Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Не съм противник на евтините марки.

Просто според мен Стаг и Корт, са по-лошо изпълнение от Винтидж и много по-лоши от Скуайър.

 

И аз съм се учил на кремона, и в тая връзка един много як бисер от форума:

 

Въпрос: Каква китара ще ми препоръчате Орфей или Кремона?

Отговор: Ами аз ти препоръчвам Орфей, защото имам Кремона.

 

:coolp:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко разводняваме темата с тези китари..не трябваше да споменавам марката :wallbash:  

Лоши инструменти няма... за музикантите не може да се каже същото... Joe Satriani на моите талпи пак ще е звяр, а аз на неговите няма да стана по добър китарист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кеф цена няма,знаеш го израза,като имаш някакви кинти си вкарваш от английския ибей поочукана оригинална китара (и двата Гибсън са ми от там) и ще намериш разликите с Корт,а разликата в цената е колко едни летНи джанти,но е въпрос на приоритети..

Много се вциганихме бе,те и циганите не мислят толко скопено как да минат по-тънко,като обичаш музиката, не си зимаш бе-ем-венце а хубав инструмент на първа линия..

А струните са консуматив,нали не ядете от мити пластмасови чинийки 2-3 седмици,а и дали има толкова циганизирани хора? - според мен не.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Ако искам мога и оригинален нов Гибсън да си купя още утре (без да тегля заем) ама не е това идеята на темата бе хора...не мога да ви разбера...аз захранвам 6 - китари с метални струни и две с найлон... лятото буквално похабявам струните от раз... попаднах на струни които не се похабяват от 3 - години (говоря за първа и втора струна!) Грешка ли направих че писах в тая тема... ако някой знае нещо по въпроса и го сподели не мислите ли че и вие ще имате полза от него.... в момента съм се ориентирал към струни от pure nickel и се държат добре..на Фендер са, има малко компромис с звука..не стават за рок и метъл, но си имат големи предимства... едната е корозията. Работил съм в чужбина и мога да ти кажа че хората са много по добре от нас, но не е само това... малко по разбрани са бих казал.

Редактирано от zwero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mi купи си,само ще те зарадва,то малко неща ни радват..

ти с кво свириш,аз принципно с ърнибол или дадарио 10-ки на Гиби,на Телето 9-ки,

но и да не ти ръждяса струната след време става Фалшива,бе,човек,първа заминава и флажолета на 12-то няма нищо общо с интонацията..,няма настройване и е за коша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това ти говоря... струните за които казах не потъмняват, не се променя нищо в тона и изглеждат така сякаш си ги сложил преди две минути... това са три години. На едната съм с 

Ernie Ball | Electric Strings - Cobalt Regular Slinky , но потъмняха и не мисля че ще издържат много...

 

Rotosound stainless steel...

Тука надеждата ми е малко по голяма, но ще си следя праговете... :huh:

Останалите са на Фендер (чист никел) ползвам 9-42.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът е прост - объркал си се. ;)

 

Няма, повтарям НЯМА струни, които да държат някакво поне прилично състояние за повече от месец. Ако са с покритие могат да отикат 3-5 месеца. Няма титан, няма кобалт, няма хром-ванадий-молибден! :P

 

Това време разбира се варира според поддръжката и начина на съхранение на инструмента, каква е околната среда (по морето държат наполовина), колко и как се свири, както и критериите и степента на търпимост на индивида...

 

Но тия вицове 2-3 години... Да видя сам - пак няма да повярвам и ще реша, че съм се объркал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^

hesright.jpeg

 

На 2-3 години струни, трябва след всеки слайд да ходиш да ти бият ваксина против тетанус. Стига сте се занимавали с глупости... толкова... 1 месец, два ако не свирите продължително всеки ден и чистите преди, и след свирене с Fast Fret, или други подобни.  

Мнението над мен си е за "Answered", а темата за ключ. Колкото и да са ви ограничени средствата, все се събират 10лв за струни - въпрос на приоритети.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не потъмняват, не се променя нищо в тона и изглеждат така сякаш си ги сложил преди две минути...

 

Вие нападнахте човека, обаче аз също сменям струни най-рано на 6 месеца, и не че им има нещо или нямам 10 лева, а просто ей така от скука.Даже имам всички препарати и за струни и за фингърборд (от същата марка), но на практика изобщо не ги ползвам за третиране.

При това говорим и за китара с флойд роус и правене на всевъзможни дайвинги, бомби, сирени, китове и всевъзможни издевателства, просто струните не се променят.Не се съсипват.

 

Ползвал съм всички марки струни, и при повечето модели, не месец, още на втората седмица трета струна пуска бримки, но да - има струни при които тези неща просто не се случват.

 

Затова не съм съгласен така да се заклеймява нечие мнение, като грешно.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Взех си два комплекта на Дънлоп- пур никел 10-46 ... да на мен също ми изглежда като виц, но вярвам на очите и ушите си.

