Jump to content
Българският форум за музиканти

Домашна звукозаписна техника - идеи


KoZmOdIaS

Recommended Posts

Здравейте ! Още от малък се занимавам с пеене и искам най-накрая да имам някаква техника и у дома. Нямам си никаква представя какво трябва да си купя и от къде въобще не съм запознат с тези работи а и няма кого да питам и за това се обръщам към вас. Не искам да правя записи като в студио - искам просто да мога да си направя скромен запис с горе долу добър звук. Гледам много хора в нета са се навъдили с такава евтина техника и им се получава доста добре :). Е искам и аз ако е възможно. Сумата с която разполагам е около 500-600 лв. Моля ако някой може да ми даде повече информация ще бъда много благодарен защото не съм запознат с тези работи и си нямам никакво понятие. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е само до питане, до четене е. В раздела, а и в интернет като цяло, има тонове информация. Хвани се прочети малко. Не може да очакваш някой да ти синтезира всичката важна информация, при така недефиниран въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KoZmOdIaS,
Единственият правилен подход е да се консултираш с истински специалист.

Да изградиш правилна концепция. 

След това можеш да гледаш апаратури, комбинации и пари.

Обратният път е грешен и скъп.

Още по-неправилно е да търсиш съвет от търговец, чийто интерес не съвпада с твоя.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 500-600лв е напълно възможно да стартираш качествено - хубавото при теб е, че си начинаещ и общо взето абсолютно всичко на пазара ще ти върши работа - от добър "компютърен" микрофон със слушалки "за Skype" и възможно най-евтината аудио карта, до изхарчването на бюджета ти.

Малкия Xenyx миксер е много добър старт за теб, както и за всеки начинаещ. Цитирания горе магазин е малко скъпарски в случая, защото същия бях намерил за ~90лв.

За микрофон - до около 100-150лв - дали ще си вземеш берингер за 100 или някой безмарков за 50 - все тая.

За слушалки - колкото решиш да инвестираш - ако не друго, ако се откажеш от записите, слушалките поне ще ти останат за слушане на музика с кеф.

 

Така както го разбирам в момента - в момента тепърва стъпваш в тази територия - затова колкото по-малко пари вложиш, с толкова по-малко пари ще си "на загуба" ако след 2-3 месеца теглиш майна на всичко и си намериш друго хоби :) Никъде не споменаваш доколко си сериозен в начинанието, какъв опит имаш в музиката, какви са ти очакванията. Тук ще се разпишат много хора, които ще те бутнат към голямата финансова пропаст и ще те убеждават, че не 600, ми 1000, 2000, 3000 лв трябва да изхарчиш, за да имаш достойнството да се наречеш музикант... по техни критерии. Ако обаче си напълно бос и тепърва почваш да се занимаваш, бих ти казал - инвестирай 200-250, за да разбереш за какво става дума. После, когато си наясно какви са недостатъците на техниката ти и си изградил един списък с изисквания, които имаш към нея - вече ще знаеш какво точно да търсиш дори без да питаш форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така, вземи си едни колонки, ако са активни и т.нар. монитори - супер, никога не са излишни, от там нататък - смесителен пулт с усб интерфейс (за да си цъкаш с микрофон и звук от компютъра) или звукова карта с микрофонен вход и усб връзка, микрофон и слушалки - това е минимума за един компютърен музикант.....въпроса е колко ще ти струва тази проба/начало....

всичко това може да се купи за около 200 -500 лв- има онлайн магазини, има и "хардуерни" такива....

успех в начинанията, винаги е доре да попиташ, но е още по-добре да четеш!

УСПЕХ

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bazar.muzikant.org/%D0%97%D0%B2%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-presonus-audiobox-usb,127963.html
 

Това също е добра оферта, ако си ЗА втора ръка неща :) Също да кажа да се вслушаш в съвета на Валяка относно продавачите - не забравяй, че преди всичко това са хора, чиято цел е да пробутат дадена стока на някой и като всички опорочени неща в Родината, не се мисли в посока, че ще им станеш дългосрочен клиент, а по-скоро на клиента се гледа като шанс да се пробута залежала стока, която никой не купува ;) Затова, макар и досадно за някои, по-добре питай тук

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че не познавам такъв човек за това се допитвам тук благодаря за отговора

 

@Mairomaster

Така ами да ти кажа съм чел много във форумите но всичките теми са някакви стари от 2008-9 :) Аз ти написах един по-подходящ отговор за теб който не съдържа нищо обидно, но модераторите не одобриха . Няма какво повече да ти кажа :)

