Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой как свири


iliev.p

Recommended Posts

По здравословни причини топля леглото,и слушам в Ютуб концерти от 1970 година насам до наши дни да минава времето,и ми направи впечатление оборудването на китаристите : -нема около тех педали кемпери и всякакви джаджи,като днешните,китатарата ръгната в усилвателя и яко Свирене или казано ЗВУКОИЗВЛИЧАНЕ от пръстчетата,така ми се струва ! А днес какво,един куфар ефекти комбота, ракове и т.н.май искаме сами да свирят инструментите и техниката...............

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Докъде стига манията за оборудване вместо да свирят и така да се развиват, особено начинаещите.

Доколко помага оборудването,или мерака да станеш като идолите си само с оборудване без репетициииии.

Редактирано от iliev.p
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стой сега и гледай, луд ще те направят за тази тема. Къде си тръгнал ти без процесори, цял "гараж" с камиончета и каквото още се сетиш. Какъв китарист си ти ако китарата ти не минава през поне десетина джаджи? А, щях да забравя, че китарата задължително трябва да е черна. Другите не свирят...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не разбирам целта на темата. Кой както иска и с каквото иска да свири. Или трябва всички да сме еднакви като през 70-те? Щото X и У така разбират нещата. Има си конкретен измерител за това кой колко свири и това е публиката. Щом има кой да те слуша значи ставаш. Това не значи, че и аз ще те слушам, но е критерии за това че музиката е добра ( за някого ). И в никакъв случай музиката НЕ ТРЯБВА да се разбира от ВСИЧКИ, че да е хубава. За всеки влак си има пътници.

 

До сега аз инструмент да свири сам не съм видял.

 

За това призовавам когато някой не разбира дадена музика, стил, гиър или каквото и да било да не пуска веднага тема как това нещо било лошо, младите за нищо не ставали и т.н. Никой не ви кара да разбирате или слушате. Слушайте си каквото ви харесва, свирете си каквото ви харесва на който ви харесва и да има мир.

  • Like 12
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поначало всички процесори и ефекти са симулации на нещо истинско.С две думи начин да се мине тънко.Тук всеки обича да не дава пари и резултатът е комичен в повечето случаи.Та по тези причини според мен разбира се бг групите звучат ужасно на живо особено начинаещите.Хубав е живота в заблуда а и търговията си върви нали.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно през 60-70 се е зародила рок-музиката в днешния и вид,прогресив,блек сабат,кънтри,фолк,абе достатъчно е да се изгледа уудсток фестивал - 

различни стилове,но не са били еднакви,

и тогава са експериментирали с ефекти ,но студийните банди основно,иначе кво - някакъв драйв пред плекситата (или фендери) ,уа педал,флендж,и сега свирят така по-можещите - буст пред лампата и мачкат.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всеки свири както му е угодно и според това какво цели с музиката си.
Такива предразсъдъци, че трябва се свири с/без:

педалчета,

ефекти,

6,7,8 струнни китари,
лампови усилватели,
лаптопи,

процесори,

и тн...

са много неприятни.

Редактирано от antonium
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Aвтора на темата ... не знам ти колко свириш и какво свириш, но извинявай ако ще говорим за музиката на 70-те образовай се с Pink Floyd и виж какво са използвали за да постигнат ефектите, всичко сега в момента се дообработва и "тунингова"!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц тц... ба си мамата Гилмор колко е тъп и некадърен, че през 70-те свири с половин чувал ефекти, вместо да се ръгне направо в HiWatt-ите. И аз да не знам, пък съм му такъв фен - сега ще се отрека :) Ясно е, че в днешно време е тврърде лесно да си омажеш тона с ефекти така, че да не прилича на китара, ама затова и днес има виртуози, има и бутафорни китарджии, има и "поп". На всеки - по вкус.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дейвид Гилмор, много го обичам, един от кумирите ми , но не знам защо като стане въпрос за ефекти, всички го дават за пример.

Има и други, практически всички от онази епоха: Pete Townshend, Brian May, Jimmy Page, Jimi Hendrix, Jeff Beck, Mark Knopfler, Andy Summers и тн. до безкрай.

Те за това са големи, всеки благодарение на експерименти, опити, грешки е градил и постигнал характерен тон/звук, такъв че като го чуеш по радиото да кажеш, ей това е Пешо или Гошо ;)

Редактирано от ciriljhonson
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто на него съм му фен аз лично, което не значи, че другите не ме кефят също, но не им знам дотолкова подробно оборудването :) Иначе си прав - може би Queen за времето си са били доста по-сериозни експериментатори от която и да е банда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=edPEBB6VjRQ&feature=player_embedded

Едно от нещата които предизвикаха пускането на тази тема,как умело се изцежда оборудването,смятам че няма нужда от още линкове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.