Jump to content
Българският форум за музиканти

само 6 месеца гаранция на Фендер за 2900лв


mihail79minkov

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Сори,но такава е действителността в Б-я,всеки е решил да стане милионер от продажби в магазин(в случая муз.маг.)и стоките в тях са не винаги на необходимото качество за цените които са обявени,това ясно ли е,оттам идват половината проблеми в сайта които споделяте по между си.Сравних в Европа същите стоки(китари, и аксесоари)и се оказа много голямо разминаване в качеството(?).Затова вече съм "бесен" когато се мъчите словесно да "оправдаете" това явление в Б-ската музикална търговия.Лошото е, че не може да се купува, особено китара, без да се пробва и чуе(затова взимането от вън на муз.инструмент е рисковано), поне такова е мнението на разбиращите, опарилите се и т.н. от вас.

И вместо начинаещите китаристи да могат да получат сносен инструмент за ограничен бюджет, се получава обратното,дано съм ясен до тук.Тъй като си направих труда да прочета всичко свързано с темата КИТАРА, възможно е като пиша да обобщавам цялото ми впечатление, мнение, и по този начин да оставам не разбран,за което се извинявам на тези които не са вникнали в проблема,защото често пъти ги подсещате да прочетат всичко в раздел "КИТАРА" и тогава да зададат въпросите си, на които искат да получат отговор от вас разбиращите,изпатили и т.н.Понеже съм "маркетингов специалист" и реших чрез науката да разгледам тази търговия,резултатите са плачевни и затова съм "бесен".Дано да съм успял да бъда ясен,моля да не се сърдите защото този хал го "дъвча"55 години.А музика слушам от 45 години както казват почти"набор" съм на нея.

Съжалявам за тези които съм засегнал, не е било умишлено.Бъдете здрави, и най важното СВИРЕТЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ПС- Дано да доживея момента да видя или чуя,една Българска група да се прочуе в света,да се нареди до Пърпъл,Металика.Мегадет,Меноар,и т.н.да не ги изреждам всичките.

С уважение към Вас.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ок,без офтопик, Evtim Djerekarov съгласен ли си с този 6 месечен гаранционен срок ?Понеже аз не съм съгласен, това е причината за офтопика ми,май и темата е такава.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще говоря за търговците в България като цяло, не за музикалните магазини. Търговската гаранция на продуктите по закон е 2 години, достатъчно е да има касова бележка и гаранционна карта. В този срок, ако има установени несъответствия в продукта спрямо оригиналното му състояние, то търговеца трябва да обслужи гаранционно продукта. Да, ама това не винаги онзачава, че ако нещо спре да работи след година и половина са длъжни да го вкарват в параметри. По-скоро се визират някакви производствени дефекти, материята е много разтеглива на тълкуване и всеки се кълне, че е прав. Трябва си консултация с КЗП за всеки отделен случай. В резюме, по-евтино им е да си плащат глобите, отколкото да се обслужва гаранцията на скъпата и прескъпа техника. В личен план, каквото и да пазарувам - предпочитам да пазарувам от чужбина, там албанските номера са кът.

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ГОЛЯМ :offtopic-001: ^ Единстено бих оборил само това, че понякога инструмент се купува от пълен "лумпен" (извинявам се за изказа, ама друга дума не ми идава), дето напъва тремолото в "обратна" посока, мислейки го за флойд, или издевателства над флойда ... и му такова таковата ... и първата му работа е да дойде тука да пита "Абре що така?" и после да иде в магазина с Вашите мнения ....

 

 

Има магазини, които работят за печалбата, и искат да привлечат клиента, обаче ... веднъж излъжеш ли го ... нема да се върне при тебе ... ей тука бугарите сме силни :) (и в двете отношения)

 

Но ... имаме си магазини (музикални), които предлагат добър асортимент, обслужване и съдействат вече за покупка от чужбина ... нека не убиваме ентусиазма им ... иначе пак ще търчите до работилница "Кремона" или до терминалите и логистичните центрове ... хората работят за вас ... и си заслужават възнаграждението за това, че днес чичко куруер Ви е донесъл "мечтаната" китара, апаратура и т.н.

 

А ако се съмнявате в гаранцията, струва ви се краткосрочна, има си КЗП, както и много човека преди мен го казаха .. търсете си правата.