 

Сравних цвета на новите струни с ветерана от три години - разлика в цвета няма, петна и корозия по старата струна няма.

 

Струната звучи като нова... затова попитах някой дали е попадал на нещо подобно...за мен също е странно.

 

Струната няма покритие (ако имаше щях да съм го нарушил вече от бенд и вибрато както тези на Еликсира)

 

Явно са направили вечната струна без да искат... ще са объркали нещо съставките.

 

Някой ползвал ли е тези струни...

XL ProSteels Round Wound - D'Addario

 

Имам три китари с флойд роуз ... зимата не сменям често струни, но лятото е кошмар.

Редактирано от zwero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 ...досега сигурно съм похабил околко 10 комплекта Еликсир..на мен ми звучат като тенекия...

 

Да, прав си! С някои акустични китари Elixir (Acoustic 80/20 Bronze with NANOWEB Coating) наистина звучат като тенекия. Аз съм ги пробвал най-вече на два вида мои ак. китари от нисък клас. На WASHBURN D10SCE звучат като тенеке, но на Fender CD-60 звучът много добре, защото това е китара без добре изразени високи обертонове и Elixir (Acoustic 80/20 Bronze with NANOWEB Coating) компенсира чудесно този недостатък. За ак. китари, които звучат като тенеке най-подходящи са Elixir  with POLYWEB Coating или Phosphor Bronze with NANOWEB Coating. Ето и сравнение по отношение WARM-BRIGHT на звука между трите основни модела ак. Elixir

http://www.elixirstrings.com/products/product_acoustic.html

 

П.П. Не знам какво е положението при ел. струните на Elixir, защото и при тях има два основни модела -  .NANOWEB  и POLYWEB

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nanoweb FTW!!!

Поли покритието е много по-дебело и звучат доста по-глухо. Аз лично не съм се прецаквал да си взема такива, но така съм чувал от вече прецакали се. Дефакто те първо пускат това Поли покритие, по-късно успяват да го направят по-тънко и го пускат като Nanoweb.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз съм чувал същите отзиви, но както казах по-горе - индивидуалният ни избор зависи от вид китара и стил музика който ще свирим. Ето, аз имам и джазова ел китара на която слагам по-WARM струни и бих желал да изпробам с нея по-гладките и по-малко "скърцащи" Elixir  POLYWEB Coating. Но за съжаление не съм ги виждал в БГ и трябва да ги поръчвам от вън.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си два комплекта на Дънлоп- пур никел 10-46 ... да на мен също ми изглежда като виц, но вярвам на очите и ушите си.

 

Сравних цвета на новите струни с ветерана от три години - разлика в цвета няма, петна и корозия по старата струна няма.

 

Струната звучи като нова... затова попитах някой дали е попадал на нещо подобно...за мен също е странно.

 

Струната няма покритие (ако имаше щях да съм го нарушил вече от бенд и вибрато както тези на Еликсира)

 

Явно са направили вечната струна без да искат... ще са объркали нещо съставките.

 

Някой ползвал ли е тези струни...

XL ProSteels Round Wound - D'Addario

 

Имам три китари с флойд роуз ... зимата не сменям често струни, но лятото е кошмар.

 

Хайде стига с тези приказки от 1001 нощи. 

Ето ти Pure Nickel преди 15 мин съм го разопаковал от вакумираната торбичка. По всички струни има черни петна още в опаковката. Това е 5-ти поред комплект на който виждам черни петна при самото отваряне. За съжаление съм се заредил здраво с Dunlop и ще ги ползвам докато свършат. След това DR и никога повече Dunlop.

 

33asc5k.jpg

 

Като имаш в предвид, че си подхранвам фингърборда, чистя го с Dunlop препарати, не се потя докато свиря и забърсвам преди, и след свирене струните с Fast Fret - потъмняват след месец, а китарите ми стоят в твърди калъфи. 

За 3 години и да не я пипаш тази китара пак ще потъмнеят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм очарован от бързото падане на покритието на първите струни на Дънлоп, но такива петна на дебелите нямам... в момента пробвам различни марки и ще търся докато не уцеля джакпота.  Ако минаваш през Търново ми драсни едно съобщение да ти покажа струната и ми дай обяснение как може да изглежда като нова при условие че 3 години съм свирил на нея... да не ти казвам че даже понякога съм пропускал да ги бърша. Даже няма следи на местата където се е търкала в праговете. Като цяло има по мек тон от другите стоманени струни и е по мека от тях. Останалите бяха фосфор и бронз, но заминаха бързо. Мисля да пробвам Dean  Markley... Ингви, Металика, Линкин парк са свирели такива. Интересно ми е как ще звучат дълбоко замразените струни... правело се е против корозия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.