 

@7thString

Аз нямам нищо против това което ще купя да е втора ръка , но поне качествено. Естествено понеже си нямам и грам понятие няма да разбера дали е качествено или не . И да неприятно ми е , че досаждам на някой , но нали този форум е направен за да си помагаме един на друг. Днес аз съм новия утре ще има някой нов на който аз да помогна. :)

 

 

Моля който иска да ми пише на скайп : kozmodias за да ми помогне и да станат нещата по-бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-големия проблем на теми пуснати от лаици е че не знаят точно какво искат или по-скоро как да го формулират примерно това искам да е пея е тоооолкова обширно понятие че има хиляди вариации, а все пак никой не е ясновидец, но приемам че искаш да си заредиш някакъв инструментал в аудио програмата да натиснеш рек и да почнеш да записваш  гласа си, та в тоя случай за 600 лева, приемайки че имаш некви колони и компютър с юсб 2.0 слотове:

аудио интерфейс - scarlett 2i2 - 274 лева

микрофон - behringer b1 - 162 лева

слушалки - senheiser hd201 - 38 лева

стойка - 30 лева

поп филтър - 30 лева

хлр кабел 3 метра - 16 лева

Всичко може да се намери в онлайн магазини в страната, разбира се не очаквай да звучиш, като тея дет им се получавало добре, щот за това трябва бая четене и практика, всъщност първоначално най-вероятно ще звучиш много зле, но проблема няма да е от техниката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти като не си лаик, а си големото про, по-добре дай съвети на момчето вместо да се заяждаш с мен, такива индивиди в сума ти форуми ме отказаха да давам съвети на който и да било, както и отказва хора да търсят съвети, явно и в тоя форум ще се случи същото. <_<

Редактирано от funkyto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще ме извиняваш, приятел, ама ако съветите ти са такива, няма да е голяма загуба за форума, или по-скоро няма да има пропуснати ползи. Дал си на човека вариант, в който да изхарчи до стотинка, и малко отгоре 600лв. Евала - само дето във всеки един магазин за техника с удоволствие ще му помогнат да се впише в какъвто и да е бюджет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз му давам оптимален вариант за парите, които е казал че може да отдели, и за разлика от теб моите съвети са с точно определена техника че и цени дори, докато твойто кво е? "ми земи си некви слушалки" ама че трябва да са затворени е без значение нали? Разликата със магазините е че там ще му дадат съвети продиктувани от това каква стока имат и каква е изгодата за тях, докато аз не печеля нищо и мога да му предложа варианти които са работещи. Ама то надали го чете въобще вече след тея атаки, добре че има чуждестранни форуми в които баш истински музиканти свирещи десетилетия дават всякакви съвети без да се заяждат и са учтиви за каквито и неща да става въпрос. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да изпадам в каквото и да е, ама с тоя Зенхайзер е все тая дали е затворен или не. Все едно да си вземе Behringer - затворени...все се чува. Пък и ,човека иска да записва вокали, не да ги слуша, а микрофона Behringer B1 определено не е най-добрия избор, и понеже веднага ще напишеш, дай по-добър за 100Е - давам Shure SM57. И ще кажеш, че е динамичен, аз ще напиша че е, и ще ти кажа, че за 100Е по-добър от тоя няма и няма и да се появи, защото този модел се е доказал пред последните 30 години. А китайските боклуци идват и си отиват. А кой какъв е не е тема на обсъждане тук. 

ПС: 7thString доста разбира, така че преди да хвърлиш обвинения поне се поинтересувай кои какъв е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

funkyto идеята е ако след 2 месеца се откаже, да не съжалява, че е дал 600 лв на вятъра. А се съмнявам адски много някой начинаещ, който тепърва навлиза в звукозаписа да направи разлика между колонки за компютър(цитирам теб - "некви колони") и монитори за 10 бона. Затова и на нас китаристите като за начало ни се препоръчват китари колкото да разберем дали наистина ни боли, или просто ни сърби.

 

aarab наистина даде предложение, ако човека мисли да се занимава сериозно и иска да изхарчи бюджета - най-добрия вариант е да задели по-голямата част за по-сносен микрофон - може би има предвид см58, който е по-известен сред вокалите, а не 57, който е по-уважаван от инструменталистите. И определено ще звучи по-добре от берингера, независимо, че аудио картата, която е взел е по-евтината :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.