Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели (amps)


bulby

Recommended Posts

Лампата е истината ама ...колко китариста в БГ имат къде

да надуят 100 вата лампа... че и 50 :bravo:

аз свиря си Peavey Transtube. 40-50 вата е. чистия канал

е мн готин. Драйвовете му са ужасни (поне за мен) и за

тфа ф чистия канал хакам 1 дист и работата заспива.

 

Пича питаше за любима марка - ами ...Солдано :bravo: лудница

са! на Peavey по скъпите модели и рандал :greenangel: а да ...

и Line 6 vetta II - чувал съм комбото ...представям си

главата кфо ши прави <_>

 

най-много мразя фендери. не че са лоши ама нямам

за кфо да ползвам такова кубе :)

Комбото и главата Вета IIa са абсолютно едно и също нещо в различен формат.

 

Не се коси има къде да се надуе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз съм с Hughes&Kettner Silver Sieries комбо, 30 вата, транзисторно.

Иначе скоро се сдобих с MESA BOOGIE Simul Class 2x90 W лампов усилвател, който ме чака в БГ - не съм го виждал, нито пипнал още, затова нищо не мога да кажа от опит за него, а само това, което съм чел :godbless:

Та затова нямам търпение да се прибера в БГ скоро :godbless:

visiondann от тук ли е взета Меса-та? :godbless: И за колко ако не е тайна?

Ееее дано към БГ те тегли нещо повече от амп-а :):)

За MESA Simul Class 2:90 дадох към 850 долара без транспорт. Купих го от eBay (от Щатите). Значи с транспорта ми излезе към 1000 долара.

От същото място си взех и MESA Triaxis v 2.0 - за него с транспорта дадох около 1300 долара.

И тук преди месец поръчах и два кабинета MESA Rectifier 1x12" - за двата дадох грубо 1000 евро.

Това в общи линии се сещам!

Да живее eBay!! :)

Нямаш идея колко чакам да се прибера и да си пипна тоя нов сетъп! Ще съборя блока, и ще изровя булеварда пред него. Мамка им ше ... аз :godbless:

На Джон Петручи ша му късам ушите :godbless: Хахахахахха :godbless:

Иначе цените на тия модули (като нови и от Европа) са с пъти повече!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте на всички,

много ма много ме кефи форума и тъй-като ми омръзна само да чета рекох си и аз да се включа.

Моя амп е Fender G-DEC. За домашни условия и импровизации е идеален. Вътре са му готови СТЕРЕО пресети с възможности за промяна, дръм тракове, миди ин/аут, запис на кратки рифове и много още... За песимистите да им кажа, че като седнат да го чуят, няма да усетят как ще се измушат 2-3 часа.

Бе голям гъдел. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз жуля с PEAVEY Rage 158 trans tube series с 8 inc. 15w Blue Marvel Speaker(не че знам къф е )Пускал съм го около 100-тина пъти за 3 год, обаче къса тапети, кърти мивки :headbang: За 15-ка е голяма резачка.Има и драйв с който сам записвал исе получи доста прилично.Чистия сигнал е много ясен, да му се ненаслушаш :dance: За кубе от тая категория е страхотно, пък и аз сам малко пристрастен към тая марка. Ако някй плзва такова(не съм чел цялата тема)нека да каже какво мисли за туй Пиви ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам за Marshall, ама ако ми сложат един marshall и едно Mesa Boogie един до друг, грабвам Mesa-та и беж да ме няма.... :D

същото казват и в САЩ,щото те си имат много Бугита и не са интересни за тях и са по евтинки от маршалите-грабваме маршалчето и бегаме :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз жуля с PEAVEY Rage 158 trans tube series с 8 inc. 15w Blue Marvel Speaker(не че знам къф е )Пускал съм го около 100-тина пъти за 3 год, обаче къса тапети, кърти мивки :D За 15-ка е голяма резачка.Има и драйв с който сам записвал исе получи доста прилично.Чистия сигнал е много ясен, да му се ненаслушаш :D За кубе от тая категория е страхотно, пък и аз сам малко пристрастен към тая марка. Ако някй плзва такова(не съм чел цялата тема)нека да каже какво мисли за туй Пиви :D

