Jump to content
Българският форум за музиканти

Захранване за 6 ефекта


Recommended Posts

Вижте какво - и да спорим и да не спорим, това решение ми върши работа

Че кои спори?

Прости всички мислят по въпроса ,а може да излезе дори нещо по-хубаво.

Това е.

Преди наклко години си бях направил нещо подобно.

само дето нямах кутия,а един кабел с изведени от него букси.После се наложи да го преправя,4 кабела с букси с общ край и така.Така че споко.

 

 

:cheers::singer::singer::singer::singer::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Перфектно е!

Браво Ники! :cheers:

 

Аз имам готово разклонение.

Проблеми съм нямал:singer:

 

Шумове нет!

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прости всички мислят по въпроса ,а може да излезе дори нещо по-хубаво.

Абсолютно съм съгласен :)

 

В случаят говорим за компромисно решение. Ясно е, че е по-добре всеки ефект да си има отделно захранване (било то в отделни кутийки или една голяма кутийка с много захранвания в нея), но това би струвало бройката на адаптерите умножена по тяхната цена, докато в това простичко решение имаме един адаптер, една пластмасова кутийка, малко букси и малко кабеляци :)

 

В същност аз това решение го ползвам от много време, само че беше голяма плетеница от кабели и страшно ме дразнеше - имах 6 кабелчета вързани към адаптера директно, омотани в изолирбанд и т.н - грозна картинка :) Просто реших да го направя малко по-културно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че LM317T струва 50 стотинки, а страничните компоненти-още около лев-два. Заедно с трафче и други екстри, едно 6 канално захранване няма да струва повече от 30 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектно е!

Браво Ники! :)

 

Аз имам готово разклонение.

Проблеми съм нямал:)

 

Шумове нет!

Ако другаря Налбантов, който води по брой камиончета на глава от населението не може да ви убеди - то тогава кой би могъл ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че LM317T струва 50 стотинки, а страничните компоненти-още около лев-два. Заедно с трафче и други екстри, едно 6 канално захранване няма да струва повече от 30 лв.

Това би било следващата стъпка, ако по-простичкото решение не работи.

 

Другата събота/неделя ще взема да сглобя едно такова, хем ще видим колко пари излиза една такава самоделка. Само трябва да се има в предвид, че понякога фабричните такива може да излязат същите или по-малко пари - просто големите фирми пазарят компонентите на доста различни цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй,че стабилизаторите от този тип е хубаво да имат някакво охлаждане.ако ще да е и отвори на кутията ,в която са :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Не забравяй,че стабилизаторите от този тип е хубаво да имат някакво охлаждане.ако ще да е и отвори на кутията ,в която са :)

Така е :) Изгорил съм около 10-тина МА7805 и МА7809, само че тук консумацията е доста ниска.

 

Адаптера на снимката е с МА7809, няма охлаждане и е в напълно затворена кутия.

 

пс. Тоз Механотехникум не прощава... ей...

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добре е трансформатор, който дава около 12-20в/2А и отделни изправители и стабилизатори, няма да е мн. скъпо - грец 1А е към 20ст, а 7809 е 30 стотинки, абе да е 30лв макс. със трансформатори, кутии, жакове и т.н.

Стабилизаторите нямат никаква нужда от охлаждане, щом като от тях ще се дърпа 100-200ма макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между LM317T и 7809, аз ползвам втория. Да не е нещо калпав? И още - какъв е проблема да имаш траф -> грец -> кондензери -> 7809 -> кондензери -> разклонение за 2-3-6 ефекта? Ако нямаш 6 вторични намотки каква е файдата да слагаш отделни кондензери и изправители за всеки изход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ако нямаш 6 вторични намотки каква е файдата да слагаш отделни кондензери и изправители за всеки изход?

Според мен никаква, защото пак ще имаш обща маса и пак са възможни проблеми с ground loop. Стабилизаторните схеми сами по себе си не разделят галванично. Идеята да имаш 6 отделни вторични намотки и 6 отделни стабилизатора е именно в това - да няма обща маса.

 

Другото - при това ниво на консумация и липсата на пикове е абсолютно безмислено да има отделни стабилизатори за отделните устройства.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една схема ис нет-а "Ultra clean 9V....". Потърсете я в гугъл. С нея става екстра. С по един стабилизатор на камионче. Радиатор наистина трябва, и то около 8 на 6см, с 6-7мм ребра. Това за всеки стабилизатор. Консумацията не бива в никой случай да превишава 900мА-1А на чип, Ако черпите прекалено много ток, или чипа се нагрява много ще проличи - LM317T има температурна защите, и се изключва сама.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я схемата:

 

cln9vpower.gif

 

Не виждам нещо невероятно в нея. Моят вариант с МА7809 също е с 470 микрофарада на изхода, което е повече от достатъчно за добро филтриране. МА-то е в големите метални корпуси (забравих как ги наричаха) и няма абсолютно никаква нужда от охлаждане. Освен това при консумация от 20 мА какъв е стабилизатора според мен е без всякакво значени, не знам какво толкова въздишате по тези LM-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.