 

 

Какво беше: ... "Една малка стъпка за човека, голяма стъпка за човечеството" - дерзайте смело и безотговорно :)

 

 

Со здраве!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тотев съгласен съм с теб за горните думи,пътят е този иначе "изпадат" от тази търговия , но признай си,че процеса е много бавен,за това съм бесен,нямам лоши чувства към никой тук,както и при теб съм го забелязъл въпреки острите ти изказвания към новобранците, не четат а питат за което си прав.За тази цел ако можеш съдействай, модераторите да съберат всички материали изписани, в обща тема "НАЧИНАЕЩИ КИТАРИСТИ" и те спокойно да си четат и после да питат вече смислено, въпросите които ги вълнуват,така ще се намали офтопика,и ще "съхрани нервите ви" :cheers2: . Все пак сайта е много хубав точно по тази причина, че тук всички са съмишленици в най хубавото изкуство МУЗИКАТА. :recourse::godbless:

Бъди здрав Герги.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нда...като става дума за скъпи инструменти...

Гледах наскоро сайта на руската фирма "Шамрай" - правят кастъм китари по поръчка. По 1000-2500 долара.

Гаранцията за грифа и тялото е доживотна. За чарковете, ако са западни, и за адаптерите, ако са поръчкови - 5 години. Останалото - 1 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова много те мъчи гаранцията - китарата от 2900 лв. за 3250 лв с доставка, пълна 3 годишна гаранция и 30 дни за връщане, ако не те кефи.

 

Ако си за парите - няма пълно щастие ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе батка, надявай се да не ти се налага да я ползваш тая гаранция.

Тя може и 10 години да е и след 10 години и 3 дни да се преебе нещо.

Гаранцията е ташак работа. Тръгнеш ли да се занимаваш с гаранция, значи инструмента е преебан.

 

Честита китара, между другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Гледах наскоро сайта на руската фирма "Шамрай" - правят кастъм китари по поръчка. По 1000-2500 долара.

Гаранцията за грифа и тялото е доживотна...

 

 

И тез' не ги купуват тъдява, гледам!

 

... и напр. Soldano (amps) с доживотна гаранция, независимо кога, от къде(от кого) и през колко ръце е купен.

 

 

Май не е в гаранцията, проблемът!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Гледах наскоро сайта на руската фирма "Шамрай" - правят кастъм китари по поръчка. По 1000-2500 долара.

Гаранцията за грифа и тялото е доживотна...

 

 

И тез' не ги купуват тъдява, гледам!

 

... и напр. Soldano (amps) с доживотна гаранция, независимо кога, от къде(от кого) и през колко ръце е купен.

 

 

Май не е в гаранцията, проблемът!

 

 

Купуват, батка, виж им страницата с поръчките. И от Австралия поръчват, и от Канада, и от САЩ, и от прочие европи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема си остава напълно нашенски,с гаранция и без гаранция ни сме свикнали да ни "цакат"(20г.) не случайно имаме една поговорка-"Оплачи се на арменският поп".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не ги купуват тъдява...

 

'тъдява' = тук наблизо; наоколо; в района ...

 

В контекста на темата се има предвид, БГ - мястото, където винаги се намира оправдателна причина за неслучване на нещо.

 

 

Представих си магазин в Н-ски БГ град, над чиято врата пише 'Fender'. На вратата има закачен лист (А4) с надпис:

"Само до края на седмицата! Чисто нови, оригинални китари! 2900лв. бройката. Гаранция!"

 

5.30 сутринта. Опашка от 50-на човека (+ прииждащи), нервно пристъпващи от крак на крак и стискащи в джоба по 2907лв. - 2900 за китара, 5 лв за почерпка и 2 лв за градския транспорт (с прикачване). Към 8.30ч. пристига продавач - полуконсуктант, полусобственик и започва да отключва. Дочуват се плахи, но все по разведряващи се гласове с въпроси, откъм чакащите:

- Китари има ли,... китари?

- Нови ли са?

- Ще стигнат ли за всички?

- Червени има ли ... кат' на Кнопфлера?

- По 2 и деветстотин, нали?

- Колко е гаранцията?

 

Продавачът отговаря, докато се бори с ключалки и резета:

- Има, има! Новички! За тез' пари - без пари. Сяк'ви бои има. Ше стигнат! Гаранцията - 6 месеца! ...

 

Изведнъж настава гробна тишина. След секунди от опашката се откъртва едно недоумяващо и отчаяно:

" Ааааа...!! 'ма 'що шес!!!" и след още половин секунда чакащите се разбягват във всички посоки с ужасени и изпразнени погледи - кой към спирка, кой към аптека - за валидол, кой към шкембеджийницата.

 

Те така пропадна разпространението на Фендер-и по 2900лв., тъдява!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.