Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson vs LTD


Amplifier

Recommended Posts

Здрасти на всички. Ще си купувам китара ел китара китара и днес пробвах Jackson JS32 Warrior http://www.iblmusic.com/js32.html и ESP-LTD MH-50 http://www.musicworld.bg/bg/m_2080000/i_20053/ESP_MH_50.html , колебая се между тях. Също искам да попитам дали на флойда могат да се слагат допълнителни пружини (като на трмолото) или да се настройва твърдостта, защото на Jackson-а флойда беше ужасно мек ( без ръчката можеше да се движи до края) :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Човек, щом си ги пробвал си видял плюсовете и минусите им. Претеглил си ги и имаш фаворит - взимай него! Такива теми бол и всеки ще ти каже неговото мнение (даже някои ще ти предложат и други модели) и съвсем ще те объркат ... взимай и дерзай!

 

:offtopic-001: Някой разхождал ли се е из подфорума на басистите??? Ако не е да иде да види колко такива теми има там и колко тука ... бием ги по ... глупост ... съжалявам за острия тон, ама все пак ...

 

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен при такава евтина китара недей рискува да е с флойд ;)

 

P.S. Защо си решил да е LTD или Jackson? От чисто любопиство разгледах китарите в musicworld и за тия пари примерно Cort бият по всички показатели дадените от теб китари...поне на хартия де.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниския клас на Jackson не става. За сметка на това бих те посъветвал да погледнеш и други марки като Шектер например.Страхотни китари с марка и за цената получаваш доста по-добра китара от Jackson (в този ценови клас).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся пробвай и Ibanez, Squire, Samick, Omen и си избери една ... :surprise::topicsux:

 

П.П.: Забравих Stagg, Yamaha, Epiphone ... ако съм изпуснал нещо колегите ще добавят

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бас хващам на шише уиски,че в Продава има поне 6 китари под 350 лв.,които ще звучат по-добре от тези талашити.Верно няма да са с тремоло и fancy форма.

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си, но попаднах само на Х2 от Кортовете и беше доста по-зле от Jackson-a. Но пък и тя е доста по-евтина. :)

 

А можеш ли да кажеш с какво точно е била доста по зле? Не за друго ами ми стана интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся пробвай и Ibanez, Squire, Samick, Omen и си избери една ... :surprise::topicsux:

 

П.П.: Забравих Stagg, Yamaha, Epiphone ... ако съм изпуснал нещо колегите ще добавят

 

Пропусна Кремона!За къде без тях :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво им е на евтините флойдове...но може би си прав няма да споря.

но преди имах jackson js30 dinky а флойда и не разстройваше почти, сегашния е леко по добре де, ама аз като невидял натискам и опъвам. dedomito може да подкрепи за флойда на js30. а и човека дето ми я купи също беше предубеден че разстройва...но остана приятно изненадан.

все пак може би LTD-то и SHECTER-а са по добри. аз бих взел втората. ако ми хареса грифа ,че не съм пипвал и незнам как е. ако не - ESP/LTD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе направо взимай "изключителните" китари Стагг, Скуайър не знам си кво и не знам си кво - всички тея ИНДОНЕЗИИСКИ И ТАЙВАНСКИ БОКЛУЦИ дет са ни напълнили пазара НЕ СТРУВАТ!!! Тука чак мнения да избираш - кво да избираш бате ???Стаг, МАг не знам си кво - Вчерашни посрани фирми, както всички останали дето разчитат на евтинджосите си. ВСЕКИ ЕДИН МУЗИКАНТ КОЙТО Е СВИРИЛ НА НЕ-ЕКСПОРТ МОДЕЛИ ЩЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ МНЕНИЕ И ТО ДА Е МЕРОДАВНО ДО НЯКЪДЕ. Аз лично имам от 8 години JACKSON SOLOIST - да вметна, че е USA внесен от Щатите - Е НИЩО ОБЩО С ТУКАШНИТЕ КИТАРИ СОРИ...ама ако искаш да сравняваш Jackson с квот и да е друго, ще ти дам да пробваш мойта и тогава вече ще имаш база за сравнение. Включае, че в момента имам под ръка ЯПОНСКИ подчертавам оригинален IBANEZ, модела на китариста на CARCASS.Така, че и тука мога да ти помогна - за справка, пружините на Jacksona са в пъти по - добри и имат по - добри и имат по - добър рефлекс....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво им е на евтините флойдове...но може би си прав няма да споря.

но преди имах jackson js30 dinky а флойда и не разстройваше почти, сегашния е леко по добре де, ама аз като невидял натискам и опъвам. dedomito може да подкрепи за флойда на js30. а и човека дето ми я купи също беше предубеден че разстройва...но остана приятно изненадан.

все пак може би LTD-то и SHECTER-а са по добри. аз бих взел втората. ако ми хареса грифа ,че не съм пипвал и незнам как е. ако не - ESP/LTD.

 

Ами вземи си оригинален Jackson и няма да се разстройва повярвай ми. Моят дори след концерт държи настройката а повярвай ми не съм от хората дето си щадат флойда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.