Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа срещу Транзистор


AXE

Recommended Posts

Бих се намесил но не разбирам.

Просто искам да попитам...

Какво ги правите тези ТриАКС и други над 5000 лв ампове

къде точно мога да ви чуя ...по Тв дават ли ви !? ....Явно не сте случайни

за да имате гиър на цената на една гарсониера

искам да ги чуя тез ампове които са така пълни с тон, безбожно скъпи и наситени

с имидж

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бих се намесил но не разбирам.

Просто искам да попитам...

Какво ги правите тези ТриАКС и други над 5000 лв ампове

къде точно мога да ви чуя ...по Тв дават ли ви !? ....Явно не сте случайни

за да имате гиър на цената на една гарсониера

искам да ги чуя тез ампове които са така пълни с тон, безбожно скъпи и наситени

с имидж

Добър въпрос :headbang:

По ТВ няма да ни чуеш, поне по Българска ТВ, и изобщо в БГ :bravo:

Такива преампи не се ползват в БГ просто защото ориенталската музика няма нужда от подобни преампи :bravo: А истинските ценители на рока в БГ нямат достатъчно средства да си ги позволят (в 99% от случаите).

Като цяло - тези преампи можеш да чуеш навсякъде по цивилизования свят, но не и в БГ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих се намесил но не разбирам.

Просто искам да попитам...

Какво ги правите тези ТриАКС и други над 5000 лв ампове

къде точно мога да ви чуя ...по Тв дават ли ви !? ....Явно не сте случайни

за да имате гиър на цената на една гарсониера

искам да ги чуя тез ампове които са така пълни с тон, безбожно скъпи и наситени

с имидж

Напълно съм съгласен с теб. :bravo:

Лайв гиър с цената на гарсониера обикновено се ползва на места, които са доходни за музиканти и могат да възвърнат вложения капитал. Такива не се сещам да има в БГ, затова и не търся отдавна. Ако ги търсех в БГ - все още щях да свиря на старата си Кремона, която имах като студент ;) Жалко е, че в БГ почти няма пазар за Рок-а или ако има, той не носи пари на тези които го правят.

За щастие все още има достатъчно доходна работа за ефективни музиканти в Скандинавия (за рок музиканти- Дания, Норвегия, Гренландия), та там общо взето е мястото къде ползвам апаратурите за които питаш през последните 9 години - всеки божи ден общо взето.

Другото място където напълно ще влизат в употреба е домашното ми студио, продукция от което много скоро ще публикувам в сайта си (защото всичко което е публикувано там в момента е много старо - отпреди 7 години и е записвано на най-стария ми компютър Пентиум ММХ 233 директно от преампа в звуковата карта, което си беше направо издевателство, но с много интересен ефект).

Между другото хвърлих едно око на сайта ти. Интересно. Чух и едно, две парчета... Много познато фразиране - сходно с това на Вай, но защо не опиташ собствен стил, в които да свириш себе си, а не него? Само като въпрос...

Освен това мисля, че трябва да отделиш повечко време на дръм траковете си (във варианта в който са в сайта ти - не смятам че са готови за издаване, но това е само мое мнение и зависи колко претенциозен си по въпроса), ако наистина искаш да издадеш ПРО продукция.

Това е просто съвет, който ми идва наум от първото слушане и не е задължително да се вслушаш в него. Просто искам да помогна ако мога. Ако имаш нужда от помощ по въпроса с барабаните и бас траковете, бих могъл да ти помогна с конкретни решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих се намесил но не разбирам.

Просто искам да попитам...

Какво ги правите тези ТриАКС  и други над 5000 лв ампове

къде точно мога да ви чуя ...по Тв дават ли ви !? ....Явно не сте случайни

за да имате гиър на цената на една гарсониера

искам да ги чуя тез ампове които са така пълни с тон, безбожно скъпи и наситени

с имидж

Добър въпрос :bravo:

По ТВ няма да ни чуеш, поне по Българска ТВ, и изобщо в БГ ;)

Такива преампи не се ползват в БГ просто защото ориенталската музика няма нужда от подобни преампи ;) А истинските ценители на рока в БГ нямат достатъчно средства да си ги позволят (в 99% от случаите).

