Jump to content
Българският форум за музиканти

К'во кубе за 600 кинта?


AFTER-THE-RAIN

Recommended Posts

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Моля да се прекратят мненията от типа Транзисторно-шит, и лампово - велико. Има както добре звучащи транзисторни усилватели, така и гадни лампови, така че всичко е относително. Аз свиря предимно с транзисторни джаджи, пък ми харесва звука им. Не бъдете фанатици.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dimebag Darrel имаше страшен звук в PanterA, и всички мислеха че ампа му е лампов, а той се оказа транзисторен накрая B) Само дето е добре направен звера и има благи кабинети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти кво предпочиташ да пише Peavey или Marshall, ама да е транзисторен шит или да е правено, ама истинско, демек лампово?

не знам какви лампи равиш.Търся логичо решение за към 600 кинта*(както съм написал в заглавието на темата)Аз лично съм свирил само със транзисторни и съм оставал доволен. С лампа не съм свирил.Чувал съм само наистина е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dimebag Darrel имаше страшен звук в PanterA, и всички мислеха че ампа му е лампов, а той се оказа транзисторен накрая B) Само дето е добре направен звера и има благи кабинети

Много легенди из нета четеш :/

Рандала на Даймбег си беше общоизвестно, че е транзисторен. Освен това записа е транзистор ама са го прекарали през конзола за $0.5 мил и още сума ти дивайси...

А последния му амп на Кранк си беше лампов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много легенди из нета четеш :/

Рандала на Даймбег си беше общоизвестно, че е транзисторен. Освен това записа е транзистор ама са го прекарали през конзола за $0.5 мил и още сума ти дивайси...

А последния му амп на Кранк си беше лампов.

Мен тва ми е ясно, самия Дарел си каза че много хора се заблуждават, колкото до кранк той не е свирил с кранк в пантера доколкото знам, когато се разпаднаха едновременно изчезнаха и усилвателите, и уошбърн китарите с които свири, може би защото договора им е бил с пантера знам ли... той си се върна към старата марка Dеan и мина на кранк.

 

Лампата не е гаранция за добър звук, ламповия звук и добрия звук са 2 различни неща, има и не дотам добре звучащи лампови стъпала...

 

БТВ хот рода наистина има страшен тон, аз лично много се изкефих като го чух, но 1500 лева... при положение че в САЩ същия е 600$...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се че може

 

разходи се един ден до тук, динакорд работи до 1.30 на обяд в събота, xxxx дори до по късно, май само фактор не работят, там има последно гледах един 75 ватов рандъл в тоя ценови клас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има както добре звучащи транзисторни усилватели, така и гадни лампови, така че всичко е относително.

това за гадните лампови усилватели е вярно, особено ако са с руски части от 50та или до скоро са били радиограмофон :)

вярно е и че има добре звучащи транзисторни усилватели, но има и 100 пъти по-добре звучащи лампови. Не се опитвам да налагам мнение, просто казвам моето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както казах, всичко е субективно - наистина има прекразен лампов звук за блус, например. Нека обаче да намалим 100-те пъти по-дибре до малко по-добре. Виж, при яката жица разликата не е в ничия полза.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.