Jump to content
Българският форум за музиканти

Фънк дилема


bmo

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Относно споменатите марки и модели кубета - вкъщи имам Fender Rumble 30 и GK Backline 110 - като способности (корекции) са горе-долу една бира, като изключим по-голямата мощност на GK, която обаче с 10-инчов говорител не можеш да вкараш "в релсите"...

 

Като звук - за фънк май GK-то e по-добрата идея; Fender-ът ми е по-метълски (вграденият му overdrive също е по-добър, бих казал), като, разбира се, всичко това е субективно.

 

 

П.П. Честит да ти е баса! Със здраве да му късаш струните! :-)

Редактирано от yordaniy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Пиша тук, защото сметнах за излишно да правя нова тема само за един инцидентен въпрос. Става дума за следното - преди една седмица си взех и кубе - EBS Classic Session 60. Общо взето всичко по него ми е ясно, само едно копче ме дразни и не мога да му разбера функциите, странно защо дори в книжката не се споменава за него.

Пише "Gnd Lift" и е превключвател с две позиции. Щракам, но не усещам да се отразява по някакъв начин на звука.

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако включа изхода към миксер за запис, тогава двете му позиции каква функция имат? Сори за малоумния въпрос, но ground lift какво ще рече. повдигане на основа или какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откача ти масата, като по този начин прекъсва евентуално появил се ground loop. Използвай го ако се появи брум при включване през балансирания изход, но не е гаранция, че ще помогне, т.е. ако не помага, значи причината за брума е другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.