Като цяло - тези преампи можеш да чуеш навсякъде по цивилизования свят, но не и в БГ ;)

BLOW ME!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

btw vision dan

НЕ СИ МИСЛИ 4Е В БГ ПАСЕМ ТРЕВА

ADA MP1

MARSHALL JMP1

LEE JACKSON GP 1000

МИСЛЯ 4Е Е ДОСТАТЬ4НО ДА ИЗКАРАМ КАКЖОТО СИ ПОСКАМ

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

visiondann написа:

Fender Hot Rod Deluxe-a си, който обаче по твоята логика пак не е лампов, 'щото преди лампите има транзисторен 220 W адаптор

>

ти си си музикант бате ама явно пък нищо не разбираш от електроника !!!

щото тва написаното горе е глупост моляте не пиши такива глупости повече смешно звучи

тюб мана и в туина са ХИБРИДНИ ПРЕАМПИ с лампа и операционни усилватели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтрих глупостите. Повече не искам да виждам подобни неща. Виновният за започване на спора беше наказан (засега символично).

Освен това тези които се грижат за спазването на правилата във форума сме ние модераторите. Ако някой не ги спазва (пише на латиница) това е наш проблем. Следователно който не е модератор, не трябва да се прави на такъв и да нарушава друго правило, като започва да се заяжда.

 

Темата е

Лампа срещу Транзистор, за жица става дума

 

Приятно обсъждане :arrow:

Искам също така да обърна внимание на пояснението - става дума за тежка музика, а не общ спор "Лампа срещу транзистор". Това ме интересуваше и така пуснах темата.

 

Едит: Виновника за спора явно не си е взел поука. Наказанието му вече не е символично. Има една седмица за размисъл. Моля повече да не разводнявате темата и да продължите по същество :arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

visiondann написа:

<

Fender Hot Rod Deluxe-a си, който обаче по твоята логика пак не е лампов, 'щото преди лампите има транзисторен 220 W адаптор

>

ти си си музикант бате ама явно пък нищо не разбираш от електроника !!!

щото тва написаното горе е глупост моляте не пиши такива глупости повече смешно звучи

тюб мана и в туина са ХИБРИДНИ ПРЕАМПИ с лампа и операционни усилватели

Както ти споделих и преди, не съм гуру в електрониката, но съм сигурен че ти много добре разбра какво имам предвид и мисля, че нямаше нужда от издребняване.

Така или иначе, ТюбМан и Ви Туин са лампови преампи (хибридни или не) просто защото генерират "лампов" тон и това е нещото което е от значение в този форум и в тази секция от него :bravo:

мисля че най-тънките подробности по вътрешната архитектура на преампите хибриди или не-хибриди, ще са интересни на хора от други секции на форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтрих глупостите. Повече не искам да виждам подобни неща. Виновният за започване на спора беше наказан (засега символично).

Освен това тези които се грижат за спазването на правилата във форума сме ние модераторите. Ако някой не ги спазва (пише на латиница) това е наш проблем. Следователно който не е модератор, не трябва да се прави на такъв и да нарушава друго правило, като започва да се заяжда.

 

Темата е

Лампа срещу Транзистор, за жица става дума

 

Приятно обсъждане :arrow:

Искам също така да обърна внимание на пояснението - става дума за тежка музика, а не общ спор "Лампа срещу транзистор". Това ме интересуваше и така пуснах темата.

 

Едит: Виновника за спора явно не си е взел поука. Наказанието му вече не е символично. Има една седмица за размисъл. Моля повече да не разводнявате темата и да продължите по същество :arrow:

Благодаря истински за разбирането и решаването на този безсмислен спор! :bravo:;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен звука е от значение, не технологията.

Да ви задам един въпрос: лошо ли е да се ползват транзисторни усилватели, при положение, че добрите транзисторни могат да вадят и топъл звук и саунда им по нищо не се отличава от ламповите?

Или може би трябва задължително да са фрашкани с лампи, да тежат по сто и пеесе кила, да консумират амнайсе киловата ток в секунда и да стават и за отоплителни уреди? Не ме разбирайте погрешно: ламповите усилватели РУЛИРАТ, но има и нелампови, дет си вършат точно, ама точно същата работа ;)

Знам, че доста хора ще нададат вой до небесата, но току що избарах лампов звук от... компютърния си софтуеър :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен звука е от значение, не технологията.

Да ви задам един въпрос: лошо ли е да се ползват транзисторни усилватели, при положение, че добрите транзисторни могат да вадят и топъл звук и саунда им по нищо не се отличава от ламповите?

