Jump to content
Българският форум за музиканти

само 6 месеца гаранция на Фендер за 2900лв


mihail79minkov

Recommended Posts

Бях в магазин ХХХ за да си ибзера китара. С учудване установих че гаранционния срок на продуктите там е само 6 месеца а не две години както трябва да е по закон.

 

Това нормално ли според вас, в интересн на истината уверен че гаранционния срок на всички продукти в БГ трябва да е 2 години не съм питал в другите магазини как е - Динакорд, Фактор и т.н.

 

Все пак е малко смущаващо е ако си купиш китара за над 2000 лв и гаранцията и да бъде само 6м, ясно че принципно няма какво толкова да и се скапе защото този клас китари са маркови но все пак е кофти, никой в магазина не успя да ми обясни защо е така :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, а пише ли какво точно покрива предложената гаранция?

Fender Product Warranty Information- с уговорката:

NOTE: This warranty applies only to Fender instruments manufactured after January 1, 1998 and purchased and serviced within the U.S.A. and Canada. Warranties outside these countries are as defined by the authorized Fender Distributor for your country or region, and may vary from the above in terms and/or length.

 

Въпросният магазин официален дистрибутор на Фендер ли е?

п.п.

никой в магазина не успя да ми обясни защо е така

Нямам никакво отношение към конкретния магазин, ама това е безобразие.

Аз бих се свързала с мениджър за подробна информация в писмен вид.

 

п.п.без да искам съм си ударила +1...ако може някой да го поправиblush.gif

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 - за тоя магазин не се пише у форума - имат споразумение с модовете,а в предишни времена доста хора пищяха от тях.

2 - гаранцията на една китара важи главно за електроника,дървесината не подлежи на такава,то и не трябва,марков инструмент едва ли ще посуче гриф като китайско изпълнение,материалите са добре изсушени.

3 - Тоя номер с 6-месечна гаранция го пробутват навсякъде,щото бугарете сме много ларж помияри ,които не си търсят правата (и държат на секс) - никой не ги е погнал с КЗП (комисия за защита на потребителя)

За евтина азиатска стока гаранцията да я отпишеш,защото ще се видиш в чудо да се разправяш с глупости ако изгори тостер за 20 кинта,но при скъп инструмент трябва да я има !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сравнение тук гаранцията за Страт и басове е 1 година(предполагам и за Теле..).

Според това, което чета това е и гаранцията на електрически Фендер продукти в ЕС.

 

Но специално във Великобритания не знам да има посочено в закон минимална гаранция на продуктите.

Може да е нещо специфично за БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето закона. Той е над РФ: ЗЗП

Обърнете внимание на Допълнителните разпоредби, § 13:

 

§ 13. По смисъла на този закон:

1. "Потребител" е всяко физическо лице, което придобива стоки или ползва

услуги, които не се предназначени за извършване на търговска или

професионална дейност, и всяко физическо лице, което като страна по договор

по този закон действа извън рамките на своята търговска или професионална

дейност.

 

Това е от значеие за професионалните музиканти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите, незнаех че немога да цитирам конкретното име на магазина, това незнам защо е измислено, но е глупаво, защото хората трябва да знаят за подобни некоректни условия.

 

Жалко е, защото такова богато разнообразие на инструменти не успях да видия никъде другаде в София, можеби не съм обикалял достатачно, но просто исках конкретно китара фендер и затова отидох там тъй като са официални представители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята логика е обратната - щом гаранцията е толкова малка, значи има нещо гнило. Навсякъде за качествени продукти се дава голяма гаранция. Сега забелязах, че на www.musicworld.bg е 12 месеца.

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако държиш толкова на голяма гаранция, в немските магазини дават по 3 години и 30 дена пробен период мисля... Има огромно разнообразие и като поръчаш чрез MusicWorld, не плащаш и доставка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за купуване от чужбина, а за това родните търговци да спазват законите. И на мен ми е направило впечатление, че всичката музикантска електроника, която съм си купил от България (независимо от кой търговец) винаги е била с 1 година гаранция. Всичката друга електроника (телевизор, лаптоп, Hi-Fi...) e с 2 години гаранция. Защо е така? Китарна електроника съм купувал от магазин в Западна Европа, отново с 2 години гаранция. Нека някой запознат с ЗЗП да коментира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Е как до ся никой не сети да напише,че българите само мрънкаме и се оплакваме,вместо да се радваме на стригането и секса в анадолски вид.

С интернет европейските магазини разни булгар некоректни търговци ще го изпапат скоростно,никой не търпи простотии,особено като плаща за нещо скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нормална държава,на всеки който му обявят гаранционен срок от 6 месеца,няма да даде такава сума за покупка на маркова стока ще се усъмни веднага дали е такава. За българите такива съмнения не са характерни, ние все още не сме свикнали на марковите стоки,защо ...........оставям вие да прецените,иначе рискувам да бъда "изяден с парцалите",от някои съфорумци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва последното не го разбрах. Аз не бих се усъмнил в автентичността на стоките продавани от търговеца ХХХ, само поради факта, че не предлага законно установената гаранция. По-скоро би трябвало да се сизира КЗП, която да направи проверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва последното не го разбрах. Аз не бих се усъмнил в автентичността на стоките продавани от търговеца ХХХ, само поради факта, че не предлага законно установената гаранция. По-скоро би трябвало да се сезира КЗП, която да направи проверка.

А лакомията все още и нея ли не разбираш ? Тя винаги пречи да се радваме на нещо истинско.Ако се съмняваш иди в чужбина и сравни нещата. Няма нужда да коментирате думите ми, а се убедете дали бъркам,като посетите магазините в Европа, а който може и в Америка, и тогава ми "набивайте канчето", а не да правите свободни съчинения по тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам да не те разбирам. Или се научи да мислиш, или да оформяш мислите си в логична, разбираема за другите форма. В чужбина съм бил и продължавам да пребивавам достатъчно, за да ми трябва акъл от объркани същества кат теб. Просто се успокой и формулирай смислено изречение, та аз и другите четящи темата евентуално да успеем да проследим мисълта ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Илийка Павлов (съжалявам за обръщението, ма така ми идваш), първо в този форум си от има - няма 3 седмици като активен потребител. Второ, начетох се достатъчно на коментарите ти по различни теми и половината (явно съм тъп) ми е трябвало да ги препрочитам по няколко пъти за да ми стане ясно аджеба какво се опитваш да кажеш. Трето, не ти прави чест, ако си нормален човек, да си мислиш, че blr "ти набива канчето". Честно казано и аз не разбрах какво искаш да кажеш! И не, нямам идея да обикалям разни музикални магазини из Европа и Америка, предпочитам Австралия, за да видя ... свят. Айде по-полекинка и наистина ще те замоля да НИ обясниш какво точно искаше да кажеш, а и да ми обясниш следното:

 

В нормална държава,на всеки който му обявят гаранционен срок от 6 месеца,няма да даде такава сума за покупка на маркова стока ще се усъмни веднага дали е такава. За българите такива съмнения не са характерни, ние все още не сме свикнали на марковите стоки,защо ...........оставям вие да прецените,иначе рискувам да бъда "изяден с парцалите",от някои съфорумци.

 

Тъп съм и не го разбирам.

 

Без лоши чувства!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.