Jump to content
Българският форум за музиканти

Преходник


пепел

Recommended Posts

Значи имам 1 процесор и искам да го свържа с 2 или 3 китари.Някакъв преходник ли ми трябва?И какъв по точно?И дали са евтини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едновременнно ли ще ги пускаш китарите, или само ти ще свириш? При втория вариант има малко опции. Но ако искаш две китари в един проц заедно е малко трудно, не и невъзможно, но според мен много незадоволително. И да не кажа, ама евтините процесори вършат повече работа от е"Ф"тин "ПРЕ(х)ОДНИК".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да едновременно искам.Значи да минават през процесора двете,а инъче ще отиват в 2различни кубета.За 2ма,3ма човека ще свирим и само 1 процесор и затова.Та какви преходници има?И от къде да си купя?

Редактирано от пепел
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казал лекарят на двете зайчета, които го попитали защо не могат да си направят малки зайчета:

абе момчета, вие как я мислите тая работа?

  • Like 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което искаш е в една тенджера да се сготвят няколко ястия и после на всеки отделен човек да се даде отделно ястие.

Би ли обяснил как го мислиш въобще?

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия упътвания за какво ги пишат хората??? Прочети вътре какво може и как се прави. Ако проца има два входа, два канала и два изхода ще стане - пак там си и пише как се свързва. Такива са разни рак процесори за ефекти като Behringer Virtualizer DSP или пък TC Electronic M-One (има ги много). Но флоор играчките тип Digitech RPxx или Zoom G1/G2 не могат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представям си картинката: трима пича с китари настъпват с насочени жакове към горкия процесор.

Питате ли го какво му е.....

  • Like 10
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китаристът трабва да си има китарка, перце, кабелче, процесор или ефекти, кубенце. Те са си негови и едновременно може да ги ползва само той.

Другият китарист, дето си няма някой от тези компоненти, не може да ползва чужди едновременно с притежателя им.

Надявам се, че го написах пределно ясно.

 

Не ми се иска да си представя какво ще се случи, ако се забият две китари в един процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека по горе каза,че може да стане с преходник.А инъче е ясно,че не може направо.Има само един input.По принцип трябва да има нещо такова се едно като сплитер един вид.

Редактирано от пепел
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Физически е възможно да се вържат две китари към един процесор, но няма никакъв смисъл. Ако въобще се получи, изходния сигнал ще е много слаб и мръсен.

Вариант е ако имате на разположение компютър, вържете едното кемене към него и използвайте VST софтуер - Guitar Rig, Amplitube .. и т.н.:thumbs_up:

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста опит в същата гадна история и доста измервания мога да кажа,че номера не става с обикновен преходник които свързва механически двата сигнала от китарите.Когато се свържат 2 кирати с тоя преходник,сигналите им идват паралелно свързани,което променя вътрешното съпротивление,изходното напрежение колкото и да е малко,смесва честоти или с две думи,всичко става гювеч.Всяка една такава промяна има огромно значение за звученето на на китарата и повярвай ми,няма да ти допадне.На изхода на ефекта историята е същата почти.аз реших проблема с 2 прости самоделки миксерчета,едното от които смесва китарите без да засяга горе изброените параметри,и другото на изхода е подобно на първото.Разликата в двете е че едното трябва да има високо вътрешно съпротивление,а другото трябва да е с малко и това е цаката.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...изходното напрежение колкото и да е малко,смесва честоти...

...На изхода на ефекта историята е същата почти.аз реших проблема с 2 прости самоделки миксерчета,едното от които смесва китарите без да засяга горе изброените параметри,и другото на изхода е подобно на първото.Разликата в двете е че едното трябва да има високо вътрешно съпротивление,а другото трябва да е с малко и това е цаката.

Част от поста има смисъл, но като цяло е пълна неразбория.

Хайде сега малко по-разбираемо (и грамотно) , че май се смесиха честотите...А? Освен това са измислени схеми, графики...ала-бала. Да видим за какво става дума.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разполагаш с миксер,който има ефект лууп може да включиш китарите в миксера а процесора в луупа. Това е май единствения вариянт за който се се сещам. Не съм сигурен дали ще стане и какъв звук ще излезе. Поначало да се включват две китари в един проц ми звучи ненормално. За мене всеки инструмент трябва да носи собственото си звучене,характер,динамика както и всеки музикант. Това което искате да направите образно казано е като да си забъркаш за закуска баничката с бозата в една кофа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.