина и след това стават на парцал. Все пак не съм единствения дето свири с метално перо

Редактирано от agrogrind

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с нокът на показалеца. Установих, че имам много повече контрол отколкото с което и да е перце. Има си и негативи - изтърква се след много свирене неравномерно - и трябва да се изпилява, за да има нормална форма, освен това - ако се счупи, чакаш няколко дни, докато порастне достатъчно, за да може да се свири с него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"какво свириш" имаш в предвид като стил? метъл някакъв. ето тук например едно соло, което с перце не мога да го изсвиря:

https://youtu.be/olIFx9VCWm8?t=64

така и не се научих :slap:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нещо което да не може да се изсвири с перце и без перце.Стакатото е много по-лесно с перце.Без перо има видове техники като chickin pickin.В класическата китара няма перце.Самият Ричи Коцен уволни перото отдавна, както и ибанците с които свиреше и даваше уроци.Сега свири с телекастери/стратове и то без перо като не се усеща липсата му.Зависи от нуждите.Аз съм с перце все още и все още мъча суип,алтернейт и други пикинг техники.Моите пера са Дънлоп .88, Хетфийлд ултекс.94 имат страшен грип.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0,71, понякога 0,58, а за нокът- не си и помислям :virtuoz: 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop Tortex 0.73 mm. От няколко години съм се спрял на тях и нямам особено намерение да ги сменям.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия зеленките са хубави,аз или с такова ,или 1мм,по дебелите нещо не ми харесват,ама всеки си има мнение кое му е удобно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зелените костенурки са ми маалко твърдички. Въпрос на вкус както каза...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tortex 1, Tortex 1.15. Уникален грип имат и държат. Сега пробвам някакво Alice милиметър и нещо ама... бързо го изядоха .12ките струни :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От Lathron
      Не знам дали така се казва точно, но такова име му измислих

С провокирано любопитство от това видео -
      и няколко клипчета на Крис Бродерик потърсих такива джуджавки, които държат перцето на палеца ти. Бродерик беше казал в едно видео, че използвал ластици, но след 15 неуспешни опита се отказах от такъв вариант... 
      Та въпросът ми е дали някой използва нещо такова или е видял в интернет да се продава/прави?

Благодаря предварително!

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.