Jump to content
Българският форум за музиканти

Закриване на "точките" на магнитите


Recommended Posts

Извинявайте ,искам да питам нещо,което ме тормози от някакво време..извинявам се щото не знам дали е добре тука да си задам въпроса ,но темата е за RBX..въпроса ми също.. проблема или ако може да се нарече така е свързан с това http://www.musik-service.de/Bassgitarre-Ya...95741736de.aspx .. може ли тези адаптри да се покрият с някаква капачка,ако съществува такава изобщо.. идеята е да не се виждат намотките..щото повечето покрити адаптри са запечатани и едва ли всъщност се произвеждат подобни приспособления ,като капак за адаптер..но не съм мнохо запознат та ако някой знае ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте ,искам да питам нещо,което ме тормози от някакво време..извинявам се щото не знам дали е добре тука да си задам въпроса ,но темата е за RBX..въпроса ми също.. проблема или ако може да се нарече така е свързан с това http://www.musik-service.de/Bassgitarre-Ya...95741736de.aspx .. може ли тези адаптри да се покрият с някаква капачка,ако съществува такава изобщо.. идеята е да не се виждат намотките..щото повечето покрити адаптри са запечатани и едва ли всъщност се произвеждат подобни приспособления ,като капак за адаптер..но не съм мнохо запознат та ако някой знае ..

За какво ти е пък да ги скриваш , то в това е красотата на този бас :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

flipknotic, ако имаш предвид металните кръгли "точки" , които се виждат в/у адаптерите това са магнити (или метални магнитопроводи за магнитите, които са от долната страна на адаптера). Намотката е скрита вътре и не се вижда.

 

Ако искаш да ги скриеш можеш да пробваш с някаква черна лепенка, напр. внимателно изрязана по диаметър и залепена в/у всеки магнит.

Другият начин е да се лакират с лак (боя). По този начин процедират някои известни производители (или поне са го правели в миналото).

 

Единствената причина, която ми хрумва за покриване (освен лични естетически предпочитания, какъвто май е случаят тук) е, че когато при свирене струната допре магнита/магнитопровода се чува не особено приятен звук. Ако магнита/магнитопровода не стърчи над нивото на пластмасовата капачка на адаптера вероятността това да стане е доста малка, но все пак - разни хора, разни стилове на свирене :green:

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че магнитите са си му(уууууу) красиви :P

А за звука за които говорите, даже и понякога е търсен, така че от всичко си има полза.

 

Айде по :) за точките на rbx-a :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм да ,можем да пием по бира за всяка точка от адаптера ..:virtuoz::metalist: сигурно няма да ме дразнят толкова после .. незнам хора може би верно е по добре с тях,щом така е замислен..ма идеята е ,че ме дразнят малко и исках да разбера дали може..

 

,разбойник - точно тва се чудя няма ли да попречи да кажем боята или въобще нещото ,което ще покрие въпросните точки..

 

п.с. По принцип адаптрите ,които за закрити и магнитните точки не се виждат ,как се хваща звука от адаптера..незнам дали ме разбрахте ,за това ще си задам въпроса така .. Закритите адаптри имат ли такива магнити за да се хваща звука или плочката откгоре е нещо special..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм голям разбирач по електроника, но съм си играл малко с магнити и знам че по-цилните магнити могат да хващат и през 2 см. талаш или дурво. Не мисля че 1мм изолир банд (аз бих използвал хартиено тиксо боядисано с маркер) , лак или боя няма да попречи много на звукоизвличането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да попречи, освен ако не използваш материал, влияещ се от магнитно поле (някакво метално фолио например). Тогава ще промениш звука. С боя или лепенка ще е ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не бях се сещал да си ги боядисам. Ще взема да изрежа едно шаблонче, после го слагам върху адаптера и ще го пръсна с флакон черна боя... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ... Моля ви се , какви са тея маневри . Остави си баса на мира , като толкова те дразнят магнитите , продай си баса и си вземи друг . Ееее ...

Редактирано от RockMan2005
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де, човека явно иска да си ги боядиса. На мен варианта с лепенката ми се вижда най- добър като за начало. Не знам дали лака ще хване за пластмаса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто смъкни магнитите под нивото на лицевия панел на адаптера и след това залепи отгоре черно тиксо и си готов.

Става хем лесно сменяемо - винаги можеш да го отлепиш без последствия (за разлика от боята, която се маха със зор), хем богат цветови избор (има всякакви цветни тикса), хем лесно за правене.

Не се притеснявай, няма да ти промени звука (освен ако при навиването не отдалечиш магнитите твърде много от струните).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.