напълно съгласен :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз се каня си купя някфа електричарка евентуално и ще ми трябва някое кубе - хвърлил съм око на Fender Frontman 15R и се питам - как мислите ли си стрували ли си да даде човек 35 лева отгоре спрямо 15G, само за Reverb-a? Иначе има някъф цял комплект на Behringer с кубе VINTAGER True Analog Modeling 15-Watt Guitar Amp with 8" Speaker и някфа дървена имитация на Страт с него + калъф и ала-бала за 286 кинта, кубето го има съседа - хич не е лошо, ама китарата май е някакво топ дърво... Та така де - как мислите - кое си струва повече - Фендър 15G или 15R...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ти си Месата дай си ми Маршала :)

 

В момента използвам един Маршал JTM615, и Dynacord Reference 1000 и двата изцяло лампови.

 

Иначе от другите марки ме кефят Hughes and Kettner, Koch, Engl, Framus, VHT, BadCat, Bogner, Budda, Soldano, Mesa. Peavey Triple X не е лош - евтиния братовчед на Меса ;)

тези марки които казваш че те кефят пробвал ли си ги някога

или просто така - на външен вид те кефят

видял си някоя снимка в инет ?

някои от тези усилвателите са скъпи имал ли си такъв за да кажеш че те кефи да свириш с него?

и после леко разочарован си го продал? :dance:

но така или иначе снимките и рекламите им са готини... поне в повечето случаи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз се каня си купя някфа електричарка евентуално и ще ми трябва някое кубе - хвърлил съм око на Fender Frontman 15R и се питам - как мислите ли си стрували ли си да даде човек 35 лева отгоре спрямо 15G, само за Reverb-a? Иначе има някъф цял комплект на Behringer с кубе VINTAGER True Analog Modeling 15-Watt Guitar Amp with 8" Speaker и някфа дървена имитация на Страт с него + калъф и ала-бала за 286 кинта, кубето го има съседа - хич не е лошо, ама китарата май е някакво топ дърво... Та така де - как мислите - кое си струва повече - Фендър 15G или 15R...

китарата не е зле аз на такава свиря ама дървото е много меко... мился, че грифа е по-твърд от тялото :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ти си Месата дай си ми Маршала :)

 

В момента използвам един Маршал JTM615, и Dynacord Reference 1000 и двата изцяло лампови.

 

Иначе от другите марки ме кефят Hughes and Kettner, Koch, Engl, Framus, VHT, BadCat, Bogner, Budda, Soldano, Mesa. Peavey Triple X не е лош - евтиния братовчед на Меса ;)

тези марки които казваш че те кефят пробвал ли си ги някога

или просто така - на външен вид те кефят

видял си някоя снимка в инет ?

някои от тези усилвателите са скъпи имал ли си такъв за да кажеш че те кефи да свириш с него?

и после леко разочарован си го продал? :dance:

но така или иначе снимките и рекламите им са готини... поне в повечето случаи...

Дюд, леко съм учуден от неприятно ироничния ти тон?

Нито ме познаваш, нито знаеш какво съм пробвал на какво съм свирил и какво не съм - така че спести си забележките. Леко ми се налага да пътувам напред назад та имам тази възможност.

 

За успокоение на явно вътрешно изтерзаната ти душа - да пробвал съм? Со фъкин уот? Не някои - всички от изброените са скъпи усилватели.

Да имам Кох Педалтон и Х&К Тюбман 2- преампс - защото не искам още един амп и не ми трябва. И не смятам, че ти трябват повече от 2 часа, за да оцениш качествата на един или друг усилвател...ако си свирил на повече от 2...

lls.jpg

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.