Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter Guitars


LOE

Recommended Posts

За конкретните адаптери не мога да ти дам информация. Колкото до по-бърз нек, търси такъв със сатенен или натурален финиш. Пробвай, няма как да ти дам по-добър съвет. Иди първо в Днакорд, после в Икономов и сам реши за себе си. Мога да ти дам само за пример как 8-струнната от профилната ми снимка ми е по-удобна от 7-струнен шектър именно заради по-тънкия нек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, като притежател на Шектър и Ибанец (все още), мога да ти кажа, че разликата е точно 1 милиметър в грифа. Шектър са 20мм, Ибанец 19мм. 20мм гриф на първо прагче не е много, направо си е абсолютно нормално. По-скоро ибанецките са тънки. Има една добра полска марка, наречена Mayones - при нея гриф под 20мм няма... ама и цена под 2000 EUR няма ;)

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двамата сте прави.Разликата в дебелината е малка,но има разлика във формата.

Ibanez,както и Jackson са по-плоски отзад,докато Schecter(и ESP да речем),са по-заоблени и променят усещането.

Лично на мен заоблените ми харесват,защото са тънки,но ми прилягат по-плътно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят пост беше с цел да кажа, че Шектърските грифове не са толкова дебели, колкото Върбанов твърди. Едно е нещо да е тънко и характерно за 1-2 фирми, друго е да си е съвсем нормален, редовен гриф. Профилите няма да коментирам, защото С и D профил с еднаква дебелина на грифа водят до субективно усещане, нищо повече. Имам и 2-те марки, имам достъп до гриф 18-мм на Ibanez, мога да кажа, че дори ми е леко гаден на моменти. 20мм е нещо, което само по себе си е тънко. + това говорим за седемструнни модели и там колкото повече, толкова по-добре.

Съвсем друго е, че за пари около 1000лв марката Ибанец, сравнена с останалите няма да ти предложи нищичко:
Ключове - посредствени

адаптери - посредствени

потенциометри - посредствени

изработка - "а дано да случа на добра бройка"

Топ или байндинг - по-добре забрави!

Производство - Индонезия, брааат!

 

Скъпа марка е. Хубавото при тях почва от 1500лв нагоре. Под тези пари няма нужда да се коментира, освен ако не се върнем 15-тина години назад или да заговорим за моделите, произведени в Корея.

По повод B.C. Rich - също имат не особено тънки грифове, но изработката е строго, ама много строго индивидуална.
Бих заложил на Шектър, не защото имам, а защото съм имал и B.C. Rich.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно този D нек профил типичен за Gibson Les Paul ми е супер неудобен. Иначе толкова Шектъри бях харесал...

 

http://schecterguitars.com/guitars/hellraiser-hybrid/hellraiser-hybrid-c-1-detail

 

Виж това бих го пробвал. Ultra Thin C нек.

Fretboard Radius
12”-16” Compound Radius
 
Сега ровя из сайта им и виждам, че са извадили доста нови примамливи неща:
Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай ся да видим нашият човек какво е видял и какво е избрал в крайна сметка.

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябваше да влизам в сайта! 

 

http://www.schecterguitars.com/guitars/2014/blackjack-c-1-detail

 

Корейка, махагон с абанос фингърборд, радиус 14-ка с хипшот бридж и thin C профил на некa. Комбинацията от показатели и визия, които не успях да намеря до момента в Schecter! 

 

:surprise:

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Някой да сподели впечатления от Banshee Elite FR S 6 и 7-струнните модели? Като спецификации и външен вид доста ми допадат, скоро се каня да отида да ги пипна на живо и евентуално да ги сравня с някой друг престиж модел(Ibanez 3770 примерно)..

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.