Jump to content
Българският форум за музиканти

за или против пеенето на английски?


flash_max

на кой език предпо4итате да пеете?  

43 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз лично предпочитам да пея на английски. Просто ми е по-комфортно, свикнал да пея на този език, имам добро произношение и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ама за кви глупости спорите....малиииииииииии.

Ами на какъв език ще се пее е въпрос на личен избор,като от това не се става по-малко българин.Финландци ,шведи ,германци и т.н. като пеят на англииски,какво?

Да не би да са по-малко патриоти? :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама за кви глупости спорите....малиииииииииии.

Ами как няма да спорим, като все се намира по някой провокатор по тая болна тема :cheers::singer:

 

Има хора, за които пеенето е не просто естетическо озвучаване на някакво пространство все пак... това е обяснението. Авторът и изпълнителят реагират на някакъв свой вътрешен инстинкт със средствата, които владеят. Ето защо за мен всеки, който поставя въпроса за българския на всяка цена е като удавник, който посреща спасителя си с думите: "Хубаво е, че ми се притече на помощ, но предпочитах да плуваш бътерфлай, защото според мен е по-ефектен."

 

:singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето защо за мен всеки, който поставя въпроса за българския на всяка цена е като удавник, който посреща спасителя си с думите: "Хубаво е, че ми се притече на помощ, но предпочитах да плуваш бътерфлай, защото според мен е по-ефектен."

:cheers:

А, това ми хареса много. Доста точен пример, говорейки на тази тема - дали на български или на английски предпочитаме да пеем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как няма да спорим, като все се намира по някой провокатор по тая болна тема

Ама защо да е болна тази тема?!?!?!?!

То верно ,че съм малко тъпичък и много не говдявам нещата,ама.......

 

Ми човек като го кефи може и на санскритски да пее(стига да го знае).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е болна, но според мен е безсмислена. Или поне аз не мога да извлека някаква певческа полза от въпросната тема. Не мисля, че такива теми са за "Вокали", по ми се струва (пише се без тире!!!) че са за "Говорилня", пък ако продължават в тоя дух... още няколко раздела по-долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тия ред на мисли, започнати от CorvusCorax, може би по-потребна би била тема от рода: "На какви езици предпочитате да пеете и защо?" От такава тема може и да се извлече полза, стига да не се изроди в "изконния" спор - "Ма ти що пееш на патагонски, а не на тайландски?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че патриотизмът има нещо общо с това на какъв език се пее, както и не смятам, че има нещо общо със съвременната музика изобщо, освен ако не си от бръснатите ''националисти''- а за тях изобщо няма смисъл да се говори.

 

Наслушали сме се на кофти текстове на български - айде моля ти се, няма нужда от призиви и рецепти за творчество! Най-малко пък от хора, дето пишат с цифри по клавиатурата, скарани са с пунктуацията и не знаят как да си ползват члена! biggrin.gif

 

:godbless: -единственото смислено мнение до момента.

Редактирано от hypermusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми човек като го кефи може и на санскритски да пее (стига да го знае).

Така е - хората си имат многовековна устна традиция (преди да запишат древните трактати), затова и текстовете са предвидени за изпълнение в напевна форма. Което пък се отразява върху фонетиката и морфологията на самия език - който, в интерес на истината, се нарича "санскрит" :beer:

 

Не мисля, че такива теми са за "Вокали", по ми се струва (пише се без тире!!!) че са за "Говорилня", пък ако продължават в тоя дух... още няколко раздела по-долу.

Абсолютно си прав - даже по ми се струва (пише се с ударение :D ), че са за "Музикален бизнес". Защото темата е свързана с безкрайните невъзможности за реализация в българския шоубиз.

 

В тия ред на мисли, започнати от CorvusCorax, може би по-потребна би била тема от рода: "На какви езици предпочитате да пеете и защо?"

Въпросът си е много добър. Само не знам дали на някого са му останали сили да обсъжда нещо в тази връзка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПÓ (че и най) ми се струва, че все пак езикът е последното, което е от значение за реализацията на една група. Поне за мен не е задължително някоя чужда група да пее на английски, за да ми хареса. Напротив, една от най-любимите ми групи има песни на немски, латински, иврит и чак тогава на английски. Така че, ай стига сме се тормозили за глупости? :)

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето защо за мен всеки, който поставя въпроса за българския на всяка цена е като удавник, който посреща спасителя си с думите: "Хубаво е, че ми се притече на помощ, но предпочитах да плуваш бътерфлай, защото според мен е по-ефектен."

 

;)

Това, някакси ми хареса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На английски като че ли е малко по-лесно да се пее, българският изисква много по-ясни гласни, и внимание. Все пак съм на мнение, че трябва да се пишат и песни на български,или поне като пишете песни на английски, да подготвяте и български текст. Не трябва да се забравя, че една от причините, поради които чалгата стана така популярна е именно тази, че текстовете са на български, а и хората предпочитат да си припяват нещо познато.

Не на последно място - човек има много клишета от чути песни в главата си, и му е по- лесно да пише английски текстова(макар и не особено оригинални, и добри). На български рими, които звучат добре за песен, и не са твърде тежки, се пишат трудно, и изискват много добро познаване на езика.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето песни, които пея са на английски. Но причината за това е, че няма толкова много бългрски изпълнителКИ, които да правят музиката, която свирим ние с групата, а именно - Hard Rock. Когато започнем авторската предполагам, че ще работим на бългрски език. Може би, че ще има и песни на английски, но те ще бъдат по-скоро изключения.

Искам да ви кажа, че сме се събрали преди повече от 3 месеца, а все още нямаме име, защото държа да е на бългрски език. :blink::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.