Или може би трябва задължително да са фрашкани с лампи, да тежат по сто и пеесе кила, да консумират амнайсе киловата ток в секунда и да стават и за отоплителни уреди? Не ме разбирайте погрешно: ламповите усилватели РУЛИРАТ, но има и нелампови, дет си вършат точно, ама точно същата работа ;)

Знам, че доста хора ще нададат вой до небесата, но току що избарах лампов звук от... компютърния си софтуеър ;)

Честито. Грубо преведено - "каквото кара лодката ти да плува си е твойта работа", кат те кефи действай.

А иначе сичко дето вади звук, който ти харесва - върши работа.... не е задължително да ми харесва на мен ;-)

този спор се води от 50 години и а аз го зяпам последните 5-6-7-8 и из безкрайни постове из нета и горепосоченото с риск да се подесетя винаги е крайния резултат, като междинно има неколко абсолютно безсмислено и ненужно изгорели от играта поради емоционалност, която нито ше накриви шапките на едните, нито на другите....хех....лично мнение, базирано на наблюдения.

:bravo:

Ю алл роцк ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, наистина - както ви арадисва, така я карайте.

Аз наскоро си продадох ампа и преминах на 100% компютърно базиран саунд. Дори това беше причината да потърся форум за музиканти - исках някой да ме светне за компютърния звук. Отначало псувах без почивка, пусках топици, разпитвах защо компютърния звук не кефи... но сега вече съм повече от доволен от онези нули и единици и който ги е чул в действие, ме гледа с респект и страхопочитание. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се върна на темата зададена от АХЕ, и по точно - за тежка музика.

И транзистора и лампата са в състояние да изкарат убийствен тон за истинкси масивен хеви тон. Всичко зависи от конкретната конфигурация на това което имате подръка.

Както казах и преди - едно обикновено транзисторно 30W комбо Hughes&Kettner Silver/Blue Series е в състояние да откачи главите на доста хора :bravo: ако разбира се, се озвучи правилно през централното РА. Тона е наистина поразителен и с пъти по-добър (според мен), от това което можете да получите от комбо-то VS-100 на Marshall (което пък е с лампа в предусилвателя).

Има адски сполучливи транзисторни комбо-та и на Fender също. Роктрон също имат много сполучливи транзисторни модели преампи.

Лампови комбо-та също могат да поразят със звук, но там е малко по специфично и зависи от конкретния модел - за истински хеви метъл Fender комбо-та например ще отстъпят на Меса.

- Раймщайн ползват някои от малките комбо-та на Меса и всички знаем какъв тон постигат.

- Петручи също ползва за записи някои от малките комбо модели на Меса и разбира се големите модели на Меса.

- Металика също последните новости от ламповите кривочи на Меса, както и повечето хеви групи.

Като цяло транзистора отсъпва на лампата, ако не по качество, то поне по популрярност, като се има предвид кой какво ползва от големите "глави".

Но като сведем проблема до нашите условия и добавим фактора финансова възможност тогава нещата малко ще се обърнат сигурно в полза на транзистора или поне до лампа, но в някое хибрид-комбо на достъпна цена ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около час пробвах един транзисторен усилвател - Marshall JCM800 5210. Звучи страхотно. За съжаление и той има нужда да бъде леко усилен, макар и не толкова колкото един лампов амп. Само това ме спря да си го взема. За съжаление реалността за мене е такава - не мога да си позволя да свиря със по-силен звук B)

 

Нямам особена база за сравнение, до момента лампови усилватели съм слушал само два модела на Fender - Hot Rod DeVille и Hot Rod Deluxe, но въпреки това мисля че транзисторният усилвател който чух днес не им отстъпва особено - това си е разбира се изцяло лично мнение. Проблемът е, че ние под транзисторни усилватели обикновенно разбираме разни 15 - 20 W комбо-та, половината от които са интегрални схеми за крайни стъпала и просто няма как да имат добър звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около час пробвах един транзисторен усилвател - Marshall JCM800 5210. Звучи страхотно. За съжаление и той има нужда да бъде леко усилен, макар и не толкова колкото един лампов амп. Само това ме спря да си го взема. За съжаление реалността за мене е такава - не мога да си позволя да свиря със по-силен звук :)

Ники - това изречение го поствай в продава се!! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.